dong quai: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Angelica Čína, Angelica sinensis, Angelica polymorpha var. sinensis, angelicae Gigantis Radix, AngĂlique Chinoise, AngĂlique de Chine, čínský Angelica, Dang Gui, Danggui, Danguia, Don Quai, Kinesisk Kvan, Ligustilides, Radix angelicae Gigantis ..; Viz Všechny názvy Angelica Čína, Angelica sinensis, Angelica polymorpha var. sinensis, angelicae Gigantis Radix, AngĂlique Chinoise, AngĂlique de Chine, čínský Angelica, Dang Gui, Danggui, Danguia, Don Quai, Kinesisk Kvan, Ligustilides, Radix angelicae Gigantis, Radix angelicae sinensis, Tang Kuei, Tan Kue Bai Zhi, Tanggwi, Toki ; Anonymní

Dong Quai je rostlina. Lidé používají kořen, aby lék; Dong quai se používá pro menstruační křeče, premenstruačního syndromu (PMS) a příznaky menopauzy. To je také používán orálně jako â € t krevní purifierâ € ť, k léčbě hypertenze, neplodnost, bolesti kloubů, vředy, â € śtired v krvi â € ť (chudokrevnost), a zácpa, a při prevenci a léčbě alergických útoků. Dong quai je také používán orálně pro léčbu ztráty barvy pleti (depigmentace) a psoriáza; Někteří lidé použijí dong Quai na kůži penisu jako součást multi-složky přípravku pro léčbu předčasné ejakulace; V jihovýchodní Asii, jiné druhy Angelica jsou někdy nahradí dong quai (Angelica sinensis). Nejčastěji se mezi ně patří Angelica acutiloba, který se nalézá především v Japonsku, a Angelica gigas, který se vyskytuje hlavně v Koreji. Ačkoliv jsou tyto tři druhy jsou podobné, chemické látky, které obsahují, jsou různé. Nemyslete si, že z těchto druhů jsou zaměnitelné.

Dong quai kořen bylo prokázáno, že vliv na estrogen a další hormony u zvířat. Není známo, zda tyto stejné účinky se stalo u lidí.

Možná Efektivní fo; Příznaky menopauzy. Různé kombinace produktů, které obsahují dong Quai Zdá se, snížit příznaky menopauzy. Zvážení konkrétního produktu obsahujícího dong Quai a heřmánek (Climex) Zdá se, že snížit návaly horka u žen v menopauze. Užívání konkrétní výrobek obsahující ženšen, Black Cohosh, Dong Quai, ostropestřec mariánský, červený jetel a Vitex agnus-castus (Phyto-Female komplex) Zdá se, že snížit návaly horka a noční pocení a zlepšit kvalitu spánku u pre- a žen po menopauze , Užívání produktu obsahujícího kořen lopuchu, kořen lékořice, z pelyňku, Dong Quai a mexické kořeny divoké yam Zdá se, že snížení klimakterických obtíží stejně. Nicméně, některé důkazy naznačují, že při dong Quai sama o sobě ke zlepšení příznaků menopauzy; Předčasná ejakulace, při aplikaci přímo na kůži penisu v kombinaci s jinými bylinami. Ostatní byliny jsou Panax ginseng kořen, Cistanches deserticola, Zanthoxyl druhů, Torlidis semínko, hřebíček květ, Asiasari kořen, skořice kůra, a ropuchy jedu (SS Cream); Nedostatečná Evidence fo; Srdeční choroba. Předčasné výzkum naznačuje, že vstřikování konkrétní výrobek obsahující dong Quai, ženšen a astragalus (Yi-qi Huo-Xue injekce) intravenózně (podle IV) snižuje bolest na hrudi, zlepšuje srdeční činnost a zvyšuje toleranci zátěže u lidí s onemocněním srdce; Mrtvice. Brzy výzkum naznačuje, že vstřikování se 200 ml roztoku, který obsahuje dong Quai intravenózně (IV o) po dobu 20 dní nezlepší funkce mozku u lidí, kteří prodělali mrtvici způsobena uzavřenou průtoku krve do mozku; Migréna. Předčasné výzkum naznačuje, že při kombinaci sóji, Dong Quai, a černou cohosh po dobu 24 týdnů snižuje migrény spojené s menstruací; Problémy během těhotenství. Předčasné výzkum naznačuje, že při kombinaci dong Quai, motherwort, bílé pivoňky, růže bank a ligustica během těhotenství snižuje riziko, že potrat u těhotných žen s matkou a fetální krevní skupinou neslučitelnosti; Vysoký krevní tlak tepny nesou krev ze srdce do plic (plicní hypertenze). Předčasné výzkum naznačuje, že vstřikování 250 ml roztoku dong Quai intravenózně (podle IV) po dobu až 10 dnů snižuje tlak a zlepšuje průtok krve u lidí s plicní hypertenzí; Bolestivé menstruace (dysmenorrhea); Premenstruačního syndromu (PMS); Vysoký krevní tlak; Společné bolesti; vředy; Anémie; Zácpa; Zbarvení kůže a psoriázy; alergie; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost dong Quai pro tyto účely.

Dong quai je možná bezpečná pro dospělé, pokud jsou užívány perorálně, a když občas aplikaci na kůži jako přísada do krému. Stále více se ukazuje potřeba ověřit jeho bezpečnost po dlouhodobé nebo opakované použití; Dong quai může způsobit kůži, aby se zvlášť citlivé na sluneční záření. To by vás mohl dát vystaveny většímu riziku vzniku rakoviny kůže. Nosit opalovací krém venku, zvláště pokud jste světlou pletí; Vezmeme-dong Quai ve velkém množství po dlouhou dobu, je možná bezpečná. Dong quai obsahuje chemické látky, které jsou považovány za rakovinotvorné (karcinogeny); Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení: Užívání dong Quai ústy v průběhu těhotenství je možná nebezpečné pro dítě. Dong quai Zdá se, že vliv na svaly dělohy. K dispozici je také jedna zpráva spojující bylinné kombinace, která obsahovala dong Quai s vrozených vad u dítěte, jehož matka vzala kombinaci během prvních tří měsíců těhotenství. Nepoužívejte dong Quai, pokud jste těhotná; Není k dispozici dostatek informací o bezpečnosti s použitím dong Quai během kojení. Zůstat na bezpečné straně a nepoužívejte ji; Krvácivé stavy. Dong quai by mohlo zpomalit srážlivost krve. V teorii, dong quai může zvýšit riziko vzniku podlitin a krvácení u lidí s poruchami srážlivosti krve; Hormon-senzitivní stavy, jako je rakovina prsu, rakoviny dělohy, rakoviny vaječníků, endometriózou nebo děložní myomy: Dong quai může působit jako estrogen. Máte-li jakýkoliv stav, který by mohl být ještě horší působením estrogenu, nepoužívejte dong Quai; Protein deficit S: Lidé s deficitem proteinu S mají zvýšené riziko tvorby krevních sraženin. Existují určité obavy, že dong quai může zvýšit riziko tvorby krevní sraženiny v těchto lidí, protože má některé účinky estrogenu. Nepoužívejte dong Quai pokud máte nedostatek proteinu S; Chirurgie: Dong Quai může zpomalit srážlivost krve. To může zvýšit riziko krvácení v průběhu a po operaci. Přestat brát Dong Quai nejméně 2 týdny před plánovaným operaci.

Dong quai by mohlo zpomalit srážlivost krve. Vezmeme-dong Quai spolu s léky, které také pomalé srážení krve může zvýšit pravděpodobnost vzniku podlitin a krvácení; Některé léky, které zpomalují srážení krve patří aspirin, klopidogrel (Plavix), diklofenak (Voltaren, Cataflam, jiní), ibuprofen (Advil, Motrin, ostatní), naproxen (Anaprox, Naprosyn, jiní), dalteparin (fragminu), enoxaparinem (Lovenox) , heparin, warfarin (Coumadin), a další.

Warfarin (Coumadin) se používá ke zpomalení krevní srážlivosti. Dong quai může také zpomalit srážlivost krve. Vezmeme-dong Quai spolu s warfarinem (Coumadin) může zvýšit pravděpodobnost vzniku modřin a krvácení. Ujistěte se, že jste vaše krev pravidelně kontrolovat. Možná je třeba změnit dávku vašeho warfarin (Coumadin).

Tyto dávky byly studovány ve vědeckém výzk; Aplikovanými na SKI; Za předčasné orgasmu u mužů (předčasná ejakulace) byla příprava multi-složka krém s obsahem Panax ginseng kořen, Dong Quai, Cistanches deserticola, druh Zanthoxyl, Torlidis semeno, hřebíček květ, Asiasari kořen, skořicové kůry a starostlivá jed (SS smetana) aplikován na žaludu penisu 1 hodinu před pohlaví a smýt bezprostředně před pohlaví.

Reference

anonymní. Dospělý otrava olovem z asijského lék na menstruační cramps– Connecticut, 1997. MMWR Morb.Mortal.Wkly.Rep. 1-22-199; 48 (2): 27-29.

Anonymní. Je tu nevýhodu byliny Dong Quai? DŮKAZ! co funguje v alternativní medicíně 199; 2 (1): 17-18.

Armstrong, T. S. a Gilbert, M. R. Využití doplňkové a alternativní léčebné terapii u pacientů s primárních nádorů mozku. Curr Neurol.Neurosci.Rep. 200; 8 (3): 264-268.

Awang DV. Dong quai. Candian Pharmaceutical Journal 199; 132 (3): 38-41.

Belford-Courtney R. Srovnání čínských a západních použití Angelica sinensis. Aust J Med Herbalism 199; 5 (4): 87 až 91.

Bergendorff, O., Dekermendjian, K., Nielsen, M., Shan, R., Witt, R., Ai, J., a Sterner, O. furanokumarin s afinitou k benzodiazepinovým receptorům mozku in vitro. Phytochemistry 199; 44 (6): 1121-1124.

Bian, X., Xu, Y., Zhu, L., Gao, P., Liu, X. Liu, S., Qian, M., Gai, M., Yang, J., a Wu, Y. prevence matek-fetální krevní skupinou neslučitelnosti s tradiční čínské bylinné medicíny. Chin Med J 199 (Engl.); 111 (7): 585-587.

