diuretika pro srdeční selhání

thiazidová diuretika

Obvykle přínosy léku jsou mnohem důležitější než případné drobné vedlejších účinků; Nežádoucí účinky se mohou odejít poté, co si vzít lék na chvíli; Pokud nežádoucí účinky tě pořád obtěžovat a vy zajímalo, jestli byste měli mít užívání léku, zavolejte svého lékaře. On nebo ona může být schopen snížit dávku nebo změnit svůj lék. Nenechte se náhle ukončit užívání léku, pokud Vám lékař neřekne.

Draselné -sparing diuretika

antagonisty receptoru aldosteronu, jako je spironolakton, jsou dalším typem draslík-šetřící diuretikum používané pro srdeční selhání. Pro více informací o tomto přípravku, viz aldosteron antagonistů receptoru: diuretika pro srdeční selhání.

Diuretika stimulovat ledviny odstranit více vody a soli (sodíku) z těla. To může pomoci zmírnit otok, co se děje v důsledku srdečního selhání.

Tyto léky se používají, pokud máte příznaky srdečního selhání nahromaděné tekutiny (například potíže s dýcháním nebo otoky nohou a kotníků). Diuretika jsou často používány s ACE inhibitory a mohou být kombinovány s jinými léky.

Diuretika pomoci zbavit tělo přebytečné tekutiny a sodíku. Mohou pomoci zmírnit některé příznaky srdečního selhání, jako jsou otoky nohou. 1

Všechny léky mají vedlejší účinky. Ale mnoho lidí necítí vedlejší účinky, nebo jsou schopni vypořádat se s nimi. Zeptejte se svého lékárníka o vedlejší účinky každého léku, který pořídíte. Vedlejší účinky jsou rovněž uvedeny v informacích, které se dodává s medicínou.

Zde jsou některé důležité věci přemýšlet o tom,

Zavolejte lékaře nebo další nouzové služby hned, pokud máte

Zavolejte svého lékaře ihned, pokud máte příznaky změn hladiny draslíku

Další nežádoucí účinky tohoto léku zahrnují

Viz Drug odkaz na Úplný seznam nežádoucích účinků. (Drug Odkaz není k dispozici ve všech systémech.)

Můžete se cítit více unavený, nebo je potřeba močit častěji, když začnete tento přípravek užívat. Tyto účinky se obvykle vyskytují méně poté, co jste si vzali lék na chvíli. V případě, že nárůst v moči se střetává se svým spánkem nebo denních aktivit, zeptejte se svého lékaře, který vám pomůže naplánovat harmonogram pro užívání léku.

Ty budou pravděpodobně mít pravidelné krevní testy sledovat, jak je lék pracuje ve vašem těle. Váš lékař vám řekne, kdy je potřeba mít testy.

Zeptejte se svého lékaře, pokud je třeba vzít doplněk draslíku nebo pokud potřebujete sledovat hladinu draslíku ve vaší stravě. Jestliže jste užil diuretika smyčky nebo thiazidové diuretikum, může Vám lékař navrhnout dostanete navíc draslík, protože tyto léky snížit hladinu draslíku. Ale pokud budete mít diuretika šetřící draslík, nemusíte získat další draslíku ve vaší stravě.

Medicína je jedním z mnoha nástrojů lékař má léčit zdravotní problém. Užívání léku jako lékař navrhne zlepší vaše zdraví a může předejít budoucím problémům. Pokud nechcete mít své léky správně, může být uvedení své zdraví (a možná svůj život), v ohrožení.

Existuje mnoho důvodů, proč lidé mají problémy přičemž jejich lék. Ale ve většině případů, tam je něco, co můžete udělat. Pro návrhy, jak vyřešit běžné problémy, kteří berou léky, jak je předepsáno.

Tipy na brát léky na srdeční selhání, viz

Pokud jste těhotná, prsu -feeding, nebo se snažíte otěhotnět, nepoužívají žádné léky, pokud Vám to lékař neřekne. Některé léky mohou poškodit vaše dítě. To zahrnuje předpis a over-the-counter léky, vitamíny, byliny a doplňky. A ujistěte se, že všechny vaše lékaři vědí, že jste těhotná, prsu -feeding, nebo plánujete otěhotnět.

Navazující péče je klíčovou součástí léčby a bezpečnosti. Ujistěte se, že dělat a přejít na všechny události, a zavolejte svého lékaře, pokud máte problémy. Je to také dobrý nápad, znát své výsledky testů a udržovat seznam léků, které užíváte.

Dokončit nový informační léky formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Které vám pomohou pochopit tento lék.

Preparáty pro léčení chronického srdečního selhání (2009). Pokyny pro zacházení ze strany Medical Letter, 7 (83): 53-56.

Rakesh K. Pai, MD, FACC – Kardiologie, Electrophysiolog; Margaret Hetherington, PHM, BSC – Lékárna

12.03.2014

Potíže s dýcháním; Otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Kopřivka; Confusio; Sucho v ústech nebo zvýšené thirs; Nepravidelné heartbea; Svalové křeče nebo pai; Necitlivost nebo brnění v rukou, nohou nebo rtů

Ztráta chuti k jídlu; Bolesti břicha; Nevolnost; Citlivou pokožku slunečnímu záření.