dilatace a kyretáž (D & c) k menopauze krvácení

Dilatace a kyretáž (D & C) je chirurgický zákrok používá k vyhledání a léčit příčinu náhlého, těžké krvácení. Že se provádí průchodem malého nástroj nazvaný kyretou přes vagina do dělohy a endometria škrábání.

Doba zotavení po D & C je krátká, a většina žen je schopna vrátit se k běžné činnosti během 1 až 2 dny.

Během rekonvalescence

Dilatace a kyretáž (D & C) se používá k diagnostice a léčbě problémy s krvácením. Používá se k ovládání náhlé, těžké vaginální krvácení, které způsobuje těžké ztráty krve (hypovolémie) nebo nízký počet červených krvinek (anémie). D & C je nejrychlejší způsob, jak zastavit aktivní krvácení v děloze.

D & C je jedna metoda používá k získání vzorku tkáně pro testování. Například, postmenopauzální žena, která má vaginální krvácení se obvykle testují na příznaky rakoviny endometria.

Opakování. Náhlé, silné krvácení může zastavit na určitou dobu. Ale silné krvácení obvykle vrátí po D & C.

Mírná pánevní křeče se mohou vyskytnout po dobu několika hodin; Může se vyskytovat slabý výtok z pochvy; Styk, sprchování, a tampony obvykle nejsou povoleny po dobu 2 týdnů; Vaše další menstruace může být dříve nebo později.

Komplikace z NaS jsou vzácné, ale zahrnují

Abnormální vaginální krvácení, které není způsobeno rakovinou může přirozeně zastavit po menopauze.

D & C může být potřeba k diagnóze rakoviny endometria a ke kontrole krvácení z pochvy, který způsobuje anémii.

D & C obvykle dočasně zastaví těžké menstruační krvácení; Biopsie z děložní tkáň může být získána pro diagnostiku a odstranění dalších možných příčin těžkého menstruačního krvácení; Malé myomy mohou být odstraněny.

V nemocnici nebo chirurgický zákrok středisko vám může poslat návod, jak se připravit na operaci nebo zdravotní sestra můžete volat s pokyny před operací.

Hned po operaci, budete přesměrováni do oblasti pro obnovení, kde sestry se bude starat o vás a pozorovat. Ty budou pravděpodobně zůstane v oblasti obnovy po dobu 1 až 4 hodin, a pak půjde domů. Kromě zvláštními pokyny od svého lékaře, bude vaše zdravotní sestra vysvětlit informace, které vám pomohou v průběhu svého oživení. Ty budou pravděpodobně jít domů s listem informace o péči včetně na koho se obrátit, pokud se vyskytne problém.

Vyplňte informační chirurgie formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Který vám pomůže připravit se na tuto operaci.

Sarah Marshall, MD – Rodinný Medicin; Ross Berkowitz, MD – porodnictví a gynekologie

12.03.2014

Infekce; Punkce (perforace) z děložní stěny; Těžká vaginální krvácení (krvácení); Zjizvení sliznice dělohy. To může dělat to těžké otěhotnět. Zjizvení mohou ztížit placenta připojit k vnitřní straně dělohy.