diagnózu diabetu

diabetes Trends

Následující zkoušky se používají pro diagnózu diabetu

FPG je preferovaným zkouška pro diagnostiku diabetu a je nejspolehlivější, když udělal v dopoledních hodinách. Výsledky a jejich význam je uveden v tabulce 1. Pokud je hladina glukózy na lačno je 100 – 125 mg / dl, budete mít formu prediabetes s názvem narušena glukózy nalačno (IFG), což znamená, že máte větší pravděpodobnost vzniku diabetu typu 2, ale dělat není nutné ji dosud. Úroveň 126 mg / dl nebo vyšší, potvrdit opakováním zkoušky na jiný den, znamená to, že máte cukrovku.

Tabulka 1. glykémie nalačno test

* Potvrdit opakováním zkoušky na jiný den.

Výzkum ukázal, že OGTT je citlivější než test FPG při diagnostikování prediabetes, ale to je méně výhodné podávat. OGTT vyžaduje, abyste rychle po dobu nejméně osmi hodin před testem. Váš glukózy v plazmě se měří bezprostředně před a dvě hodiny poté, co vypít tekutinu obsahující 75 g glukózy rozpuštěné ve vodě. Výsledky a význam jsou uvedeny v tabulce 2. Je-li hladina cukru v krvi se pohybuje mezi 140 a 199 mg / dl 2 hodiny po vypití kapaliny, budete mít formu prediabetes nazývá porucha glukózové tolerance nebo IGT, což znamená, že je větší pravděpodobnost, vyvinout diabetes typu 2, ale nemají ho dosud. Dvouhodinový hladina glukózy 200 mg / dl nebo vyšší, potvrdit opakováním zkoušky na jiný den, znamená to, že máte cukrovku.

Test glykémie nalačno měří obsah glukózy v krvi poté, co jste pryč nejméně 8 hodin bez jídla. Tento test se používá k detekci diabetu nebo Prediabetes; Orální glukózový toleranční test měří hladinu cukru v krvi poté, co jste už alespoň osm hodin bez jídla a dvě hodiny poté, co pít nápoj s obsahem glukózy. Tento test může být použit k diagnóze diabetu nebo Prediabetes; V náhodném testu glukózy v plazmě, lékař zkontroluje hladinu cukru v krvi bez ohledu na to, když jste jedli vaše poslední jídlo. Tento test, spolu s posouzením příznaků, se používá pro diagnózu diabetu, ale ne prediabetes.