epileptochirurgie: lesionectomy – co se stane, obnova a další

Lesionectomy je operace, k odstranění léze – poškozený nebo abnormálně fungující oblast – v mozku. Mozkové léze zahrnují nádory, jizvy po zranění nebo infekce hlavy, abnormálních krevních cév, a hematomů (a oteklé oblast plná krve).

Záchvat nastane, když tam je abnormální elektrické aktivity v mozku. Záchvaty mohou jít prakticky bez povšimnutí. Nebo v závažných případech mohou produkovat změnu nebo ztrátu vědomí a mimovolné svalové křeče zvané křeče. Záchvaty obvykle přicházejí náhle a liší se trvání a závažnosti. Záchvat může být událost jednorázová, nebo máte záchvaty opakovaně. Opakující se záchvaty se nazývají epilepsie nebo porucha záchvat. Méně než jeden z 10 lidí, kteří mají záchvat vyvíjí epilepsie; Odborníci…

Lesionectomy může být volba pro lidi, jejichž epilepsie je spojena s vymezeným léze a jejichž záchvaty nejsou ovládány léky. Kromě toho musí být možné odstranit léze a okolní mozkové tkáně, aniž by došlo k poškození oblastech mozku odpovědných za životně důležité funkce, jako je například pohyb, pocit, jazyk a paměť. Tam také musí být reálná šance, že osoba bude mít prospěch z chirurgického zákroku.

Kandidáti na lesionectomy podstoupí rozsáhlé sledování pre-chirurgie hodnotící-, včetně záchvatů, Electroencephalography (EEG) a magnetické rezonance (MRI). Tyto testy pomáhají určit polohu léze a potvrzení, že léze je zdrojem záchvatů. Dalším testem pro posouzení elektrickou aktivitu v mozku je monitoring EEG-video, ve kterém jsou video kamery používají pro záznam záchvaty, zatímco EEG monitoruje aktivitu mozku. V některých případech, invazivní monitorování -, ve které jsou elektrody umístěny uvnitř lebky přes určité oblasti mozku, – je také používán pro další identifikaci tkáně odpovědné za záchvaty.

Lesionectomy vyžaduje vystavením oblast mozku za použití postupu s názvem kraniotomie. ( “Crani” odkazuje na lebce a “otomy” znamená “snížit do”). Poté, co je pacient do režimu spánku v celkové anestezii, lékař provede řez (řez) na pokožku hlavy, odstraňuje kus kosti a táhne zpět část tvrdé pleny, tvrdé membránu, která pokrývá mozek. Tím se vytvoří “okno”, ve kterém chirurg vloží speciální nástroje pro odstranění mozkové tkáně. Chirurgické mikroskopy se používají k vytváření chirurgovi zvětšený pohled na léze a okolní mozkové tkáně. Chirurg využívá informace získané během předoperační zobrazování mozku, který pomůže zjistit abnormální mozkovou tkáň a vyhnout se oblasti mozku odpovědné za životně důležitých funkcí.

V některých případech je část operace se provádí při pacient bdí, pomocí léků, aby osoba, uvolněná a bezbolestné. To se provádí tak, že pacient může pomoci chirurg nález a vyhnout se životně důležité části mozku. I když je pacient vzhůru, lékař používá speciální sondy stimulovat různé oblasti mozku. Zároveň je pacient požádán, aby spočítat, jaké obrázky nebo provádět jiné úkoly. Chirurg pak lze identifikovat oblast mozku spojené s každou úlohu. Po mozková tkáň je odstraněna, dura a kosti jsou upevněny zpět na své místo, a pokožku hlavy je uzavřen pomocí stehy nebo svorky.