diagnostika a léčba rakoviny děložního čípku

Každá žena by měla mít pravidelný pánevní zkoušku a Pap test, který testuje krční vzorek buněk pro abnormality. Společně tyto postupy detekci rakoviny děložního čípku 95% času, často dlouho předtím, než se nemoc vyvolává symptomy.

Pokud je váš Pap test abnormální, může Váš lékař vás znovu testovat. V poslední době někteří lékaři začaly testování HPV v době Pap nátěru. Pokud je nalezena typ vysoce rizikové HPV u žen s abnormálním Pap testem, lékaři jsou více nakloněny udělat colposcopy (zvětšený zkoušku z děložního čípku).

Zjistit více o rakovině děložního čípku

Základy

příznaky

Zacházení

Prevence

Je-li druhý Pap test je abnormální nebo test HPV pozitivní, lékař bude vizuálně prověří váš děložní čípek kolposkopií a vzít vzorek tkáně (biopsie) jakékoli zjevné abnormality k vyhodnocení. V případě, že biopsie potvrdí rakovinu, budou další testy zjistit, zda se nemoc rozšířila. Tyto testy by mohly zahrnovat

Lékař může také nařídit mnoho krve a moči a funkce jater a ledvin studií.

Essential Screening zkouškám každých žena potřebuje

Možnosti pro léčení rakoviny děložního čípku jsou závislé na stupni onemocnění. Etapa odráží velikost nádoru a jak daleko se rozšířil po celém těle.

Vyšetření, které by měly zahrnovat kontrolu, palpaci, kolposkopii, škrábání vnitřku kanálu děložního hrdla (endocervikálního kyretáže). Možné vyhodnocení uvnitř dělohy s kamerou (hysteroscopy), může být rovněž provedeno; Biopsie močového měchýře a konečníku, který bude vypadat na rakovinu šířit do okolních orgánů. To se provádí pomocí cystoskopie (a rozsah je umístěn močovou trubicí do močového měchýře ochutnat buňky), nebo proctoscope. (Trubku umístěnou do konečníku kontrolovat a biopsie); Intravenózní urografie, test barvivo se podívat na močové trubice a močového měchýře, hledají důkazy o šíření rakoviny; Iriografie a proctosigmoidoscopy nebo sigmoidoskopie, který používá tenká trubka-jako nástroj pro vyhodnocení konečníku a tlustého střeva; Chest rentgeny je třeba hledat šíření rakoviny do plic a kostí; Kostní scan zkontrolovat kosti pro šíření rakoviny; Různé radiologické testy, které mohou být použity pro zobrazení šíření nádoru: CT, MRI nebo PET prověřování, které kontroluje rozšířil do hrudníku nebo břicha a pánve.