Bradley, R. R., Cunniff, P. J., Pereira, B. J., a Jaber, B. L. krvetvorby účinek Radix angelicae sinensis u pacienta s hemodialýzou. Am.J Kidney Dis. 199; 34 (2): 349-354.

Cao, W., Li, X. Q., Hou, Y., Fan, H. T., Zhang, X. N., a Mei, Q. B. [Strukturální analýza a protinádorovou aktivitu in vivo polysacharidové APS-2a z Angelica sinensis]. Zhong.Yao Cai. 200; 31 (2): 261-266.

Carroll, D. G. nehormonální terapie pro návaly horka v menopauze. Am Fam.Physician 2-1-200; 73 (3): 457-464.

Cheema, D., Coomarasamy, A., a El Toukhy, T. Non-hormonální léčba příznaků po menopauze vazomotorických: strukturovaný přezkum v založené na důkazech. Arch Gynecol.Obstet 200; 276 (5): 463-469.

Chen, Y. C. a Gao, Y. Q. [výzkum mechanismu krve tonizující účinek danggui buxue odvaru]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 199; 19 (1): 43-5, 63.

Cho, C. H., Mei, Q. B., Shang, P., Lee, S. S., tak, H. L., Guo, X., a Li, Y. Studie gastrointestinální ochranných účinků polysacharidů z Angelica sinensis u potkanů. Planta Med 200; 66 (4): 348-351.

Chou, T. C. a Kuo, S. C. Protizánětlivé a anti-hyperurikemická účinky čínské bylinné vzorce danggui-Nian-Tong-tang Ohledně akutní dnavé artritidy: srovnávací studie s indomethacin a allopurinolu. Am.J Chin Med 199; 23 (3-4): 261-271.

Circosta, C., Pasquale, R. D., Palumbo, D. R., Samperi, S., a Occhiuto, F. Estrogenní aktivita standardizovaného extraktu Angelica sinensis. Phytother.Res. 200; 20 (8): 665-669.

Dantas SM. Menopauze synptoms a alternativní medicíny. Prim Aktualizace Care OB / Gyn 199; 6: 212-220.

Deng, C., Ji, J., Wang, X., a Zhang, X. Vývoj tlakovou extrakcí horkou vodou s následným headspace pevné fázi mikroextrakce plynové chromatografie-hmotnostní spektrometrie pro stanovení ligustilides v Ligusticum chuanxiong a Angelica sinensis. J Sep.Sci 200; 28 (11): 1237-1243.

Dong, W. G., Liu, S. P., Zhu, H. H., Luo, H. S., a Yu, J. P. Abnormální funkce krevních destiček a role Angelica sinensis u pacientů s ulcerózní kolitidou. World J Gastroenterol 2-15-200; 10 (4): 606-609.

Dong, Z. B., Li, S. P., Hong, M., a Zhu, Q. hypotéza možných aktivních složek v Angelica sinensis pomocí biomembrán extrakci a vysoce účinné kapalinové chromatografie. J Pharm Biomed Anal. 7-15-200; 38 (4): 664-669.

Eagon PK, Elm MS, Hunter DS a kol. Léčivé byliny: modulace estrogenu akci. Era of Hope Mtg, odd obrany, Breast Cancer Res Prog, červen 2000 8-11

Fugate, S. E. a Church, C. O. Nonestrogen léčebné modality pro vazomotorických příznaků spojených s menopauzou. Ann Pharmacother 200; 38 (9): 1482-1499.

Goy SY a Loh KC. Gynekomastie a tonikum “Dong Quai”. Singapore Medical Journal 200; 42 (3): 115-116.

Haimov-Kochman, R. a Hochner-Celnikier, D. Návaly horka revisited: farmakologické a bylinné možnosti řízení návaly horka. Co důkazy nám říkají? Acta Obstet Gynecol.Scand 200; 84 (10): 972-979.

Haimov-Kochman, R., Brzezinski, A., a Hochner-Celnikier, D. bylinné prostředky pro příznaky menopauzy: jsme opatrní dost? Eur.J Contracept.Reprod.Health Care 200; 13 (2): 133-137.

Hann, S. K., Park, Y. K., Im, S., a Byun, S. W. Angelica indukované phytophotodermatitis. Photodermatol.Photoimmunol.Photomed. 199; 8 (2): 84-85.

Haranaka, K., Satomi, N., Sakurai, A., aktivity Haranaka, R., Okada, N., a Kobayashi, M. Protinádorové a faktor nekrózy nádorů producibility tradiční čínské medicíny a surové léčiv. Cancer Immunol Immunother. 198; 20 (1): 1-5.

Ten, Z. P., Wang, D. Z., Shi, L. Y. a Wang, Z. Q. Léčba menstruace v životně důležitých energetických pacientů s deficitem s Angelica sinensis-Astragalus membranaceus menstruaci regulaci odvar. J Tradit.Chin Med 198; 6 (3): 187-190.

Hou, Y. Z., Zhao, G. R., Yuan, J. Y., Zhu, G. G., a Hiltunen, R. Inhibice krysího vaskulární proliferaci buněk hladkého svalstva pomocí extraktu z Ligusticum chuanxiong a Angelica sinensis. J Ethnopharmacol 8-22-200; 100 (1-2): 140-144.

Hsu, H. Y. Lin, C. C. Předběžná studie o radiační ochrany myšího krvetvorby u dang-gui-Shao-Yao-san. J Ethnopharmacol. 199; 55 (1): 43-48.

