elektrické zubní kartáčky: jsou pro vás?

Největší rozhodnutí, které používá k výrobě při nákupu kartáček na zuby byla měkká, střední nebo tvrdé štětiny. Nyní existují desítky druhů, od jednoduchých kartáčků na dražší elektrické verzi.

Jsou elektrárny kartáče stojí za extra hotovost? Tady je buzz.

Pravidelné zubní kartáčky svou práci, když jim používat správnou cestu, říká Kimberly Harms, DDS. Problém je, že mnozí z nás nepoužívají pro doporučené 2 minut, nebo si na každém zubu.

To je, když něco navíc moc může přijít vhod.

Elektrický zubní kartáček může pokrýt větší plochu rychleji, takže čištění více povrchů ve stejném množství času. Když se kartáč ručně, uděláte asi 300 úderů za minutu. Srovnejte to s tisíci – v některých případech desítky tisíc – úderů za minutu síla jeden dělá.

Výkonové zubní kartáčky jsou lepší na čištění zubů než ty manuální. Jedna nedávná studie ukázala lidem, kteří používají jim měly méně plaku a onemocnění dásní.

“Elektrické zubní kartáčky jsou užitečné pro některé lidi, jako jsou ty, kteří mají potíže s používáním svých rukou,” říká Eugene Antenucci, DDS, profesor klinický asistent na New York University College zubního lékařství.

Ostatní lidé mají prospěch zahrnují

Děti: Děti mohou myslet, že ty elektrické jsou mnohem zábavnější a jednodušší použití.

Lidé se šlemi: Mohou se čistit a kolem kovových částech.

Lazy brushers: Pokud váš zubní lékař zjistí, že nejste odstraní dostatek plaketu s manuálním zubním kartáčkem, může navrhnout elektronický jeden.

Hlavní nevýhodou je cena. Pravidelné zubní kartáčky obvykle stojí pár dolarů, zatímco vy můžete strávit až $ 100 nebo více na elektrickém jeden. Hlavic pro výkonové miniaplikací je třeba nahradit tak často, jak staré školy kartáčů, taky. Dodatečné náklady lze přidat až.

“Mohou také vést k falešnému pocitu úspěchu,” říká Antenucci. “Můžete mít pocit, jako byste kartáčování lépe, protože jste strávil $ 60 na elektrický kartáček na zuby, i když nejsi.”

Výkonové z nich jsou také větší a objemnější, což z nich dělá těžší skrýš v kabelce nebo kufr.