ephedra (ephedra spp.), ma huang pozadí

Natural Standard® Monografie pacienta, Copyright © 2016 (). Všechna práva vyhrazena. Komerční distribuce zakázáno. Tato monografie je určen pouze pro informační účely, a neměly by být interpretovány jako specifický lékařskou pomoc. Měli byste se poradit se s kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče, než rozhodování o léčebných postupů a / nebo zdravotního stavu.

V roce 2003 došlo k úmrtí USA Major League Baseball džbán, který byl myšlenka být příbuzný ephedra. Americký Food and Drug Administration (FDA) shromáždila více než 800 hlášeny závažné toxicity, včetně více než 22 úmrtí. 6. února 2004, FDA vydal pravidlo zakazující prodej potravinových doplňků obsahujících efedrin alkaloidy (ephedra). Toto pravidlo bylo vydáno proto, že doplňky s chvojníku představovat vážné riziko nemoci nebo úrazu.

V roce 2005 bylo toto pravidlo srazil v Utahu, ale opět obrátil o čtyři měsíce později. Ephedra je v současné době zakázán v celých Spojených státech. Zůstává nejasné, zda ephedra se znovu objeví na trhu, a to navzdory závažných bezpečnostních rizik, včetně srdečních příhod nebo úmrtí.

Klíč k stupňů

Ztráta váhy

Ephedra Sinica, druh chvojníku (ma huang) obsahuje efedrin a pseudoefedrin. Bylo zjištěno, Chvojník stimulovat nervový systém, zvýšení proudění vzduchu do plic a konstrikci cév. V kombinaci s kofeinem, se zdá ephedra způsobit ztrátu hmotnosti. Nicméně, byly smíšené účinky efedrinu a monoterapie efedrinu. Efedrin byl široce studován pro astma a nízký krevní tlak. Nicméně, kvalitní výzkum komerčních doplňků s ephedra chybí.

Hlavní obavy týkající se bezpečnosti byly spojeny s ephedra nebo použitím efedrin, včetně vysokého krevního tlaku, bušení srdce, nervového systému excitace, nepravidelný srdeční tep, srdeční infarkt a mrtvice.

Níže uvedené dávky jsou založeny na vědeckém výzkumu, publikace, tradičního používání, nebo znaleckého posudku. Mnoho byliny a doplňky nebyly důkladně testovány a bezpečnost a účinnost nemusí být prokázána. Značky mohou být provedeny různě, s variabilními složkami, a to i v rámci stejné značky. Níže uvedené dávky se nemusí vztahovat na všechny výrobky. Měli byste číst etikety výrobků, a diskutovat o dávky s kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče před zahájením léčby.

Poznámka: Americký Federální vláda zakázala prodej ephedra od roku 2004. Ephedra může způsobit závažné nežádoucí účinky při jakékoliv dávce, zvláště když se používá s jinými léky, jako je kofein. Vzhledem k tomu, o závažných bezpečnostních obav, ephedra nemůže být navrženo v jakékoli dávce.

Tradičně, bylinkáři navrhli celou řadu dávek (8-100 mg ephedra ústy třikrát denně). Dříve, over-the-counter léky, které obsahují ephedra poradil přičemž 12,5-25 miligramů ephedra ústy každých čtyři až šest hodin a neměl by překročit 150 miligramů do 24 hodin.

Alergické nosní příznaky (užívané jako mytí nosu)

Pro alergické nosní příznaky, 1% efedrin-fyziologický roztok Kapalina byla použita jako nos mytí každých 48 hodin po dobu čtyř týdnů.

Astma

Pro atletické zvyšování výkonnosti, 1 miligram efedrinu na kilogram tělesné hmotnosti byla pořízena ústy 90 minut před cvičením jednou týdně po dobu čtyř týdnů.

Athletic vylepšení výkonu

Pro nízký krevní tlak, 5-45 mg efedrinu byl vstříknut do žíly nebo svalu.

Nízký krevní tlak

respirační infekce

pohlavní vzrušení

Za účelem sexuálního vzrušení, 50 miligramů síranu efedrinu byla pořízena ústy před expozicí erotických podnětů.

Používá na základě tradice nebo teorii

Pro hubnutí, 2 gramů efedrinu extraktu byla pořízena ústy třikrát denně po dobu osmi týdnů, 20-50 miligramů efedrinu byla pořízena ústy třikrát denně po dobu 2-3 měsíců.

