diuretika a vysoký krevní tlak: Používá, vedlejší účinky a další

V případě vysokého krevního tlaku, diuretika, obyčejně známý jako “vodní pilulky,” pomoci vašemu tělu zbavit se nepotřebného vody a soli močí. Jak se zbavit přebytečné soli a tekutiny pomáhá snižovat krevní tlak a může dělat to jednodušší pro vaše srdce pumpovat. Diuretika mohou být použity pro léčení řady srdce -r Povznesený podmínek, včetně vysokého krevního tlaku, srdečního selhání, ledvinové a jaterní problémy, a glaukom.

Kličková diuretika (Furosemid, Bumex) jsou často u sed, kdy lidé mají městnavé příznaky srdečního selhání a jsou užitečné zejména v případě nouze. Nicméně, oni nemají významně nižší krevní tlak.

Draselné -sparing diuretika (jako Aldactone, Dyrenium) pomoci vašemu tělu udržet draslík a jsou používány častěji u pacientů s chronickým srdečním selháním. Často jsou předepsány v kombinaci s dalšími dvěma typy diuretik, ale ne významně nižší krevní tlak.

Jako každá droga, diuretika mají potenciální vedlejší účinky. Mohou zahrnovat

Zřídka, draslík šetřící diuretika, jako je Aldactone může způsobit zvětšení prsů nebo citlivost u mužů au žen může způsobit prohloubení hlasu, snížený růst vlasů a nepravidelný menstruační cykly.

Kromě toho, většina diuretika jsou sulfa léky. Pokud jste alergičtí na sulfa léky, informujte svého lékaře.

pokud máte nějaké další příznaky, které způsobují obavy, kontaktujte svého lékaře.