diagnostika a léčba als nebo Lou Gehrig nemoc

Diagnostikovat ALS (jinak známý jako Lou Gehrig nemoc), bude neurolog podat si Elektromyogram (EMG), který se používá k detekci poškození nervů. Další testy mohou vyloučit svalovou dystrofii, roztroušená skleróza, míšní tumory nebo jiné onemocnění.

Zjistit více o ALS

Základy

příznaky

Diagnostika a léčba

I když žádná léčba zpomalí nebo zastaví progresi ALS, různé léky a přístroje jsou k dispozici na pomoc kontrolní symptomy a živit se nemoc jednodušší.

Konvenční medicína pro ALS

RILUTEK (riluzolu) je schválený lék pro léčbu ALS. Jak to funguje není přesně známa, ale zdá se, aby se zabránilo poškození, které mohou vyplynout z nervové buňky jsou přebuzení glutamátem. Studie ukázaly, že může zlepšit funkci a přežití. Z důvodu možných vedlejších účinků postihujících játra, je vyžadováno pečlivé sledování lékařem.

Fyzikální terapie může zlepšit krevní oběh a pomáhají prodloužit používání svalů v časných stadiích ALS. Kromě toho mohou být různé předepsané léky s rozvojem choroby se na pomoc s příznaky. Baclofen zmírňuje ztuhlost končetin a krku. Pokles svalů a hubnutí může být zpomalen pomocí doplňků stravy s názvem větvená aminokyselina (BCAA). Fenytoin může zmírnit křeče. Tricyklická antidepresiva mohou pomoci kontrolovat nadměrná tvorba slin, jeden z příznaků ALS. Antidepresiva mohou být rovněž stanoveny na pomoc s depresí, které často doprovázejí závažné onemocnění.

Vysoce kontroverzní experimentální terapie zahrnuje syntetické formy inzulín-jako nervového růstového faktoru s názvem buňka odvozený neurotrofní facto; to může chránit motorické neurony a stimulují regeneraci poškozených buněk.

ZDROJE

Miller, R. amyotrofická laterální skleróza Ed. 1, 2005.

Cecil Textbook of Medicine (Single Volume) Edice 22, 2004.