Efedrin se nedoporučuje dětem kvůli riziku toxicity a smrti.

K léčbě astmatu, 24 až 25 miligramů efedrin nebo 0,65 až 2,1 miligramů na kilogram efedrinu byla pořízena ústy každých 6-8 hodin po dobu 1-8 týdnů.

Tato použití byly testovány u lidí nebo zvířat. Bezpečnost a účinnost nebyly vždy prokázána. Některé z těchto podmínek jsou potenciálně závažná a měla by být hodnoceny podle kvalifikovaného poskytovatele zdravotní péče.

třídění zdůvodnění

Níže uvedené použití jsou založeny na tradici či vědeckých teorií. Často nebyly důkladně testovány u lidí a bezpečnost a účinnost nebyly vždy prokázána. Některé z těchto podmínek jsou potenciálně závažná a měla by být hodnoceny podle kvalifikovaného poskytovatele zdravotní péče.

Ephedra může zvyšovat krevní tlak. Opatrnost se doporučuje u pacientů užívajících léky, které ovlivňují krevní tlak.

Ephedra může snižovat hladinu cukru v krvi, přestože Ephedra-kofein kombinace může zvýšit hladinu cukru v krvi. Opatrnost se doporučuje při použití léků, které mohou rovněž ovlivnit hladinu cukru v krvi. Pacienti užívající léky na léčbu diabetu ústy nebo inzulín musí být pečlivě sledováni kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče. Může být nezbytné upravit léky.

Ephedra mohou ovlivňovat způsob, jakým tělo zpracovává některé léky pomocí jater “cytochromu P450” enzymatický systém. V důsledku toho, že hladiny těchto léčiv se může měnit v krvi, a může způsobit změněných efekty nebo potenciálně závažné nežádoucí účinky. Lidé, kteří používají nějaké léky, poraďte příbalovou informaci, a mluvit s kvalifikovaným zdravotnickým personálem, včetně lékárníka, o možných interakcí.

Ephedra mohou také ovlivňovat látky zvyšující kyselost, agenty vylučován ledvinami, látky, které ovlivňují imunitní systém, látky, které ovlivňují žaludku nebo střev, agenty, které ovlivňují srdeční frekvenci, agentů, které způsobují svalovou hmotu, agenty, které snižují křečový práh, agenti toxický pro játra, alkohol, alkalizujících činidel, anestetika, antiadrenergní léky (alfa-blokátory), antiadrogens, antiasthma látky, antidepresivní látky (inhibitory monoaminooxidázy, tricyklických antidepresiv, selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu), proti dně, činidla, protizánětlivá činidla, aspirin, srdeční glykosidy , cholesterol agenti, centrální systém stimulanty nervového systému, diuretika (zvýšení průtoku moči), námelové deriváty, hormonální činidla, Metylxantiny (theofylin, kofein), oxytocics, fenothiaziny, phenylpropranolamine, steroidy, hormony štítné žlázy a hubnutí agenty.

Ephedra může zvyšovat krevní tlak. Opatrnosti je třeba u pacientů užívajících bylin nebo doplňky, které ovlivňují krevní tlak.

Ephedra může snižovat hladinu cukru v krvi, přestože Ephedra-kofein kombinace může zvýšit hladinu cukru v krvi. Opatrnost se doporučuje při použití bylin a doplňků, které mohou rovněž ovlivnit hladinu cukru v krvi. Hladiny glukózy v krvi může vyžadovat sledování a dávky mohou potřebovat úpravu.

Ephedra mohou ovlivňovat způsob, jakým tělo zpracovává některé byliny nebo doplňky s využitím jater “cytochromu P450” enzymatický systém. V důsledku toho je úroveň ostatních bylin nebo doplňky mohou být změněny v krvi. To může také změnit účinek, že další byliny nebo doplňky případně mít na P450.