Hu, H., Hang, B., a Wang, P. [Protizánětlivý účinek radix angelicae sinensis]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 199; 16 (11): 684-6, 704.

Huang, W. H. a Song, C. Q. [Výzkum pokračuje v chemii a farmakologii Angelica sinensis (Oliv.) Diel]. Zhongguo Zhong Jao ​​Za Zhi 200; 26 (3): 147 až 51, 155.

Huang, Z. P. a Liang, K. H. [Účinek radix angelicae sinensis na sérových hladin gastrinu u pacientů s cirhózou]. Zhonghua Nei Ke.Za Zhi. 199; 33 (6): 373-375.

Hudson TS, Standish L, Breed C, a kol. Klinické a endokrinologické účinky menopauze botanické vzorce. J Naturopathic Med 199; 7 (1): 73-77.

Huntley, A. Drug-bylina interakce s bylinnými léky pro menopauze. J Br Menopause.Soc 200; 10 (4): 162 – 165.

Huntley, A. L. a Ernst, E. Systematický přehled rostlinných léčivých přípravků k léčbě příznaků menopauzy. Menopauza. 200; 10 (5): 465-476.

Izrael, D. a Youngkin, E. Q. bylinné terapie pro perimenopausal a klimakterických potížích. Farmakoterapie 199; 17 (5): 970-984.

Ji, S. G., Chai, Y. F., Wu, Y. T., Yin, X. P., Liang, S. D., Xu, ZMng, X, a Li, X. Stanovení kyseliny ferulové v Angelica sinensis a Chuanxiong kapilární zónovou elektroforézou. Biomed.Chromatogr. 199; 13 (5): 333-334.

Jin ZY. Heilongjiang Yiyao. Heilongjiang Medical Journal 197; (1): 42.

Jingzi LI, Lei YU, Ningjun LI, a kol. Astragulus mongholicus a Angelica sinensis sloučenina zmírňuje nefrotický hyperlipidemie u potkanů. Chinese Medical Journal 200; 113 (4): 310-314.

Johns J. Co je dong quai a jaké zdravotní problémy může pomoci zmírnit? Nebrasce malta těrky 199; 59:18.

Kan, W. L., Cho, C. H., Rudd, J. A., a Lin, G. Studium anti-proliferativní efekty a synergie ftalidů z Angelica sinensis na rakovinných buněk tlustého střeva. J Ethnopharmacol. 10-30-200; 120 (1): 36-43.

Kang, H. J., Ansbacher, R., a Hammoud, M. M. Využití alternativní a komplementární medicíny v menopauze. Int.J Gynaecol.Obstet. 200; 79 (3): 195-207.

Kelley, K. W. a Carroll, D. G. Vyhodnocení důkazů pro over-the-counter alternativ pro úlevu od návalů horka u žen v menopauze. J.Am.Pharm.Assoc (2003). 201.; 50 (5): E106-E115.

Kiyohara, H., Yamada, H., Cyong, J. C., a Otsuka, Y. Studie polysacharidů z Angelica acutiloba. V. molekulární agregace a anti-komplementární aktivita arabinogalaktanu z Angelica acutiloba. J Pharmacobiodyn. 198; 9 (4): 339-346.

Kotani, N., Oyama, T., Sakai, I., Hashimoto, H., Muraoka, M., Ogawa, Y., a Matsuki, A. analgetický účinek bylinný lék na léčbu primární dysmenorey – dvojitý -blind studie. Am.J Chin Med 199; 25 (2): 205-212.

Kumazawa, Y., Mizunoe, K., a Otsuka, Y. imunostimulační polysacharid oddělí od extraktu teplé vody Angelica acutiloba Kitagawa (Yamato tohki). Immunology 198; 47 (1): 75-83.

Kumazawa, Y., Nakatsuru, Y., Fujisawa, H., Nishimura, C., Mizunoe, K., Otsuka, Y., a Nomoto, K. lymfocytů aktivace frakce polysacharidů oddělí od vody teplé extraktů z Angelica acutiloba Kitagawa , J Pharmacobiodyn. 198; 8 (6): 417-424.

Kupfersztain, C., Rotem, C., Fagot, R., a Kaplan, B. okamžitý účinek přírodních rostlinných výtažků, Angelica sinensis a heřmánek pravý (Climex) pro léčení návalů horka během menopauzy. Předběžná zpráva. Clin Exp Obstet.Gynecol 200; 30 (4): 203-206.

Lan TH. Acta Physiologica Sinica 195; 21: 205.

Lee, S. K., Cho, H. K., Cho, S. H. Kim, S. S., Nahm, D. H., a park, H. S. povolání astma a rýma způsobená více bylinných léků do lékárny. Ann.Allergy Asthma Immunol. 200; 86 (4): 469-474.

Li, L. Literatura výzkum bodu injekci čínský Angelica likéru. J Tradit Chin Med 199; 18 (4): 308-312.

Li, RZ, He, YQ, Chiao, M., Xu, Y., Zhang, QB, Meng, JR, Gu, Y. a Ge, LP [Studie aktivních složek čínského léku “duhuo” Angelica pubescentů ]. Yao Xue.Xue.Bao 198; 24 (7): 546-551.

