E. coli souvisí s Costco kuřecí salát znechucuje 19

Tím E J Mundell

HealthDay Reporter

Středu 25.listopadu 2015 (HealthDay News) – An coli vypuknutí E., že dosud onemocnělo 19 lidí v sedmi státech je spojena s gril kuřecím salátem vyrábí a prodává v obchodech Costco, amerického střediska pro kontrolu a prevenci nemocí řekl, Úterý.

Většina nemocí došlo v západních Spojených státech. Postižená státy jsou Kalifornie, Colorado, Missouri, Montana, Utah, Washington a Virginie.

Pět pacientů bylo hospitalizováno a dvě vyvinuli selhání ledvin, uvedl CDC. Byly hlášeny žádné úmrtí.

Vyšetřování zjistilo, že mnoho pacientů koupil nebo jedli gril kuřecím salátem z Costco. Určitá složka v kuřecím salátem spojeného s vypuknutí nebyla identifikována, uvedla agentura.

Dne 20. listopadu, Costco řekl, že odstraní veškeré zbývající gril kuřecí salát od svých amerických obchodech a zastavil výrobě výrobku až do dalšího oznámení.

Tento výrobek je označen “Kuřecí salát s kuřecím masem Rotisserie” a má číslo položky 37719 na etiketě.

Lidé, kteří si koupili kuřecí salát v každém obchodě Costco celostátní nebo před 20. listopadu by měl vyhodit, i když některé z nich bylo jedené a nikdo se stal nemocný, řekl, že CDC.

Vyšetřování pokračuje a CDC, spolu se státem a místními úředníky veřejné zdraví, se snaží identifikovat jiné případy nemoci spojené s kuřecím salátem.

E. coli onemocnění se obvykle objeví v průměru o tři nebo čtyři dny po spolknutí zárodek, podle CDC. Nemoc může být závažné a zahrnují průjem, často krvavé a křeče v břiše. Většina lidí se zotaví během týdne, ale v některých nemoc může postupovat k selhání ledvin. Děti do 5 let věku, starší lidé a osoby s oslabeným imunitním systémem nejvíce ohroženou skupinou jsou z E. coli nemoci.

ZDROJ: 24.listopadu 2015, tisková zpráva, Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky