ekzém: co je nejlepší léčba pro vás?

Ekzém může být frustrující kožní onemocnění, ať už si to několikrát do roka, nebo se s tím vyrovnat každý den. Je důležité, aby úzce spolupracovala se svým lékařem, aby se plán, který vám pomůže kontrolovat svědění a vyrážka.

Správná léčba pro vás závisí na vašem věku, anamnézy, jak špatné vaše příznaky, a další věci. Pravděpodobně budete muset použít kombinaci nápravných opatření, aby dosáhli co nejlepších výsledků. A tam jsou věci, které byste měli udělat na vlastní pěst, aby se vaše pleť zdravou a jasné.

Zde je Váš kompletní průvodce po ekzému léčby.

Ekzém léky mohou zmírnit vaše příznaky a pomáhají kůži léčit, pokud jste si je podle pokynů. Ošetření nemusí mít stejné účinky na každého, ačkoli. Takže vy a váš lékař možná bude muset vyzkoušet několik různých možností vidět, co funguje pro vás nejlepší.

Kortikosteroidy krémy, roztoky, pěny, a masti. Tyto úpravy provedené u hydrokortizonu steroidy mohou rychle zbavit svědění a snížení zánětu. Přicházejí v různých silách, z mírné over-the-counter (OTC) ošetření do silnějších léků na předpis.

OTC hydrokortison je často první věc, kterou lékaři doporučují k léčbě mírné ekzém. Možná budete potřebovat různé silné stránky těchto steroidů v závislosti na tom, kde a jak špatné vaše vyrážka je. Například lékař může předepsat silnější jeden pro husté, šupinatá kůže. Vedlejší účinky z těchto léky, jako je ztenčení kůže a strie, jsou vzácné, když si je podle pokynů.

Bariéra opravy hydratační. Ty dostanete přes pult a předpis. Pomáhají zámku vodu do kůže, poškození opravy, a snadnost suchost, zarudnutí a svědění. Některé produkty mohou mít dráždivé vůně nebo jiné přísady, takže zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka, které z nich byste měli vyzkoušet nebo se vyhnout.

Pimekrolimus a takrolimus, léků, třít na kůži, léčení mírné až těžkou ekzém pro některé lidi. Oni zmírnit zánět, ale nejsou steroidy. Mohou zvýšit riziko vzniku rakoviny kůže a non-Hodgkinova lymfomu, takže FDA vydal zvláštní varování pro ně. Promluvte si se svým lékařem o těchto rizicích, než začnete užívat drogy.