endovaskulární operace pro břišní aorty

Endovaskulární operace je postup pro opravu aortální aneurysma v břiše. Je to tzv endovaskulární protože doktor opravy výdutě zevnitř poškozené cévy (aortu).

Tvar a umístění vašeho aneurysmatu; Váš věk a celkový zdravotní stav, aby se ujistil, že jste dostatečně zdravé pro operaci; Pokud jste schopni a ochotni mít roční testů, které jsou potřebné po endovaskulární operace. Testování se provádí méně často po otevřeném opravě.

Lékař bude dělat jeden nebo dva řezy (zářezy) v oblasti třísel. Malé ohebné trubky, nazývané katétry, jsou vloženy do tepen v oblasti třísel. Lékař klade barvivo do tepny. Barvivo bude váš aorty ukázat na rentgenových snímků během řízení.

Lékař používá katétry přesunout umělá trubku, nazvaný stentgraftu, tepnami, dokud nedosáhne aorty. Lékař rozšiřuje štěp uvnitř výdutě. Pak lékař připojí štěp do krevní cévy. Je-li štěp je na svém místě, lékař uzavřít katetrů a dráty. On nebo ona bude používat stehů zavřít řezy v oblasti třísel. Po provedení tohoto úkonu, krev prochází štěpu v aortě, aniž by tlačí na výdutě.

Pravděpodobně budete trávit jeden až tři dny v nemocnici. Můžete očekávat, že řezy (zářezy) ve vaší tříslo být bolest po dobu 1 až 2 týdnů.

Můžete se cítit víc unavený než obvykle po dobu 1 až 2 týdny po zákroku. Můžete být schopni dělat mnoho ze svých obvyklých činností po 1 až 2 týdny. Ale budete pravděpodobně potřebovat až 4 týdny, aby plně zotavit. Možná budete muset trvat nejméně 1 až 2 týdny volno z práce. Záleží na druhu práce, kterou děláte a jak se cítíte.

Budete potřebovat pravidelné testy, jako je například CT nebo ultrazvuku, ke kontrole problémy s štěpu. 1 Možná jste při zkoušce jednou nebo vícekrát v průběhu prvního roku po tomto postupu. Pak budete mít zkoušku jednou za rok po zbytek svého života. 2

Oprava aortální aneurysma se obvykle doporučuje v případě, že aneurysma hrozí riziko prasknutí open (prasknutí). Výdutí aorty, které jsou velké, způsobují symptomy, nebo se rychle zvětšují jsou považovány za ohrožené prasknutí.

U mužů, opravy se obvykle doporučuje pro břišní aorty, který je 5,5 cm nebo větší v průměru. U žen, oprava může být doporučena pro menší výdutí. 3

Lékař bude pracovat s vámi rozhodnout, který typ opravy chirurgie otevřené nebo endovaskulární-je pro vás to pravé. Lékař zkontroluje: 1

Když aorty hrozí roztržení nebo prasknutí otevřené výhody opravu aneurysma může převažují nad riziky. Oprava aneurysma snižuje riziko prasknutí a může pomoci člověku žít déle. Oprava menší aneurysma, která nemá tak vysoké riziko prasknutí, nepomáhá člověk žít déle. 4

Celkově lze říci, otevřený opravy chirurgie a endovaskulární operace mají podobné výsledky a dlouhodobý přínos. 1

To endovaskulární operace není otevřený chirurgický zákrok. Takže to nemá rizika a komplikace závažné operaci a doba zotavení je kratší. Ale je zde vyšší riziko, že budete potřebovat další postup nebo chirurgický zákrok. 5

Riziko úmrtí během nebo brzy po endovaskulární operace je nižší než rizika spojeného s otevřenou operací. Pro endovaskulární operace, asi 1 100 lidí umírá během chirurgického zákroku nebo do 30 dnů po operaci. 6 Ale po několika letech, lidé, kteří mají otevřené operaci žít tak dlouho, jak lidé, kteří měli endovaskulární opravy. 7 Odborníci jsou stále studuje dlouhodobé účinky endovaskulární operace.