Li, S. L., Li, P., Sheng, L. H., Li, R. Y., Qi, L. W., a Zhang, Y. L. extrakce živých buněk a HPLC-MS analýza pro předpovídání bioaktivních složek tradiční čínské medicíny. J Pharm Biomed Anal. 5-3-200; 41 (2): 576-581.

Li, Y. H. [lokální injekce Angelica sinensis řešení pro léčbu sklerózy a atrofické lišejníků vulvy]. Zhonghua Hu Li Zhi Za 4-5-198; 18 (2): 98-99.

Liao, J. Z., Chen, J. J., Wu, Z. M., Guo, W. Q., Zhao, L. Y., Qin, L. M., Wang, S. R., a Zhao, Y. R. klinické a experimentální studie ischemickou chorobou srdeční léčených yi-qi Huo-Xue injekce. J Tradit.Chin Med 198; 9 (3): 193-198.

Liu, Z. X. [Immunopharmacology of Angelica sinensis]. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie On Za Zhi 199; 12 (6): 378-380.

Low, pes T. Menopauza: přehled rostlinných potravinových doplňků. Am J Med 12-19-200; 118 Suppl 12B: 98-108.

Majewska, I. a Gendaszewska-Darmach, E. Proangiogenic aktivita rostlinných extraktů v urychlení hojení ran – novou tváří starých phytomedicines. Acta Biochim.Pol. 201; 58 (4): 449-460.

Mazaro-Costa, R. Andersen, M. L., Hachul, H., a Tufik, S. Léčivé rostliny jako alternativní léčby ženské sexuální dysfunkce: utopickou vizi či případné léčení v klimakterických žen? J.Sex Med. 201; 7 (11): 3695-3714.

Mei, Q. B., Tao, J. Y. a Cui, B. Advances in farmakologických studiích zaklad Angelica sinensis (Oliv) Diels (Chinese Danggui). Chin Med J 199 (Engl.); 104 (9): 776-781.

Mousa, S. A. Antitrombotická účinky přirozeně se vyskytujících produktů na koagulaci a funkci krevních destiček. Metody Mol.Biol. 201; 663: 229-240.

Nambiar, S. Schwartz, R. H. a Constantino, A. hypertenze u matky a dítěte souvisí s požitím čínské bylinné medicíny. West J Med 199; 171 (3): 152.

Napoli M. Soy & dong Quai pro návaly horka: nejnovějších studií. HealthFacts 199; 23 (2): 5.

Newton, K. M., Reed, S. D., Grothaus, L., Ehrlich, K., Guiltinan, J., Ludman, E., a Lacroix, A. Z. Herbal Alternativy k menopauze (HALT) obor: pozadí a design studie. Maturitas 10-16-200; 52 (2): 134-146.

NoĂJ. Re: dong quai monografie. Botanická rada 199; 1.

Okuyama, T., Takata, M., Nishino, H., Nishino, A., Takayasuova, J., a Iwashima, A. Studie na aktivitu protinádorové podporujícího přirozeně se vyskytujících látek. II. Inhibice nádoru-promotor-zlepšil fosfolipidů metabolismus umbelliferous materiálů. Chem.Pharm Bull (Tokyo) 199.; 38 (4): 1084-1086.

Ozaki, Y. a Ma, J. P. Inhibiční účinky tetramethylpyrazine a kyseliny ferulové na spontánní pohyb krysí dělohy in situ. Chem Pharm Bull (Tokyo) 199; 38 (6): 1620-1623.

Piersen, C. E. Fytoestrogeny v botanických potravinových doplňků: důsledky pro rakovinu. Integr.Cancer Ther 200; 2 (2): 120-138.

Qi-bing M, Jing-yi T, a Bo C. Pokroky v farmakologických studiích zaklad Angelica sinensis (Oliv) Diels (Chinese danggui). Čínský Med J 199; 104: 776-781.

Raman, A., Lin, X. Z., Sviderskaya, E., a Kowalska, D. Zkoumání účinku Angelica sinensis kořenového extraktu na proliferaci melanocytů v kultuře. J Ethnopharmacol. 199; 54 (2-3): 165-170.

Roberts H. přírodní terapii v menopauze. New Ethics Journal 199; 15-18.

Rock, E. a DeMichele, A. Nutriční přístupy k pozdní toxicity adjuvantní chemoterapie v přežili rakovinu prsu. J Nutr 200; 133 (11 Suppl 1): 3785S-3793S.

Russell L. Hicks, G. S., Low, A. K., Shepherd, J. M., a Brown, C. A. Fytoestrogeny: schůdným řešením? Am J Med Sci 200; 324 (4): 185-188.

Scott, G. N. a Elmer, G. W. Aktuální informace o přírodní produkt – lékových interakcí. Am J Health Syst.Pharm 2-15-200; 59 (4): 339-347.

Shaw, C. R. perimenopauze hot flash: epidemiologie, fyziologie a léčba. Nurse Pract. 199; 22 (3): 55-56.

Shi, Y. M. a Wu, Q. Z. [Idiopatická trombocytopenická purpura u dětí léčených usměrňovači qi a tonizační ledvin a změny ve trombocytů aggregative funkce]. Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 11 (1): 14-6, 3.

