etoposid (orální cestou) bezpečnostní opatření

Je velmi důležité, aby lékař bude kontrolovat pokrok v pravidelných návštěv, aby se ujistil, že tento lék funguje správně. Krevní testy mohou být potřebné ke kontrole nežádoucích účinků.

Užívání tohoto léku během těhotenství může poškodit nenarozené dítě. Používat účinnou formu antikoncepce, aby z otěhotnění. Pokud si myslíte, že jste otěhotníte během užívání přípravku, informujte svého lékaře ihned.

Tento lék může způsobit vážné typ alergické reakce nazývá anafylaxe. Anafylaktická reakce mohou být život ohrožující a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc. Informujte svého lékaře ihned, pokud máte mrazení, horečka, malátnost, závratě nebo mdloby, rychlý, bušení srdce, otok obličeje, jazyka a krku, nebo potíže s dýcháním, zatímco vy se tento přípravek používat.

Etoposid může dočasně snížit počet bílých krvinek v krvi, což zvyšuje šanci na svůj vzniku infekce. To může také snížit počet krevních destiček, které jsou nezbytné pro správné srážení krve. Pokud k tomu dojde, existují určitá opatření, která můžete vzít, zvláště když váš krevní obraz je nízká, aby se snížilo riziko infekce nebo krvácení

Tento lék může vyvolat leukémii (rakovina krve nebo kostní dřeně), ve vzácných případech. Promluvte si s lékařem o jakýchkoliv obav, které máte o tom.

Promluvte si se svým lékařem předtím, než dostane chřipce nebo jiných vakcín, zatímco vy se bude tento lék podán, protože existují určité vakcíny, které byste neměli dostávat.