estrogel (estradiol) používá, dávkování, nežádoucí účinky

Co je Estrogel?

Estrogel je předpis lék užívaný ke snížení určité příznaky menopauzy, jako středně těžké až těžké návaly horka a vaginální symptomy, jako jsou sucha, pálení a podráždění.

Estrogel mohou být také použity pro účely, které nejsou uvedeny v tomto průvodci léky.

Byste neměli používat Estrogel, pokud máte některý z následujících podmínek: v anamnéze srdeční infarkt, mrtvici nebo krevní sraženiny, krvácení či krevní poruchy srážlivosti, onemocnění jater, abnormální krvácení z pochvy, historie alergické reakce na estradiol aktuální, nebo rakoviny hormon související jako je rakovina prsu nebo dělohy.

Důležitá informace

Nepoužívejte, pokud jste těhotná.

Estradiol může zvýšit riziko rozvoje stavu, který může vést k rakovině dělohy. Zavolejte lékaře najednou, pokud máte nějaké neobvyklé vaginální krvácení při používání Estrogel.

Děti by se měly vyvarovat které přicházejí do styku s kůží oblastech, kde jste použili Estrogel. Lokální estradiol se vstřebává kůží a může vyvolat nežádoucí účinky u dítěte, které přichází do styku s tímto přípravkem nebo s kůží, kde byla použita Estrogel.

Estradiol by neměl být používán k prevenci srdečních onemocnění, mrtvice či demence, protože tento přípravek může ve skutečnosti zvýšit riziko vzniku těchto onemocnění. Dlouhodobé užívání Estrogel může také zvýšit riziko vzniku rakoviny prsu nebo krevní sraženiny.

Před použitím tohoto léku

Byste neměli používat Estrogel pokud máte

abnormální vaginální krvácení, která nebyla kontrolována lékařem

jakýkoliv typ rakoviny prsu, dělohy nebo hormonálně-dependentní rakoviny

prodělaný srdeční infarkt, mrtvici nebo krevní sraženiny (zvláště ve svém plicích nebo vaše dolní části těla)

Nemoc jater

krvácení či krevní srážlivosti porucha

pokud jste těhotná nebo může otěhotnět; nebo

pokud jste někdy měli alergickou reakci na estradiol aktuální.

Estradiol nezabrání srdeční choroby, srdeční infarkt, mrtvice, rakoviny prsu, nebo demence, a ve skutečnosti může zvýšit riziko vzniku těchto onemocnění. Estradiol může také zvýšit riziko vzniku rakoviny vaječníků nebo dělohy. Promluvte si s lékařem o svých jednotlivých rizik.

Aby se ujistil, Estrogel je pro vás bezpečné, svého lékaře, pokud máte

neobvyklé krvácení z pochvy

srdeční choroba

astma

epilepsie nebo jiné záchvatovité onemocnění

onemocnění jater nebo ledvin

dědičný angioedém

endometrióza

porucha štítné žlázy

lupus

Jak bych měl použít Estrogel?

vysoké hladiny vápníku v krvi (hyperkalcémie)

migrény

onemocnění žlučníku; nebo

rizikové faktory pro vznik ischemické choroby srdeční (jako je cukrovka, kouření, nadváhou, které mají vysoký krevní tlak nebo vysoký cholesterol, které mají rodinnou anamnézu ischemické choroby srdeční, být starší než 40, nebo pokud jste měli hysterektomii).

Nepoužívejte Estrogel, pokud jste těhotná. Používat účinnou antikoncepci k zabránění otěhotnění při používání tohoto léku.

Estradiol může dostat do mateřského mléka a mohou ublížit ošetřovatelství dítě. Tento lék se může také zpomalit tvorbu mateřského mléka. Nepoužívejte Estrogel, pokud kojíte dítě.

Použít Estrogel přesně tak, jak je předepsáno lékařem, Postupujte podle všech pokynů na předpis štítku. Nepoužívejte tento přípravek ve větších či menších množstvích, nebo po dobu delší, než bylo doporučeno.

