dna ošetření a léky

Léčba dnou obvykle zahrnuje léky. Jaké léky Vy a Váš lékař zvolit bude na základě vaší aktuální zdraví a své vlastní p.

Dna léky mohou být použity pro léčení akutních záchvatů a zabránit budoucím útokům, jakož i snížit riziko komplikací dny, jako je například vývoj tofy z urátových krystalů ložisek.

Léky k léčbě dny útoky

Léky používané k léčbě akutních záchvatů a zabránit budoucím útokům zahrnovat

Léky, aby se zabránilo komplikacím Dna

Nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). NSAID zahrnují over-the-counter možnosti, jako je ibuprofen (Advil, Motrin IB, ostatní) a naproxen sodný (Aleve, ostatní), stejně jako více-silné dioptrické nesteroidní antirevmatika, jako je indomethacin (Indocin) nebo celecoxib (Celebrex).

Lékař může předepsat vyšší dávku zastavit akutní záchvat, po němž následuje nižší denní dávky, aby se zabránilo dalším útokům.

NSA také přinášet riziko bolesti břicha, krvácení a vředy.

Kolchicin. Váš lékař může doporučit kolchicin (Colcrys, Mitigare), což je typ lék proti bolesti, která efektivně snižuje bolest dnou. Účinnost této drogy je posunut ve většině případů, nicméně, netolerovatelných vedlejších účinků, jako je nevolnost, zvracení a průjem.

Po akutní záchvat dny řeší, může lékař předepsat nízkou denní dávku kolchicinu, aby se zabránilo dalším útokům.

Kortikosteroidy. Kortikosteroidy léky, jako je například prednison léku, mohou kontrolovat zánět a bolest dnou. Kortikosteroidy mohou být podávány ve formě tablet, nebo mohou být injikovány do kloubu.

Kortikosteroidy jsou obvykle vyhrazeny pro lidi, kteří nemohou užívat buď NSA nebo kolchicin. Nežádoucí účinky kortikosteroidů mohou zahrnovat změny nálady, zvýšené hladiny cukru v krvi a zvýšený krevní tlak.

Pokud narazíte na několik záchvatům každý rok, nebo pokud vaše útoky dny jsou méně časté, ale především bolestivé, lékař může doporučit léky snížit riziko komplikací dna účely.

možnosti zahrnují

Léky, které blokují tvorbu kyseliny močové. Drogy tzv xanthinu oxidázy, včetně allopurinolu (Aloprim, Lopurin, Zyloprim) a febuxostat (Uloric), omezit množství kyseliny močové vaše tělo dělá. To může snížit hladinu kyseliny močové vaší krvi a snížit riziko dny.

Vedlejší účinky allopurinolu patří vyrážka a nízké krevní obraz. Febuxostatu nežádoucí účinky patří vyrážka, nevolnost a sníženou funkci jater.