esenciální tremor a stereotaktické thalamotomy

Výzkumníci si myslí, že abnormální mozkovou činnost, která způsobuje, esenciální tremor se zpracovává skrze strukturu hluboko v mozku zvané thalamus. Stereotaktické thalamotomy pracuje tak, že ničí část thalamu blokovat abnormální mozkovou činnost v dosažení svaly a způsobuje třes.

Dů; Je možné, že hlavní název zprávy Sandhoffova onemocnění není jméno, které očekává. Zkontrolujte synonyma listingu najít alternativní název (y) a poruchy dělení (y) na které se vztahuje tato zpráva.

Většina thalamotomies se provádí jen na jedné straně mozku – opačné straně než nejvíce těžce postižené končetiny. Pokud se to udělá na obou stranách mozku, si s sebou vyšší riziko vzniku vážné problémy řeči nebo se stát úplně ztlumit. Máte také větší riziko vzniku kognitivních (přemýšlí) problémy.

Stereotaktického thalamotomy trvá dvě až tři hodiny hrát. To se provádí v lokální anestezii (nejste uspat), ale proto, že mozková tkáň se cítí žádnou bolest, postup je v podstatě bezbolestné. Je důležité, aby pacient být vzhůru v průběhu řízení tak, aby se chirurg může požádat pacientovi řadu otázek a provést řadu testů, aby lokalizovat část mozku způsobuje třes.

Ano, přibližně 80% pacientů, kteří mají zkušenosti s stereotaktické thalamotomy dlouhotrvající a blízko kompletní (nebo úplné) úlevu od esenciálního tremoru.

Běžné, ale dočasné, vedlejší účinky stereotaktické thalamotomy zahrnují

Další závažné nežádoucí účinky mohou zahrnovat

Stereotaktické thalamotomy by mělo být prováděno pouze za výjimečných okolností, jako když všechny ostatní možnosti léčby selhaly. Tento postup způsobí trvalé destrukci thalamu, což může omezit budoucí možnosti léčby.

ZDROJE

University of Pittsburgh: “Stereotaktické thalamotomy.”

Kincses, Z. PLoS One, 2012.

Stěhujeme: “esenciálního tremoru: Operační přístupy k léčbě.”