endoskopická operace karpálního tunelu pro syndrom karpálního tunelu

Endoskopickou chirurgii používá tenkou, flexibilní trubice s kamerou připojena (endoskopu). Endoskop je veden přes malý řez v zápěstí (single-portál techniky), nebo na zápěstí a dlaně (dva portál techniky). Endoskop umožňuje lékaři vidět struktur v zápěstí, jako je například příčné karpálního vazu, bez otevření celou oblast s velkým řezem.

Během endoskopickou chirurgii karpálního tunelu uvolňování, příčná karpální vaz je řez. Tím se uvolní tlak na střední nerv, zmírnění příznaků syndromu karpálního tunelu.

Tyto malé řezy v dlani jsou uzavřeny stehy. Mezera, kde byl vaz řez se nakonec naplní jizev.

Máte-li endoskopické operaci karpálního tunelu uvolnění, budete pravděpodobně nebudou muset zůstat v nemocnici. Můžete jít domů ve stejný den.

Můžete očekávat, že kratší dobu zotavení po endoskopickou chirurgii než po otevřené operaci, protože postup nevyžaduje řezání dlaň otevřená a narušení velkou plochu ruky.

Bolest a znecitlivění může odejít hned po operaci, nebo to může trvat i několik měsíců. Snažte se vyhnout těžké použití rukou na pár týdnů.

Jak rychle se můžete vrátit do práce závisí na tom, zda dominantní ruka (ruka používá nejvíce, jako je například pravou rukou, pokud jste pravák) byl zapojen, na své pracovní činnosti, a na úsilí, které jste do rehabilitační fyzikální terapie ,

Endoskopická chirurgie karpálního tunelu vydání je považováno, když

Osoba, která má zákrok na obou zápěstí, nebo kteří závisí na invalidní vozík, chodítko, nebo o berlích, může zvolit endoskopickou chirurgii, protože doba hojení může být kratší než u otevřené operace.

Většina lidí, kteří mají operaci na syndrom karpálního tunelu mají méně nebo žádné příznaky bolesti a necitlivost v ruce po operaci. 1

Ve vzácných případech se příznaky bolesti a znecitlivění může vrátit (Nejčastější komplikací), nebo může být dočasná ztráta síly při sevření nebo uchopení objektu.

Máte-li operaci na vaší nedominantní ruky a nedělají opakující se vysoce rizikové aktivity v práci, můžete být schopni vrátit se do práce během 1 až 2 dnů; Máte-li operaci na vaší dominantní ruky a dělat opakující se činnosti v práci, může vyžadovat 4 a více týdnů pro obnovu. Fyzikální terapie může urychlit zotavení.

Stále máte příznaky po dlouhém období nonsurgical léčby. Obecně platí, že operace není považován až po několik týdnů až měsíců nonsurgical léčby. To ovšem předpokládá, že máte přetrvávající symptomy, ale žádné známky poškození nervů. poškození nervů by chirurgický zákrok naléhavější; Některé závažné příznaky (jako je přetrvávající ztráta citu nebo koordinaci v prsty nebo ruce, nebo žádná síla na palec) omezují normální denní aktivity; Dojde k poškození středního nervu (ukazuje výsledky testů nervů a ztrátu ruky nebo prstu funkce) nebo riziko poškození nervu.

V případě, že palec svaly byly vážně oslabeny nebo plýtvání pryč, může být ruční síla a funkce limitována i po operaci.

Míra rizik a komplikací pro endoskopickou chirurgii jsou velmi nízké. Hlavní problémy, jako je poškození nervů se stalo u méně než 1 z 100 operací (méně než 1%). 2

Možné problémy z endoskopickou chirurgii karpálního uvolňováním zahrnují poranění nervů, cév a šlach. Tam jsou také rizika jakéhokoli typu chirurgického zákroku, včetně možného vzniku infekce a rizika celkové anestezii. Ale většina endoskopická operace karpálního tunelu se provádí pomocí lokální anestezii nebo regionálního bloku spíše než s celkovou anestezií.

Pokud budete mít endoskopické karpálního tunelu uvolňování, podívejte se na chirurga, který má zkušenosti dělá endoskopickou chirurgii. Zeptejte se, jak úspěšné on nebo ona byla s lidmi, kteří měli podobné podmínky jako vy.

Oba endoskopické i otevřené karpálního tunelu uvolnění mít přínosy a rizika. Studie nevyplývá, že jeden postup je lepší než ostatní. 2 poraďte se svým lékařem o možnostech.

Vyplňte informační chirurgie formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Který vám pomůže připravit se na tuto operaci.

Ashworth NL (2014). Karpální tunel. BMJ Clinical Evidence. http: //clinicalevidence.bmj/x/systematic-review/1114/overview.html. Přístupné 02.10.2014.

Scholten RJPM, et al. (2007). Chirurgické možnosti léčby syndromu karpálního tunelu. Cochrane Database of Systematic Reviews (4).

Kathleen Romito, MD – Rodinný Medicin; Herbert von Schroeder, MD, MSc, FRCSC – Ruční a Mikrovaskulární chirurgie

14.listopadu 2014