Shimuzu M, Matsuzawa T, Suzuki S, a kol. Vyhodnocení angelicae radix (Touki) inhibičním účinkem na agregaci krevních destiček. Chem Pharm Bull 199; 39 (8): 2046-2048.

Smolinské, S. C. interakce Doplněk stravy-drog. J Am Med Womens doc 199; 54 (4): 191-2,195.

Ne, D. M., Yu, S. S., a Qin, H. L. [New dimeric ftalid derivát z Angelica sinensis]. Yao Xue.Xue.Bao. 200; 40 (2): 141-144.

Sun, R. Y., Yan, Y. Z., Zhang, H., a Li, C. C. Role of beta-receptorů v radix angelicae sinensis oslabené hypoxické plicní hypertenze u potkanů. Chin Med J 198 (Engl.); 102 (1): 1-6.

Sung, C. P., Baker, A. P., Holden, D. A. Smith, W. J. a Chakrin, L. W. Vliv extraktů Angelica polymorpha na výrobu reaginic protilátek. J Nat Prod 198; 45 (4): 398-406.

Tanaka, S., Ikeshiro, Y., Tabata, M., a Konoshima, M. antinociceptivní látky z kořenů Angelica acutiloba. Arzneimittelforschung. 197; 27 (11): 2039-2045.

Thacker, H. L. a Booher, D. L. Vedení perimenopause: zaměření na alternativní terapie. Cleve.Clin J Med 199; 66 (4): 213-218.

Thastrup, O., Fjalland, B., a Lemmich, J. koronární vazodilatační, uklidňující a cAMP-fosfodiesterázy inhibiční vlastnosti dihydropyranocoumarins a dihydrofuranocoumarins. Acta Pharmacol Toxicol (Copenh) 198.; 52 (4): 246-253.

Tsai, N. M., Lin, S. Z., Lee, C. C., Chen, S. P., Su, H. C., Chang, W. L., a Harn, H. J. protinádorové účinky Angelica sinensis na maligních mozkových nádorů in vitro a in vivo. Clin Cancer Res 5-1-200; 11 (9): 3475 až 3484.

Tu, J. J. Účinky radix angelicae sinensis na hemorrheology u pacientů s akutní ischemické cévní mozkové příhody. J Tradit.Chin Med 198; 4 (3): 225-228.

Usuki, S. Účinky rostlinných složek tokishakuyakusan na sekreci progesteronu žlutého tělíska in vitro. Am J Med Chin 199; 19 (1): 57-60.

Usuki, S. Účinky Tokishakuyakusan a jeho složek na krysy žlutého tělíska funkce in vitro. Am J Med Chin 198; 16 (1-2): 11-19.

Wang, B. H. a Ou-jang, J. P. farmakologické účinky ferulátu sodného v kardiovaskulárním systému. Cardiovasc.Drug Rev 200; 23 (2): 161 až 172.

Wang, C., Wan, Y., Luo, X., Dou, C., Feng, Q., Yan, Q., a Yao, J. [regulovaný mechanismus čínské bylinné medicíny na buněčné signální dráhy v ledvinách]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 201; 36 (1): 85 až 91.

Wang, H., Li, W., Goldstein, R., Tracey, K. J., a Sama, A. E. HMGB1 jako potenciální terapeutický cíl. Novartis.Found.Symp 200; 280: 73-85.

Wang, X., Wei, L., Ouyang, J. P., Muller, S., Gentils, M., Cauchois, G., a Stoltz, J. F. účinků Angelica extraktu na lidské erytrocytů agregaci, deformace a osmotické křehkosti. Clin.Hemorheol.Microcirc. 200; 24 (3): 201-205.

Wang, Y. a Zhu, B. [Účinek Angelica polysacharidu na proliferaci a diferenciaci krvetvorných progenitorových buněk]. Zhonghua Yi Zhi Xue.Za 199; 76 (5): 363-366.

Weng, X. C., Zhang, P., Gong, S. S., a Xiai, S. W. Vliv imunomodulačními činidly na myším produkce IL-2. Immunol.Invest 198; 16 (2): 79-86.

Wilbur P. fyto-estrogen debata. European Journal of bylinné medicíny 199; 2 (2): 20-26.

Willhite, L. A. a O’Connell, M. B. urogenitální atrofie: prevence a léčba. Farmakoterapie 200; 21 (4): 464-480.

Wong, C. V., Lim, C. E., Luo, X., a Wong, S. W. aktuální alternativní a doplňkové terapie používané v menopauze. Gynecol.Endocrinol. 200; 25 (3): 166-174.

Xiaohong, Y., Jing-Ping, O. Y., a Shuzheng, T. Angelica chrání lidský vaskulární endoteliální buňky před účinky oxidované lipoproteinu o nízké hustotě in vitro. Clin.Hemorheol.Microcirc. 200; 22 (4): 317-323.

Xu, J. a Li, G. [Pozorování na krátkodobé účinky injekce Angelica Na pacientů s chronickou obstrukční plicní nemocí s plicní hypertenzí]. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie On Za Zhi 200; 20 (3): 187-189.

Xu, J. Y., Li, B. X., a Cheng, Y. S. [Krátkodobé účinky Angelica sinensis a nifedipinu o chronické obstrukční plicní nemoci u pacientů s plicní hypertenzí]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 12 (12): 716-8, 707.