Komplikace patří krvácení, infekce, a problémy s stentgraftu. Běžnou komplikací je netěsnost kolem stentgraftu. Asi 15 100 lidí má problém, který vyžaduje druhý postup nebo chirurgický zákrok. 8

Při rozhodování o opravu aortální aneurysma, vy a váš lékař zvážit výhody ve srovnání s riziky. Pro některé lidi je postup endovaskulární oprava není možná, ale otevřená operace oprava by mohla být možnost.

US Food and Drug Administration (FDA) vydal žádost o schválení premarket na stent štěpy v roce 1999. V roce 2001, FDA vydal oznámení veřejného zdraví pro dvě z těchto prvky: Ancure systém (Guidant) a AneuRx systém (Medtronic AVE) , Problémy umístění, které byly spojeny s poškozenými stěnami tepny, byly hlášeny pro Ancure systému. Problémy, jako je netěsné, vyklouznutí z místa, šicí přestávek, tkaniny slz a špatné umístění štěpu byly hlášeny pro systém AneuRx. Vzhledem k tomu jen malý počet lidí s těmito zařízeními měl tyto problémy, zařízení zůstávají v provozu. Ale Ancure systému nebyla provedena od roku 2003. Máte-li některý z těchto systémů implantovaných, poraďte se s lékařem.

Vyplňte formulář s informacemi o zvláštní zacházení (PDF) (Co je PDF dokument?), Které vám pomohou pochopit tuto léčbu.

Rooke TW, et al. (2011). 2011 ACCF / AHA Focused aktualizaci pokynu pro péči o pacienty s onemocněním periferních tepen (kterým se aktualizuje doporučení 2005): zpráva o College of Cardiology Foundation / Heart Association Task Force na osvědčených postupech. Journal of College of Cardiology, 58 (19): 2020-2045.

Braverman AC, et al. (2012). Onemocnění aorty. V RO Bonow et al, eds, Braunwald chorobou srdce… Učebnice kardiologie a angiologie, 9. vydání, vol. 2, str. 1309-1337. Philadelphia: Saunders.

Hirsch AT, et al. (2006). ACC / AHA 2005 praxe pokyny pro péči o pacienty s onemocněním periferních tepen (dolní končetiny, ledviny, mezenterické, a břišní aorty): Ve společné zprávě z Asociace pro cévní chirurgie / společnost pro cévní chirurgie, Společnost pro kardiovaskulární angiografie a intervencí, společnost pro cévní lékařství a biologie, společnost intervenční radiologie a ACC / AHA Task Force o osvědčených postupech (Writing výbor, aby vypracovala pokyny k léčbě pacientů s ischemickou chorobou dolních končetin): Schválená Asociace kardiovaskulární a plicní rehabilitace, National srdce, plíce a krev zavedou, společnost pro cévní ošetřovatelství, TransAtlantic Inter-Society Consensus a cévní choroby Foundation. Circulation, 113 (11): E463-e654.

Eliason JL, Upchurch GR Jr (2008). Endovaskulární břišní aorty opravu aneurysma. Circulation, 117 (13): 1738-1744.

De Bruin JL, et al. (2010). Dlouhodobé výsledky otevřeného nebo endovaskulární opravy nebo břišní aorty. New England Journal of Medicine, 362 (20): 1881-1889.

Lederle FA, et al. (2009). Výsledky těchto endovaskulární vs otevřené opravu břišní aorty: randomizované studii. JAMA, 302 (14): 1535-1542.

Velká Británie Evar Zkušební Vyšetřovatelé (2010). Endovaskulární ve srovnání s otevřenou opravy břišní aorty. New England Journal of Medicine, 362 (20): 1863-1871.

Chaikof EL, et al. (2009). Péče o pacienty s břišní aorty: Society for pokyny cévní chirurgie postupy. Journal of cévní chirurgie, 50 (4, Suppl): S2-S49.

E. Gregory Thompson, MD – Vnitřní Medicin; E. Gregory Thompson, MD – Vnitřní Medicin; David A. Szalay, MD – Cévní Surger; David A. Szalay, MD – Cévní chirurgie

9.9.2014