Dupuytrenova kontraktura: příčiny, příznaky a léčba

Dupuytrenova kontraktura je abnormální ztluštění a dotažení normálně elastické tkáně pod kůži dlaně a prstů. Tato tkáň se nazývá fascie. Fascia obsahuje prameny vláken, jako jsou kabely, které běží z dlaně vzhůru do prstů. V Dupuytrenova kontraktura, tyto kabely dotáhnout, nebo kontrakt, působit prsty kroutit dopředu. V závažných případech může to vést k zmrzačení ruky deformit.

Příčinou Dupuytrenova kontraktura, také volal Dupuytrenova nemoc, je neznámý, ale může být zapojen určité biochemické faktory, které mají vliv na pojivové tkáně do dlaně je. Zranění a nadužívání ruky nehrají žádnou roli. Šlachy nejsou ovlivněny.

Nicméně, některé věci může způsobovat větší pravděpodobnost vzniku Dupuytrenovy kontraktury. Obsahují

Tento stav se obvykle běží v rodinách, což znamená, že to je dědičná. Ty jsou také větší pravděpodobnost vzniku tohoto stavu, pokud máte severní Evropy (anglicky, irské, skotské, francouzsky, holandsky) nebo nordického (švédsky, norsky, finsky) na pozadí.

Dupuytrenova kontraktura je častější u mužů než u žen, zejména těch, ve věku nad 40.Your pravděpodobnost vzniku měla zvýšit, jak si s přibývajícím věkem.

Prvním příznakem pro mnoho pacientů je jeden nebo více kusy (noduly) pod kůži do dlaně ruky. Paušální mohou cítit jemné a bolest zpočátku, ale toto nepohodlí nakonec zmizí.

Uzliny způsobit těžké pásy tkáně za vzniku pod kůži v dlani. Tyto nepružné pásky způsobí, že prsty ohnout, nebo “lokny,” vpřed směrem k zápěstí. Vzhledem k tomu, curling ještě horší, je obtížné, ne-li nemožné, aby narovnat prsty.

V malíček a prsteníky jsou nejčastěji postiženy, objevit se sevřel. Obě ruce jsou obvykle zapojeny, ačkoli jeden může mít horší příznaky než ostatní.

Lidé s Dupuytrenova kontraktura často mají pevný čas vyzvednutí velké objekty, nebo uvedení jejich ruce do svých kapes, něco, co by mohla udělat na každodenní bázi získat mince, hotovost nebo občanský průkaz. Máte-li tuto podmínku, můžete také obtížné umístit svou ruku na stůl, nosit rukavice, nebo potřást rukou, mimo jiné.

Overvie; ošetření

Otázky se zeptat