Estradiol může zvýšit riziko rozvoje stavu, který může vést k rakovině dělohy. Lékař může předepsat progestin aby se na ně při používání estradiol, aby pomohl snížit toto riziko. Hlásit jakékoli neobvyklé krvácení z pochvy hned.

Přečtěte si všechny informace o pacientovi, léky vodítka a instrukční listy, které jste dostali. Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka, pokud máte nějaké otázky.

Použít Estrogel pouze na čisté, suché, neporušenou pokožku. Se nevztahují na kůži, která je červená nebo podrážděná. Nikdy použít tento lék na prsa.

Chcete-li použít EstroGel

Než začnete čerpadlo poprvé, musí být základním nátěrem. Odstraňte velké víko čerpadla a plně stlačte čerpadlo dvakrát za 93 gramů čerpadla nebo třikrát méně než 50 gramů čerpadlem a 25 gramů čerpadlem. Nepoužitou gel důkladným oplachování do výlevky nebo umístěním do domovního odpadu takovým způsobem, aby nedocházelo k náhodnému expozice nebo požití členy domácnosti nebo domácích zvířat. Po naplnění, je čerpadlo připraveno k použití, a jeden kompletní čerpadlo deprese bude vydávat stejné množství Estrogel pokaždé.

Naneste Estrogel ve stejnou dobu každý den. Měli byste použít svou denní dávku gelu na čistý, suchý, neporušenou pokožku. Pokud budete mít vanu nebo sprchový kout, nebo využít saunu, naneste Estrogel dávku po vaší vanou, sprchovým koutem, nebo v sauně. Máte-li jít plavat, pokusit se nechat tolik času, jak je to možné mezi aplikací svůj Estrogel dávku a jít plavání.

Co se stane, když vynecháte dávku?

Ujistěte se, že vaše pokožka je před použitím Estrogel zcela suché.

Co se stane, když jsem předávkování?

Chcete-li použít dávky, sbírat Estrogel do dlaně pevným a domáčknutím čerpadlo s jedním tekutiny pohybem bez váhání.

Naneste gel na jedno rameno pomocí ruky. Spread Estrogel co možno nejtenčí po celé ploše na vnitřní a vnější straně paže od zápěstí k rameni. Nikdy se vztahují Estrogel přímo na hrudi.

Co bych měl vyvarovat při používání Estrogel?

Vždy místo malý ochranný uzávěr zpět na špičce čerpadla a čerpadla velké krytu na horní straně čerpadla po každém použití.

po nanesení Estrogel snížit pravděpodobnost, že lék bude šířit z vašich rukou k ostatním lidem umýt si ruce mýdlem a vodou.

Není nutné, aby masáž nebo třít v Estrogel. Jednoduše umožní gel schnout až 5 minut před oblékání.

Estrogel nežádoucí účinky

Estrogel je hořlavý. Vyvarujte se kouření nebo být v blízkosti otevřeného ohně, dokud se přípravek zcela zaschne na kůži.

Po aplikaci Estrogel si umyjte ruce mýdlem a vodou. Nenechávejte jiné lidi, aby se tento lék na své kůži. Pokud k tomu dojde, omyjte mýdlem a vodou.

Děti by se měly vyvarovat které přicházejí do styku s kůží oblastech, kde jste použili Estrogel. Lokální estradiol se vstřebává kůží a může způsobit předčasnou pubertu u dítěte, který přichází do styku s tímto přípravkem nebo s kůží, kde byl aplikován lék. Pokrytí ošetřených oblastí s oblečením chránit ostatní před přicházející do styku s pokožkou, kde se uplatňují tento přípravek.

Lékař by měl kontrolovat váš pokrok v pravidelných intervalech (každé 3 až 6 měsíců) k určení, zda byste měli pokračovat v této léčbě. Self-zkoumat vaše prsa na hrudky na měsíční bázi, a mají pravidelné mamografie při používání estradiol.

Pokud budete potřebovat chirurgický zákrok nebo lékařské testy nebo pokud bude na lůžku, možná budete muset přestat používat tento lék na krátkou dobu. Jakékoli lékař nebo chirurg, který vás léčí měli vědět, že používáte estradiol.

Ukládat Estrogel při pokojové teplotě mimo dosah vlhkosti a tepla.

Použijte zapomenutou dávku, jakmile si vzpomenete. Máte-li více než 12 hodin, vynechejte zapomenutou dávku. Nepoužívejte další lék, který tvoří zapomenutou dávku.

 Předávkování symptomy mohou zahrnovat nevolnost, zvracení, bolest břicha, prsou, ospalost a krvácení z pochvy.

Se nevztahují ochranu proti slunečnímu záření na kůži zároveň se ucházíte Estrogel.

Vyhýbat se dostat tento lék ve vašich očích. Pokud se to stane, opláchněte vodou.

Grapefruit a grapefruitový džus mohou interagovat s estradiol a vést k potenciálně škodlivých účincích. Diskutujte použití grapefruit výrobků s lékařem.

Získat naléhavou lékařskou pomoc, pokud máte příznaky alergické reakce na Estrogel: kopřivka; obtíže s dýcháním; otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Přestat používat Estrogel a zavolejte lékaře najednou, pokud máte

abnormální krvácení z pochvy

paušální v prsu

zmatenost, problémy s pamětí nebo koncentrací

infarkt příznaky – bolest na hrudi nebo tlak, bolest šíří do čelisti nebo rameni, nevolnost, pocení

problémy s játry – nevolnost, bolest v horní části břicha, svědění, pocit únavy, ztráta chuti k jídlu, tmavá moč, jílové zbarvená stolice, žloutenka (zežloutnutí kůže nebo očí)

příznaky cévní mozkové příhody – náhlá necitlivost nebo slabost (zejména na jedné straně těla), náhlá silná bolest hlavy, nezřetelná řeč, problémy s vidění nebo zůstatku

příznaky krevní sraženiny v plicích – bolest na hrudi, náhlý kašel, dušnost, zrychlené dýchání, vykašlávání krve; nebo

příznaky krevní sraženiny v noze – bolest, otok, teplo, nebo zarudnutí v jednom nebo obou nohách.

Jaké jiné léky ovlivní Estrogel?

Lokální estradiol se vstřebává kůží dítěte, které přichází do styku s tímto přípravkem. Zavolejte svého lékaře, pokud dítě, které má těsný kontakt s vámi vyvíjí oteklé bradavky nebo zvětšeno prsa.

Časté Estrogel nežádoucí účinky mohou zahrnovat

Estrogel (estradiol)

bolest prsů

bolest hlavy

vaginální svědění nebo výtok, změny ve vašich menstruace, lehké vaginální krvácení nebo špinění

řídnutí vlasů na hlavě; nebo

nevolnost, zvracení, nadýmání, žaludeční křeče.

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a jiní mohou nastat. Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky vládě na vládní-1088.

Jiné léky mohou interagovat s estradiolu aktuální, včetně předpis a volně prodejných léků, vitamínů a rostlinných produktů. Řekni každé ze svých poskytovatelů zdravotní péče o všech lécích, které používáte nyní i všechny léky spustit nebo zastavit používání.

8.01.2015-06-26, 10:28:18.

Těhotenství Kategorie X Není určeno pro použití v těhotenství

CSA Plán N není drogou podléhající kontrole

Schválení Historie Kalendář drog na vládu

Atrofická vaginitida estradiol, Premarin, Estrace, Vagifem, Prempro, Estrace vaginální krém, Climara

Po menopauze Příznaky estradiol, Premarin, Estrace, Prempro, Microgestin Fe 1/20, Climara, Vivelle-Dot, Activella

Atrofická Uretritida estradiol aktuální, Premarin, Estrace, Vagifem, Prempro, Estrace vaginální krém, Climara