Ephedra může také komunikovat s anestetiky, Antiadrenergní bylin a doplňků (alfa-blokátory), antiadrogens, antiasthma bylin a doplňků, antidepresiv bylin a doplňků (inhibitory monoaminooxidázy, selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu), proti dně, bylin a doplňků, protizánětlivých bylin a doplňků, chuť k jídlu stimulanty, kofein obsahující byliny a doplňky, glykosidy, cholesterol byliny a doplňky, centrální systém stimulanty nervózní, diuretika (zvýšení průtoku moči), byliny a doplňky vylučován ledvinami, bylin a doplňků, které mají vliv na imunitní systém, byliny a doplňky které mají vliv na žaludku nebo střev, byliny a doplňky, které mění srdeční frekvence, byliny a doplňky, které způsobují svalové členění, byliny a doplňky, které mění pH moči, byliny a doplňků, které snižují křečový práh, byliny a doplňky toxické pro játra, hormonální bylinky a doplňky, draslík, steroidy, povzbuzující byliny a doplňky stravy a hubnutí byliny a doplňky.

Tato informace o pacientech je založen na profesionální úrovni monografii editoval a peer-zhodnotil přispěvateli do přírodního typu Standard výzkumné spolupráce ().

metodika monografie

6-hydroxykynurenic kyselina, amp II, amsania Brigham čaj, budshur, Cao ma Huang (Chinese), Katin, chewa, čínské ephedra, čínský společný jedle, D-pseudoefedrin, pouštní bylina, pouštní čaj, pravotočivé-rotačního, Ephedra altissima, Ephedra americana, Ephedra anti-syphilitica, chvojník Dvouklasý, Ephedra equisetina, Ephedra fasciculata, Ephedra geradiana, Ephedra Helvetica, Ephedra intermedia, Ephedra major, Ephedra nevadensis, Ephedra shennungiana, Ephedra Sinica, Ephedra trifurca, Ephedra viridis, Ephedra vulgaris, Ephedraceae (rodina ), ephedra herba, ephedrae herba, efedrin, efedrin alkaloidy, epitonin, Evropská ephedra, Gnetales, Herba ephedrae, bylinné extáze, přeslička, hum, Huma, indický kloub jedle, střední ephedra, isoefedrin, společný jedle, Khama, khat, L- efedrin, levo-rotační efedrin, mahoàng, Mahuang, mahuuanggen, Mao (čínská), mao-kon, methylefedrinové, methylpseudoephedrine, Mexican čaj, Môc tac ma Hoang, mongolský ephedra, Mormon čaj, mu-Tsei-ma-huang, muzei MU huang, přírodní extáze, norefedrinu, norpseudoephedrine, fenylpropanolamin, phok, popotillo, pseudo-efedrinu, pseudoepehdrine, chinolin, san-ma-huang, mořská hroznové víno, keřovité, soma, píseň Út ma Hoang, Squaw čaj, synefrin, třísloviny, vozka čajový , Trun aa Hoang, tsao-ma-huang, tutgantha, žlutá svíravý, žlutý kůň, zhong ma huang.

Zvolit kombinované produkty: Acceleration®, AllerClear®, AllerPlus®, Andro Heat®, lepší BodyEnergy pro LIFE®, Bio Trim®, Biovital Plus®, měchýřnatá-Pampeliška Virtue®, Bofu-Tsusho-san, Bofutsushosan Dýchat-Aid Formula , Breath Easy®, Cordephrine XC®, dietní Fuel®, Dymetadrine Xtrem®, EPH-833®, Ephedra 1000®, Ephedra Plus®, Guarana-Gotu Kola Virtue®, Herba Fuel®, Herbal decongescens vykašlávání Capsules®, Herbalife-Thermojetics původní Green®, Hydroxycut®, Letigen®, Mahuang zhisou, Metabolife 356®, Metabolift®, Metaboloss®, MetaboTRIM®, Naturafed®, přirozeně Ripped®, Naturatussin 1®, kopřiva, ulevuje Virtue®, Posilovač Thin®, PROLAB Stoked® , Pro-Ripped Ephedra®, Respa-Herb®, Respirační Support Formula, Ripped Fuel®, Ripped Fuel Extreme®, Shegan Mahuang, Shoseiryuto (TJ-19), SinuCheck®, SinuClear®, SnoreStop®, Super Stinger®, Thermadrene ®, Termické Blast®, Thermicore®, Thermo Cuts®, ThermoDiet®, Thermogen®, TrimSpa®, Ultra Diet Pep®, Virgin Earth®, Xenadrine®, Xenadrine® RFA, Xenadrine® RFA-1, Yellow Jacket®.

Poznámka: Existuje přibližně 40 druhů ephedra.

Americký Food and Drug Administration není striktně regulovat byliny a doplňky. Neexistuje žádná záruka síly, čistoty a bezpečnosti výrobků, a efekty se mohou lišit. Vždy byste měli číst etikety výrobků. Máte-li zdravotní stav, nebo užíváte jiné léky, bylinky, nebo doplňky, měli byste si promluvit s kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče před zahájením nové léčby. Poraďte se s poskytovatele zdravotní péče ihned, pokud se u Vás objeví nežádoucí účinky.

Vyhnout se u lidí s prokázanou alergií nebo citlivostí na neobsahují chvojník, efedrin, nebo pseudoefedrin (Sudafed®). Příznaky alergie mohou zahrnovat vyrážku, svědění, nebo červené, odlupující se kůže.

Americký Food and Drug Administration (FDA) shromáždila více než 800 hlášeny závažné toxicity, včetně více než 22 úmrtí. Americký Federální vláda zakázala prodej ephedra ve Spojených státech od roku 2004.

Ephedra mohou mít vliv na hladinu cukru v krvi. Opatrnost se doporučuje při použití léky, které mohou také ovlivnit hladinu cukru v krvi. Lidé, kteří užívají léky na léčbu diabetu ústy nebo inzulínem musí být pečlivě monitorována kvalifikovaným zdravotnickým personálem, včetně lékárníka. Může být nezbytné upravit léky.

Ephedra může způsobit vysoký krevní tlak. Opatrnost se doporučuje u pacientů užívajících léky, které ovlivňují krevní tlak.

Používat opatrně u osob citlivých na stimulanty, nebo v kombinaci s jinými známými látkami stimulujícími (např. Káva).

Používat opatrně u lidí s ledvin, štítné žlázy, jater, nebo vředové choroby.

Používat opatrně u lidí s onemocněním srdce, jako je strukturální choroby srdeční, nepravidelného srdečního rytmu, ucpání tepen, vysoký krevní tlak, mrtvice, nebo u pacientů užívajících látky pro srdce.

Používat opatrně u lidí s glaukomem, problémy s žaludku nebo střev nebo křečemi.

Používat opatrně u lidí s depresí, úzkostných poruch, anorexie / bulimie, anamnézou sebevražedných myšlenek, nebo předchozí užívání inhibitorů monoaminooxidázy (MAOI), antidepresiv.

Používat opatrně u lidí, kteří mají potíže s močením nebo máte zvětšenou prostatu.

Vyhnout se používání během velkých lékařských procedur (například operaci), protože ephedra může snížit účinnost anestetik. Přestaňte používat nejméně jeden týden před velkým chirurgickým výkonem nebo jiné postupy.

Vyhnout se používání vyšší dávky, než navrhl nebo používání po delší dobu (více než sedm dní), vzhledem k riziku toxicity.

Vyhnout se použití u dětí z důvodu rizika toxicity a smrti.

Vyhnout se používání během těhotenství nebo kojení, protože ephedra mohou přecházet do mateřského mléka.

Vyhnout se u lidí s prokázanou alergií nebo citlivostí na efedrinu a jeho částí.

Nežádoucí účinky ephedra mohou zahrnovat bolesti břicha, neklid, úzkost, slepota (přechodné), krevní sraženiny, krvavý průjem, onemocnění mozku, potíže s dýcháním, změny v jaterních enzymů, tlak na hrudi, ucpané tepny, zmatenost, zácpa, kontrakce dělohy, škoda, poškození srdečního svalu, smrt, delirium, deprese, průjem, závratě, sucho v ústech, tupé hlavy, euforie, přehnané reflexy, excitační, mdloby, nahromadění tekutiny v plicích, halucinace, bolest hlavy, ztráta sluchu, srdeční infarkt , srdeční potíže, pálení žáhy, neschopnost se vymočit, zvýšený hormonu štítné žlázy, časté močení, zánět srdce, nespavost, nepravidelný srdeční rytmus, podrážděnost, poškození jater, zánět jater, ztráta chuti k jídlu, ztráta vědomí, nízkou hladinu draslíku v krvi , selhání ledvin, ledvinové kameny, mánie, bolesti svalů, poruchy svalů, nevolnost, obsesivně-kompulzivní porucha (OCD), selhání orgánu, příliš aktivní reflexy, bolestivé močení, Parkinsonovy choroby, příznaky, psychózy, bušení srdce, neklid, sytosti, záchvaty, dušnost, zánět kůže, kůže mravenčení, křečí v cévách, bolesti žaludku, cévní mozkové příhody, sebevražedné myšlenky, únava, třes, zvracení, oslabené a zvětšené srdce, slabost a ztráta hmotnosti.

