encefalitidě: komáři a klíšťata – přehled témat

Viry a bakterie nesené komáry a někdy klíšťat jsou některé z nejčastějších příčin encefalitidy po celém světě. Většina lidí, kteří jsou pokousal nakažených komárů nevyvíjejí žádné příznaky nebo vyvinout jen mírnou chřipku-jako nemoc. Pro ty, kteří rozvíjet encefalitidu, příznaky se mohou vyvinout během několika dnů nebo do 2 týdnů po vzniku komáří kousnutí, podle toho, který virus komár nesl.

Mnoho hlasující proti řekl Josh Modrá, že nemůže být komediant. Ale podívejte se, kdo se směje. 28-letý zábavný člověk porazil konkurenci na čtvrté sezóně NBC poslední Comic stálé, i když, jak sám říká, “existuje mnoho bílých mužských komedianti, ale ne příliš mnoho s mozkovou obrnou .; Blue postižení velká část jeho činu. “Každý vtip říkám pochází z pohledu někoho, kdo s mozkovou obrnou. Nemůžu říct, že věci z pohledu mladé černé ženy, “řekl deadpans. On …

Viry přenášené komáry, které způsobují encefalitidu nemůže být zničena s antivirovými či jinými léky. Léčba pro tyto typy encefalitidy se zaměřuje na snížení příznaků a poskytuje podpůrnou péči, zatímco tělo léčí.

Máte-li příznaky encefalitidy způsobené bakteriemi, bude lékař předepíše antibiotika. Tento typ encefalitidy je častější během sezóny klíšťat.

Druhy encefalitidy patří

West Nile encefalitida. West Nile encefalitida se děje většinou v Severní a Střední Americe, Africe, částech Asie, Středního východu a jižní Evropy. Je častější u starších osob a osob s oslabeným imunitním systémem; St. Louis encefalitida. St. Louis encefalitida se děje především v Severní Americe (západní a východní Spojené státy), střední Ameriky a Jižní Ameriky. Je častější u starších dospělých; La Crosse encefalitidy. La Crosse encefalitida se děje většinou v středozápadních a východních Spojených státech. Je častější u dětí školního věku; Kalifornské encefalitidy. Kalifornie encefalitida se děje většinou v středozápadě a severovýchodě Spojených států. Je častější u dětí; Japonské encefalitidy. Japonská encefalitida se děje většinou v Japonsku, Číně, Koreji, na Tchaj-wanu, jihovýchodní Asie, Indie, Nepálu a severní Austrálii. Je častější u dětí; Východní koňské encefalitidy. Východní koňské encefalitidy se děje především v Severní Americe (zejména ve státech, v Atlantiku a Gulf pobřeží Spojených států). Je častější u starších dospělých a dětí; Venezuelské koňské encefalitidy. Venezuelské koňské encefalitidy se děje většinou na Floridě a v jihozápadních Spojených státech, Střední Ameriky a Jižní Ameriky; Západní koňské encefalitidy. Západní koňské encefalitidy se děje především v Severní Americe (zejména ve státech na západ od Mississippi ve Spojených státech a v prérijních provincií v Kanadě), Střední Ameriky a Jižní Ameriky. Je častější u starších dospělých a dětí; Powassan encefalitida. Powassan encefalitida se děje většinou v Severní Americe (zejména státy v Nové Anglii ve Spojených státech a Kanadě) a Asii. Tento typ virové encefalitidy je způsobena přisátí klíštěte.