endometrióza-léky

Léky mohou být použity ke snížení bolesti a krvácení a v některých případech, zmenšovat endometriózy porosty. Pro ženy, které se nesnaží otěhotnět, antikoncepční hormony a protizánětlivé (NSAID) se obvykle doporučuje jako první. Oni jsou nejméně pravděpodobné, že způsobí vážné vedlejší účinky a může být dlouhodobá možnost léčby. 1 Ale pokud neplodnost z endometriózou je váš hlavní problém, léky jsou obecně nepoužívají.

Být v bezpečí s léky. Přečíst a dodržovat všechny pokyny na etiketě.

Všechny hormonální terapie pro endometrióza může způsobit nežádoucí účinky a představují určité zdravotní riziko. Některé příčiny obzvláště nepříjemné vedlejší účinky. Před zahájením lék či hormonální terapie, přezkoumat své možné vedlejší účinky. Pokud se zvuk méně obtížné než vaše endometriózy příznaky, diskutovat o terapii s lékařem.

Vaječníků riziko rakoviny je vyšší u žen, které mají endometriózy. Použití ovládacích hormony narození po dobu 5 let nebo více snižuje toto riziko. 6

Protizánětlivé látky (NSAID), snížení bolesti, zánětu a krvácení z endometriální tkáně. Poraďte se se svým lékařem, než použít nepředepsání lék po dobu delší než několik dní; Začnete doporučenou dávku, jakmile si nepohodlí začíná nebo den před menstruací je naplánováno na začátek; Vezměte si lék v pravidelných dávkách. Vezmeme-li lék pouze tehdy, pokud vaše bolest je těžká není tak účinná; Jestliže jeden typ NSAID nezbavuje bolesti, zkuste jiný typ. Nebo se snaží acetaminofen, jako je Tylenol.

antikoncepční hormony (náplasti, pilulky nebo kruh) zastavit měsíční ovulace a růstu, vylučování a krvácení, které dělá endometrióza bolestivé. antikoncepční hormony zlepšení bolesti endometriózy pro většinu žen. 4 A oni jsou hormonální terapie, která je nejméně pravděpodobné, že ke vzniku nepříjemných vedlejších účinků. Z tohoto důvodu se může mnoho žen, jejich použití pro let. Jiné hormonální terapie může být použita pouze po dobu několika měsíců až 2 roky; Hormonu uvolňujícího gonadotropin agonist (GnRH-a) léčba snižuje estrogen, což vyvolalo stát, který je podobný menopauze. To zmenšuje implantáty a snižuje bolestivost u většiny žen; Progestin (pilulky nebo Depo- Provera výstřel) zastaví ovulaci a snižuje estrogen. Pro většinu žen, zmenší endometriózy výrůstky a snižuje bolest. Některé studie ukazují, že levonorgestrel nitroděložní tělísko (IUD) snižuje bolest. ; léčba Danazol snižuje hladiny estrogenu a zvyšuje hladinu androgenů, což vyvolalo menopauze-jako stát. To zmenšuje výrůstky a snižuje bolestivost pro většinu žen. Tato úleva obvykle trvá po dobu 6 až 12 měsíců po léčbě. Ale danazol vedlejší účinky mohou být značné.