Vyhnout těhotné a kojící ženy. Ephedra může způsobit kontrakce dělohy nebo problémy u kojenců, jako je pláč, zvýšenou tepovou frekvenci, podrážděnost a potíže se spánkem.

Chen WL, Tsai TH, Yang CC, et al. Účinky ephedra na autonomní nervový modulace u zdravých mladých dospělých. J.Ethnopharmacol. 8-9-2010,130 (3): 563 až 568; Chen a ZX Hu GH.. [Vliv modifikovaného shegan Mahuang odvar z cytokinů u dětských pacientů s kašlem a varianty astmatu]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 2010,30 (2):. 208-210; Choi JH, Chung MJ, a Oh DH. Klasifikace Sasang typů ústavní orgán s využitím imunostimulační aktivity ústavy specifická bylinných výtažků v lidských primárních buňkách imunitního systému. J.Med.Food 2012,15 (9):. 824-834; Cohen PA a Ernst E. Bezpečnostní bylinných doplňků: průvodce pro kardiology. Cardiovasc.Ther. 2010,28 (4):. 246-253; Flanagan CM, Kaesberg JL, Mitchell ES, et al. Koronární tepny aneurysma a trombóza po chronickém užívání Ephedra. Int.J.Cardiol. 2-18-2010,139 (1): E11-E13, Hallas J, L Bjerrum, Støvring H, et al.,. Použití předepsaného efedrinu / kofeinu kombinaci a riziko závažných kardiovaskulárních příhod: a založené na registru case-crossover studie. Am.J.Epidemiol. 10-15-2008,168 (8):. 966-973; Hasani-Ranjbar S, Nayebi N, Larijani B, et al. Systematický přehled o účinnosti a bezpečnosti bylinných léků používaných při léčbě obezity. Svět J.Gastroenterol. 7-7-2009,15 (25): 3073-3085, Jing H, Luo L, Li H et al.,. Efedrin reguluje srdeční rytmus aktivací srdeční I (KS) proudy. J.Cardiovasc.Pharmacol. 2010,55 (2):. 145 – 152; Kim HJ, Park JM, Kim JA, et al. Vliv bylinného Ephedra Sinica a Evodia rutaecarpa na složení těla a odpočinku rychlost metabolismu: randomizované, dvojitě zaslepené klinické studii u korejských žen před menopauzou. J.Acupunct.Meridian.Stud. 2008,1 (2):. 128-138; Martinez-Quintana E, Rodriguez-Gonzalez F, a Kuba-Herrera J. [nekróza myokardu a těžké biventrikulární dysfunkce v souvislosti s chronickým zneužíváním efedrinu]. Adicciones. 2010,22 (1):. 25-28; Palamar J. Jak efedrin unikl regulace ve Spojených státech: historický přehled zneužití a související politiky. Zdravotní politika 2011,99 (1):. 1-9; Retamero C, Rivera T, a Murphy K. “Ephedra-free” dieta pilulku indukované psychózy. Psychosomatika 2011,52 (6):. 579-582; Singh A, Rajeev AG a Dohrmann ML. Kardiomyopatie spojená s ephedra obsahující výživové doplňky. Congest.Heart Fail. 2008,14 (2):. 89-90; Thomas JE, Munir JA, McIntyre PZ, et al. STEMI v 24-letého muže po použití synefrin obsahující doplněk stravy: kazuistika a přehled literatury. Tex.Heart Inst.J. 2009,36 (6):. 586-590; VIGANO M, Lampertico P a M. Colombo akutní hepatitida po předpokladu bylinný lék. Eur.J.Gastroenterol.Hepatol. 2008,20 (4): 364-365.

Tento založená na důkazech monografie byla připravena The Natural Standardní výzkumné spolupráce