Xu, R. S., Zong, X. H., a Li, X. G. [kontrolovaných klinických studiích léčebných účinků čínských bylin podporují krevní oběh a odstranění krve stáze na léčbu reflexní sympatické dystrofie s typem stagnaci vitální energie a krev stáze]. Zhongguo Gu.Shang 200; 22 (12): 920-922.

Xue JX, Jiang Y a Yan YQ. Účinek a mechanismus protidestičkové agregace Cyperus rotundus, Ligusticum chuanxiong a Paeonia lactiflora v kombinaci s Astragalus membranaceus a Angelica sinensis. Journal of China farmaceutické univerzity 199; 25: 39-43.

Yamada, H., Komiyama, K., Kiyohara, H., Cyong, J. C., Hirakawa, Y., a Otsuka, Y. Strukturní charakterizace a protinádorová aktivita pektinové polysacharidu z kořenů Angelica acutiloba. Planta Med 199; 56 (2): 182 – 186.

Yan, S., Qiao, G., Liu, Z., Liu, K., a Wang, J. Vliv Oil Angelica sinensis na stažitelnou funkci izolované dělohy hladkých svalů myší. Čínské tradiční a bylinné léky 200; 31 (8): 604-606.

Yang, Z., Pei, J., Liu, R., Cheng, J., Wan, D., a Hu, R. Vliv Piper nigrum o relativní biologická dostupnost ferulové kyseliny v Angelica sinensis. Čínský Pharmaceutical Journal 200; 41 (8): 577-580.

Ye, Y. N., Koo, M. W., Li, Y., Matsui, H., a Cho, C. H. Angelica sinensis moduluje migrace a proliferace epiteliálních buněk žaludku. Life Sci 1-12-200; 68 (8): 961-968.

Ye, Y. N., Liu, E. S., Li, Y. Tak, H. L., Cho, C. C., Sheng, H. P., Lee, S. S. a Cho, C. H. Ochranný účinek polysacharidů obohacené frakce z Angelica sinensis na poškození jater. Life Sci 6-29-200; 69 (6): 637-646.

Ye, YN, Liu, ES, Shin, VY, Koo, MW, Li, Y., Wei, EQ, Matsui, H., a Cho, CH mechanistické studie proliferace vyvolané Angelica sinensis v normální žaludeční epitelové buněčné linie , Biochem.Pharmacol. 6-1-200; 61 (11): 1439-1448.

Yi ZZ. *. Acta Pharmaceutica Sinica 198; 15 (6): 321-325.

Yi, T., Leung, K. S., Lu, G. H., Zhang, H., a Chan, K. Identifikace a srovnávací stanovení senkyunolide A v tradičních čínských léčivých rostlin Ligusticum chuanxiong a Angelica sinensis pomocí HPLC ve spojení s DAD a ESI-MS. Chem Pharm Bull (Tokyo) 200.; 53 (11): 1480-1483.

Yoshihiro K. Fyziologické akce Tang-Kuei a Cnidium. Bulletin orientálního umění léčení Ústavu USA 198; 10 (7): 269-278.

Zhang, D., Wang, S., Yu, M., a Zhang, L. Experimentální studie o vlivu Angelica sinensis (Olive) Diels na vaječníku myší vyzařování. Čínské tradiční a bylinné léky 199; 28 (3): 156-158.

Zhao, L., Zhang, Y. a Xu, Z. X. [Klinický účinek a experimentální studium xijian tongshuan pilulky]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 14 (2): 71-3, 67.

Zheng, L. [Krátkodobé účinky a mechanismus radix angelicae na plicní hypertenze u chronické obstrukční plicní nemoci]. Zhonghua Jie He He Xi Hu Zhi Za 199; 15 (2): 95-97, 127.

Zhuang, SR, Chiu, HF, Chen, SL, Tsai, JH, Lee, MY, Lee, HS, Shen, YC, Yan, YY, Shane, GT a Wang, CK Účinky čínských léčivých bylin komplexu na buněčné imunity a toxicity související podmínky pacientek s karcinomem prsu. Br.J.Nutr. 201; 107 (5): 712-718.

Zhuang, X. X. [Ochranný účinek injekce Angelica na arytmie v průběhu ischémie myokardu reperfuzi u potkanů.]. Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 11 (6): 360-1, 326.

Zuo, A. H., Wang, L., a Xiao, H. B. [Výzkumné studie o pokroku při farmakologii a farmakokinetika ligustilide]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 201; 37 (22): 3350-3353.

Amato P, S Christophe, Mellon PL. Estrogenní aktivita bylin běžně používané jako prostředky pro příznaky menopauzy. Menopauza 200; 9: 145-50.

Burke BE, Olson RD, Cusack BJ. Randomizované kontrolované studie z fytoestrogenů v profylaktické léčbě menstruační migrény. Biomed Pharmacother 200; 56: 283-8.

Chang CJ, Chiu JH, Tseng LM, et al. Modulace exprese HER2 kyseliny ferulové na lidský karcinom prsu MCF7 buněk. Eur J Clin Invest 200; 36: 588-96.

Cheong JL, Bucknall R. Trombóza žil sítnice spojena s rostlinného přípravku fytoestrogen, které připadají v úvahu pacienta. Postgrad Med J 200; 81: 266-7 ..

