durman wrightii: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

California Jimson Weed, chlupaté Thorn Apple, Hoary Thorn Apple, zakřivená Thorn Apple, Sacred Thorn Apple.

Datura wrightii je rostlina. List a kořen se používají k výrobě léku; Ačkoli obecně považován za nebezpečný, Datura wrightii se užívá ústy jako halucinogen a jako lék na ztrátu chuti k jídlu; Datura wrightii je také aplikováno na kůži pro kožní choroby; Historicky, někteří Native kultury použili Datura wrightii k vyvolání vizí během rituál obřady.

Datura wrightii má chemikálie, které mohou blokovat tělesné funkce nervové soustavy. Některé z tělesných funkcí, které upravuje nervové soustavy zahrnují slinění, pocení, zornice, močení, zažívací funkce a další.

Nedostatečná Evidence fo; Stimulant chuti k jídlu; kožní onemocnění; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost Datura wrightii pro tyto účely.

Datura wrightii je pravděpodobné, že UNSAFE, pokud jsou užívány ústy. To obsahuje chemické látky, které mohou být toxické; Vedlejší účinky mohou zahrnovat sucho v ústech, rozšířené zornice, rozmazané vidění, potíže s dýcháním, halucinace, panika a smrt; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: Datura wrightii je pravděpodobné, že UNSAFE, pokud jsou užívány ústy během těhotenství a kojení -feeding. Datura wrightii obsahuje potenciálně toxické chemické látky, které by mohly způsobit vážné vedlejší účinky; Městnavé srdeční selhání (CHF): Datura wrightii může způsobit rychlý srdeční tep (tachykardie), tak by mohl dělat CHF horší; Zácpa: Datura wrightii by mohl dělat zácpa horší; Downův syndrom: Lidé s Downovým syndromem může být mimořádně citlivé na potenciálně toxických chemikálií v Datura wrightii a jejich škodlivých účinků; Refluxní: Datura wrightii by mohl dělat refluxní horší; Horečka: Datura wrightii by mohlo zvýšit riziko přehřátí u lidí s horečkou; Žaludeční vředy: Datura wrightii by mohl dělat žaludeční vředy horší; infekce dýchacích gastrointestinální (GI): Datura wrightii může zpomalit vyprazdňování střeva, což způsobuje zadržování bakterií a virů, které mohou způsobit infekci; blokáda (GI) traktu gastrointestinální: Datura wrightii by mohl dělat nemoci obstrukční GI traktu (včetně atonie, paralytický ileus, a stenózy) horší; Výhřez: Datura wrightii by mohl dělat hiátová kýla horší; Glaukom s úzkým úhlem: Datura wrightii by mohl dělat glaukom s úzkým úhlem horší; Psychiatrické poruchy: Datura wrightii může dojít ke zhoršení psychiatrických poruch; Bušení srdce (tachykardie): Datura wrightii by mohl dělat rychlý srdeční tep horší; Chirurgie: Datura wrightii dojde patrně ke zpomalení dýchání. Léky podávané během chirurgického zákroku by také pomalé dýchání. Vezmeme-Datura wrightii spolu s léky používanými v průběhu chirurgického zákroku by mohla zpomalit dýchání příliš mnoho. Řekněte lidem, aby přestali používat Datura wrightii nejméně 2 týdny před plánovaným operaci; Ulcerózní kolitida: Datura wrightii mohla podporovat komplikace ulcerózní kolitidy; Obtížnost močení (zadržování moči): Datura wrightii by mohl dělat to zadržování moči horší.

V současné době nemáme žádnou informaci o Datura wrightii interakce

Příslušná dávka Datura wrightii závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro Datura wrightii. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Adams JD, Garcia C. Výhodou tradičního Chumash léčení. Evid Based dodatek Alternativa Med 200; 2 (1): 19-23.

Adams JD Jr, Garcia C. Spirit, Mind a tělo v Chumash léčení. Evid Based dodatek Alternativa Med 200; 2 (4): 459-463.

Beck BM, Strike SS. Ethnobotany z Indi Kalifornie: Domorodé použití kalifornských původních rostlin. Champaign, IL: Koeltz Scientific Book; 1994.

Elle E, van Dam NM, Hare JD. Náklady na žláz trichromes, charakter “odpor” v Datura wrightii Regel (Solanaceae). Ecol 199; 53 (1): 22 až 35.

Garcia C, Adams J. léčení s léčivými rostlinami od Západu – kulturní a vědecký základ pro jejich použití. La Crescenta, CA: Abedus Pres; 2005.

Hardman JG, Limbird LE, Gilman AG. Goodman a Gilman je The Pharmacological Basis of Therapeutics. 200; 10. vydání. New York, NY: McGraw-Hill.

Hare JD, Elle E. Variabilní vliv různých hmyzích býložravců na dimorfní Datura wrightii. Ecol 200; 83 (10: 2711-2720.

Holloway JE. Slovník Společné Wildflowers Texasu a Southern Great Plains. Ed. Neill A. Fort Worth TX: TCU Press, 2005.

Walker PL, Hudson T. Chumash ran: Změna zdraví a lékařské praxe v indické společnosti. Banning: Malki muzeum Pres; 1993.

Walker PL, Hudson T. Chumash ran: Změna zdraví a lékařské praxe v indické společnosti. Banning: Malki muzeum Pres; 1993.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese