ekzém a stres: emocionální dopad

Pokud zjistíte, že vaše ekzém světlice až těsně před velkým prezentace, nebo ve středu daňového období, to není náhoda. Odborníci vědí už léta, že stres může znamenat stav kůže zhoršuje.

Klíčem k úspěchu je, aby se pokusili zvládat stres. Mohlo by to být jeden z nejlepších způsobů, které pomohou udržet vaše nemoc pod kontrolou. Zde je sedm tipů, jak získat napětí ve svém životě pod kontrolou.

1. Získejte dostatek spánku.

Dobrý noční zbytek může snížit stres. Ale to není vždy snadné spát, když vaše pokožka je svědění. Pokud ekzém je udržet vás v noci, promluvit se svým lékařem o tom, jak získat lepší úchyt na vašich příznaků. Můžete zkusit užívat antihistaminika před spaním. Tento typ léku může zmírnit svědění, a to může udělat ospalý.

2. Najít podporu.

Váš stav kůže může přidat do svého každodenního stresu. Můžete mít pocit, jako byste prostě nemůže dostat pohodlně. Pomáhá mluvit s ostatními lidmi, kteří mají stejný problém a vědí, co jste procházejí. Mohou mít i rady týkající se nových věcí, které můžete vyzkoušet cítit lépe. Podívejte se na podpůrné skupiny pro ekzém online nebo najít ten, který vyhovuje ve své komunitě.

3. Naučte se relaxovat.

Z hluboké dýchání do jógy a řízenou metafor, existuje mnoho způsobů, jak ukončit. Co funguje pro vás může být jiný než to, co pomáhá ostatní lidé relaxovat. Takže prozkoumat své možnosti. Můžete zkusit progresivní relaxace nebo poslechu relaxační CD. Nebo trvat několik minut každý den psát o tom, co cítíš. Můžete roztrhat papír nebo odstranit soubor, když máte hotovo.

4. Získat nějaké cvičení.

Je to jeden z nejlepších stres-Busters kolem. Ať už máte rádi procházky, plavání nebo hraní tenisu, cvičení může cítit celkově lépe. Ale pokud pot je spoušť pro vaše ekzém, se chladné nebo vlažnou sprchu hned po tréninku umýt ho.