Choi HK, Jung GW, Moon KH, et al. Klinická studie SS-krém u pacientů s celoživotním předčasnou ejakulací. Urologie 200; 55: 257-61.

Choy YM, Leung KN, Cho CS, et al. Immunopharmacological studie o nízké molekulové hmotnosti polysacharidu z Angelica sinensis. Am J Med Chin 199; 22: 137 – 45 ..

Chuang CH, Doyle P, Wang JD, et al. Bylinné léky používané během prvního trimestru a hlavní vrozené vady: analýza dat ze studie těhotenství kohorty. Drug Saf 200; 29: 537-48.

Dr. vévodovi phytochemical a Ethnobotanical databází. K dispozici na adrese: http://www.ars-grin.gov/duke/.

Eagon PK, Elm MS, Hunter DS, et al. Léčivé byliny: modulace estrogenu akci. Era of Hope Mtg, DEPT Defens; Breast Cancer Res Prog, Atlanta, GA 200; Od 8 do 11. června.

Ellis GR, Stephens MR. Bez názvu (fotografie a kazuistika krátký). BMJ 199; 319: 650.

Fugh-Berman, A. Herb-lékové interakce. Lancet 200; 355 (9198): 134-138.

Harada M, Suzuki M, Y. Ozaki Vliv japonské Angelica root a pivoňka root na kontrakce dělohy u králíků in situ. J Pharmacobiodyn 198; 7: 304-11.

Hardy ML. Byliny zvláštního zájmu pro ženy. J Am Pharm doc 20; 40: 234-42.

Heck AM, DeWitt BA, Lukeš AL. Potenciální interakce mezi alternativními terapiemi a warfarinu. Am J Health Syst Pharm 200; 57: 1221-7.

Hirata JD, Swiersz LM, Zell B, et al. Má dong quai mít estrogenní účinky u žen po menopauze? Dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie. Fertil Steril 199; 68: 981-6.

Hoult JR, Paya M. farmakologické a biochemické akce jednoduchých kumarinů: přírodní produkty s terapeutickým potenciálem. Gen Pharmacol 199; 27: 713 – 22 ..

Jalili J, Askeroglu U, Alleyne B a Guyuron B. bylinné produkty, které mohou přispět k hypertenzi. Plast.Reconstr.Surg 201; 131: 168-173.

Kronenberg F, Fugh-Berman A. doplňkové a alternativní medicíny pro příznaky menopauzy: přehled randomizovaných kontrolovaných studií. Ann Intern Med 200; 137: 805 – 13 ..

Lau CBS, Ho TCY, Chan TWL, Kim SCF. Použití dong Quai (Angelica sinensis) pro léčbu peri- a postmenopauzálních symptomů u žen s karcinomem prsu: je to vhodné? Menopauza 200; 12: 734-40.

Liu J, Burdette JE, Xu H, et al. Hodnocení estrogenní aktivity rostlinných extraktů pro potenciální léčbu menopauzálních symptomů. J Agric Food Chem 200; 49: 2472-9 ..

Lu GH, Chan K, K Leung, et al. Stanovení volné ferulové kyseliny a celkové kyseliny ferulové pro posuzování kvality Angelica sinensis. J Chromatogr A 200; 1068: 209-19.

Monografie. Angelica sinensis (Dong quai). Altern Med Rev 200; 9: 429-33.

Page RL II, Lawrence JD. Zesílení warfarinu Dong Quai. Farmakoterapie 199; 19: 870-6.

Rotem C, Kaplan B. Fyto Žena komplex pro úlevu od návalů horka, noční pocení a kvalita spánku: randomizované kontrolované, dvojitě zaslepené pilotní studie. Gynecol Endocrinol 200; 23: 117-22.

Shi M, L Chang, He G. [Povzbuzující účinek Carthamus tinctorius L., Angelica sinensis (Oliv.) Diels a Leonurus sibiricus L. na dělohu]. Zhongguo Zhong Jao ​​Za Zhi 199; 20: 173-5, 192.

Wang H, Li W, Li J, et al. Vodný extrakt populární bylinné nutričního doplňku, Angelica sinensis, chrání myši před smrtelnou endotoxemií a sepse. J Nutr 200; 136: 360-5.

Wang SQ, Du XR, Lu HW, et al. Experimentální a klinické studie Shen Yan Ling v léčbě chronické glomerulonefritidy. J Tradit Chin Med 198; 9: 132-4.

Yim TK, Wu WK, Pak WF, et al. Infarkt ochrana před úrazem ischémie-reperfuze pomocí multiflorum extraktem Polygonum doplněného “Dang-Gui odvar pro obohacení krve”, což je sloučenina formulace, ex vivo. Phytother Res 200; 14: 195-9.

Zava DT, Dollbaum CM, Blen M. estrogenu a progestinu bioaktivita potravin, bylin a koření. Proc Soc Exp Biol Med 199; 217: 369-78.

Zhao KJ, Dong TT, Tu PF, et al. Molekulárně genetické a posouzení chemické radix Angelica (Danggui) v Číně. J Agric Food Chem 200; 51: 2576-83.

Zhu DP. Dong Quai. Am J Med Chin 198; 15: 117 – 25 ..

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese