emocionální pohodu: výhody protivenství

 Obsah archivy po 2 letech s cílem zajistit našim čtenářům snadno najít nejvíce včasné obsah; Chcete-li zjistit nejaktuálnější informace, prosím, zadejte svou téma zájem do našeho vyhledávacího pole.

Je to pravda: Co tě nezabije udělá tě posílí. Do určité míry.

Beth Elliott kojila její matku přes posledním stadiu rakoviny. O necelé dva roky později, její manžel dozvěděl, že on měl jen několik měsíců života. Šest měsíců po jeho smrti, Elliott sám byl diagnostikován s rakovinou štítné žlázy.

Tím Erinn Buckla; Pověst: Pozitivní výhled pomáhá vytvářet pozitivní zkušenosti; Špatné věci se stane. Ale je možné, že prostě přibližuje život s postojem ze skelných napůl plná může skutečně způsobit lepší věci nastat; Verdikt: Štěstí se narodilo z obou positivit; ; Obr negativit; Ukázalo se, že zdravou dávku pesimismu může občas být dobrá věc. Studie zveřejněná Asociace Psychological říká, že dvě třetiny pesimistů žili déle a zdravěji měl …

Co byste dělali, když jí bylo? Propadat smutku a necítí být schopny jít dál se svým životem? Nebo najít způsob, jak se vyrovnat a jít dál? Elliott, 40, vysokoškolský student v Hampton, Va., Říká, že nakonec uvědomila, že “volba mezi životem a štěstí nebo nechat to dostat mě dolů a zůstat mizerně.”

Ukazuje se, že rčení je pravdivé: Některé neštěstí v životě nám dává silnější – nebo alespoň lépe schopny zvládnout každodenní potíží. Ale jen do určité míry. Nedávná studie sledovala duševní zdraví a celkovou pohodu téměř 2000 lidí po dobu několika let, kontrolu na ně prostřednictvím on-line průzkumy. Oni byli požádáni, aby vypsat nějaké nepříjemné události, jako je rozvod, ztráta rodiče, nebo přírodní katastrofy, které se s nimi stalo před začátkem průzkumu. Oni také hlášeny nežádoucí příhody, které se staly během sledovaného období.

Překvapivým výsledkem? Ti, kteří předtím snášel útrapy byli šťastnější později. Byli tužší, v dobrém slova smyslu. “Lidé, kteří nikdy napadán životě nemají možnost dozvědět se, jak překonat nepřízeň osudu, který jim umožňuje vyvíjet strategie zvládání, identifikovat, kdo jsou důležitými členy jejich sociální sítě jsou a budou se cítit kompetentní poté, co dělat to přes” říká Roxana Cohen Silver, PhD, University of California, Irvine, psycholog, který studii vedl.

Vskutku, zatímco všichni reaguje odlišně na tragédii, ti ve studii, kteří nikdy podstoupil těžké časy tendenci mít méně smyslu pro obecné blaho. Po tragédii, většina z nás nakonec se vrátíme k našemu předchozímu stavu pohody. Ale existuje hranice. Příliš mnoho negativních událostí může přemoci schopnost člověka vyrovnat. Ve studii, dva nebo tři neštěstí zdálo, že je zvýšit odolnost, ale mají tolik jako 15 stresory brání každodenní zvládání.

Před svou smrtí, Elliott manžel s ní mluvil mnohokrát o její budoucnosti. Tyto rozhovory postavený její emocionální sílu. “Vše, co se mi stalo, mi dal dar vidět, jak silný a schopný já,” říká.

ZDROJE

Beth Elliott.

Roxana Cohen Silver, PhD, profesor psychologie a sociální chování a Medicine, University of California, Irvine.

Mark, D, Žurnál osobnosti a sociální psychologie, 2010.

Ozer, E., Psychological Bulletin, 2003.

Hensley, P. Journal of afektivní poruchy, květen 2006.