epilepsie a extratemporal kortikální resekci chirurgie

Největší část mozku, mozku, je rozdělena do čtyř sekcí spárovaných, volal laloků – čelní, temenní, okcipitálních a spánkových lalocích. Každý lalok řídí určitou skupinu aktivit. Spánkovém laloku je nejčastější “” záchvat zaměření, ” oblast, kde začít většina záchvaty, v dospívajících a dospělých.

Rozhodnout, zda vaše “kouzla” jsou záchvaty, lékař wil; Vezměte podrobnou anamnézu (včetně rodinné anamnézy záchvatů); Shromažďovat informace o vašem chování před, během a po epizodě. Je velmi důležité mít někoho s sebou, který byl svědkem epizodu a lze popsat k lékaři; Proveďte fyzickou exa; Jedná se o testy, které mohou být don; Electroencephalogram (EEG) k určení všech abnormální elektrické vynechávání motoru v mozku a pomáhají předvídat …

Extratemporal kortikální resekci je operace k resekci, nebo odříznout, mozkovou tkáň, která obsahuje záchvatu zaostření. Extratemporal znamená, že tkáň se nachází v oblasti, než je spánkového laloku mozku. Frontálním laloku je nejčastější extratemporal místo pro záchvatů. V některých případech, může být tkáň odstraněny z více než jedné oblasti / laloku mozku.

Extratemporal kortikální resekce může být volba pro lidi s epilepsií, jejichž záchvaty jsou vyřazování z provozu a / nebo není řízen léky, nebo pokud se vedlejší účinky léku jsou závažné a významně ovlivňují kvalitu života člověka. Kromě toho musí být možné odstranit tkáň mozku, která obsahuje zaměření záchvatů, aniž by došlo k poškození oblastech mozku odpovědných za životně důležité funkce, jako je například pohyb, pocit, jazyk a paměť.

Kandidáti na extratemporal kortikální resekci podstoupí rozsáhlé hodnocení pre-chirurgie včetně videa elektroencefalografická (EEG) monitorování záchvatů, magnetickou rezonancí (MRI) a pozitronové emisní tomografie (PET). Jiné testy zahrnují neuropsychologické testování paměti, test Wada (určit, která strana funkce ovládacích prvků jazyka mozku), iktální SPECT a magnetické rezonance. Tyto testy pomáhají určit ohnisko záchvatů a určit, zda je možné chirurgický zákrok.

Extratemporal kortikální resekce vyžaduje vystavením oblast mozku za použití postupu s názvem kraniotomie. Poté, co pacient je kladen na spaní (celková anestézie), lékař provede řez v pokožce hlavy, odstraňuje kus kosti a vytáhne zpět část pleny, tvrdé membránu, která kryje mozek. Tím se vytvoří “okno”, ve kterém chirurg vloží speciální nástroje pro odstranění mozkové tkáně. Chirurgické mikroskopy se používají k vytváření chirurgovi zvětšený pohled na oblasti mozku zapojené. Chirurg využívá informace získané během předoperačního vyšetření je – stejně jako během operace – definovat, nebo zmapovat, cestu ke správnému oblasti mozku.

V některých případech je část operace se provádí při pacient bdí, pomocí léků, aby osoba, uvolněná a bezbolestné. To se provádí tak, že pacient může pomoci chirurg nález a vyhnout se oblasti v mozku zodpovědného za životně důležité funkce, jako jsou mozkové oblasti jazyka a řízení motoru. Zatímco pacient bdí, lékař používá speciální sondy ke stimulaci různých oblastí mozku. Ve stejné době, pacient může být požádán, aby spočítat, jaké obrázky nebo provádět jiné úkoly. Chirurg pak lze identifikovat oblast mozku spojené s každou úlohu. Po mozková tkáň je odstraněna, dura a kosti jsou upevněny zpět na své místo, a pokožku hlavy je uzavřen pomocí stehy nebo svorky.