dr. Dean Ornish dieta Hodnocení: Spektrum

Možná chcete přijít o 15 liber – nebo 100. Možná jste prodělali srdeční záchvat a vy jste sanaci svůj jídelníček. Nebo snad jste již zhubl a chtějí udržet ji.

Zapomeňte na všechno, nebo nic přístupy, Dean Ornish, MD, říká. Není to o zákazu potravin na svém posledním dietní plán, spektra.

Ten patří potraviny z nejzdravějších ( “Skupina 1”) k nejvíce shovívavý ( “skupina 5”). Obecně platí, že čím více budete držet s potravinami ke skupince 1 konci spektra, tím více výhod budete sklízet, pokud jde o hubnutí a celkové zdraví.

Kromě potravin, Ornish také zdůrazňuje, jak jste aktivnější, jak budete reagovat na stres, a kolik lásky a podporu, které mají ve svém životě.

Nic není úplně uzavřený, ale kolik můžete zapojit do některých potravin (včetně drůbeže, rafinovaných sacharidů, cukru a alkoholu) závisí na svůj cíl.

Webové stránky Ornish se poukazuje na to, že “pro většinu lidí, být na dietě – jakákoliv dieta – není udržitelná …. Na rozdíl od přístup Spectrum je o svobodě a možnosti volby.”

Záleží jen na vás, jak daleko chcete, aby se program. Dalo by se jít na generální opravy nebo mírnějším jeden, v závislosti na vašich cílů.

Omezení: milovníci masa a lidé, kteří jedí hodně vysoce zpracovaných potravin může být těžké přizpůsobit se tohoto plánu. Pokud máte onemocnění, jako je srdeční choroby, budete mít více omezení, včetně toho, jak mnoho tuku ve stravě.

Vaření a nákupy: Ornish doporučuje se rozhodli čerstvé, sezónní potraviny – organický, pokud je to možné. Spektrum zahrnuje mnoho zdravých receptů (šéfkuchař Art Smith), které lze snadno sledovat.

Balených potravin nebo jídel: Žádné.

In-person setkání: č Výjimka: Lidé s chronickými onemocněními, jako jsou srdeční choroby nebo cukrovky může zapsat do Dr. Ornish Lifestyle Management Program v různých zdravotnických centrech po celém USA

Cvičení: Ornish doporučuje dostává pravidelné mírné cvičení, jako je 20-30 minut chůze každý den. Také povzbuzuje lidi řídit jejich stres, cvičení jógy, meditace a použití jiných relaxačních technik.

Ano. Například, je to snadné jíst vegetariánské, veganské, nebo s nízkým obsahem tuku o tomto plánu.

Tento plán není bezlepková, takže pokud jste vyhýbat lepku, budete muset hledat bezlepkové potraviny.

Cena: Většina z nejzdravějších potravin doporučených nejsou drahé, i když některé, jako například ryby, mohou být nákladné.

Podpora: Join Ornish bezplatného “Feel Love” online komunity získat tipy a recepty a spojit se s ostatními, kteří jsou v návaznosti na plán. Bezplatné prohlídky s meditační videa jsou také k dispozici on-line.

Funguje to?

Ano, Dr. Ornish je Spektrum funguje. To funguje pro každého, ale zaměřuje na osoby s nebo s rizikem srdečních onemocnění.

Tento program zahrnuje krok-moudrý přístup k výživě, který začíná jako tukové diety very- nízké. Z historického hlediska se tento typ s nízkým obsahem tuku, -vysoká carb dieta byla navržena pro osoby s onemocněním srdce.

Dieta začíná s komplexní sacharidy, ovoce a zeleninu. To dělá to s vysokým obsahem vlákniny a nízkým kalorií. Přesto fáze stravy lze považovat za omezující.

Stejně jako všechny diety, které se mění, jak jíte, budete muset udělat spoustu plánování, a možná budete potřebovat nutriční vedení, když jste začínají.

Je to dobré pro určité podmínky?

Program Spectrum funguje velmi dobře zejména pro lidi, kteří potřebují snížit jejich riziko srdečních onemocnění. Někteří odborníci varují, že s nízkým obsahem tuku a vysokým carb přístup může zvýšit hladinu triglyceridů v krvi, ale let výzkumu zadní stravy a programu. Výsledná ztráta hmotnosti snižuje hladinu triglyceridů, hladina cukru v krvi a krevní tlak.

Spektrum obsahuje příklady, jak používat program, jak zhubnout, snížit hladinu cholesterolu, snižují krevní tlak a pomáhají předcházet nebo léčit cukrovku, srdeční choroby a dalších podmínek.

The Final Word

Každý úspěšný hubnutí programy musí řešit, co pracuje pro vás. Omezené diety vyžadují čas, plánování a nutriční znalosti. Například restrikce tuk může omezit některé potraviny, které mají vápník, vitamin B a zinek, a vaše tělo potřebuje nějaký tuk absorbovat některé vitaminy.

Takže dieta v programu Spectrum Dr. Ornish je ideální pro detailní orientované a odhodlaného člověka. Pokud nejste zvyklí na vaření a nakupování, tento program nemusí být zápas pro vás, pokud jste připraveni na velkou změnou.

ZDROJE

Ornish, D. Spektrum: vědecky prokázané Program cítit lépe, žijí déle, zhubnout, a Gain zdraví Ballantine Books, 2007.

Ornishspectrum.

Pmri.

Silberman, A. Journal of Health Promotion, březen / duben 2010.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …