diabetické šokové a inzulínové reakce: příčiny, příznaky a léčba

diabetes Trends

Těžká hypoglykemie, nebo diabetická šok, představuje vážné zdravotní riziko pro každého, kdo s diabetem. Také se nazývá inzulín reakce, jako důsledek příliš mnoho inzulínu, může se stát, kdykoli existuje nerovnováha mezi inzulínu v systému, množství jídla, které jíte, nebo vaše úroveň fyzické aktivity. To může dokonce stát, když děláte vše, co myslíte, že můžete udělat pro správu diabetu.

Is Your Type 2 Diabetes pod kontrolou? Get Your Zdravotní skóre

Hypoglykemie nízká hladina krevního cukru. Buňky v těle používat cukr ze sacharidů na energii. Inzulín, který normálně se vyrábí ve slinivce břišní, je nezbytné pro cukr pro vstup do buněk. To pomáhá udržet hladinu cukru v krvi dostaly příliš vysoko.

Je důležité udržovat správnou hladinu cukru v krvi. Hladiny, které jsou příliš vysoko může způsobit vážné dehydrataci, která může být život ohrožující. V průběhu doby, nadbytek cukru v těle dělá vážné poškození orgánů, jako je vaše srdce, očí a nervového systému.

Obvykle se výroba inzulínu je upraveno uvnitř vašeho těla, takže mají přirozeně množství inzulínu, které potřebujete pomoci kontrolovat hladinu cukru. Ale pokud vaše tělo nevytváří vlastní inzulín, nebo pokud nemůže efektivně využívat inzulin to produkovat, budete muset aplikovat inzulin jako lék nebo vzít další léky, které zvýší množství inzulínu vaše tělo nemá dělat. Takže pokud je potřeba léčit inzulinem, to se stává vaší odpovědností vidět, že máte množství inzulínu, které potřebujete, když ji budete potřebovat.

Kdy užívat inzulín nebo jiné léky a kolik použít, závisí na tom, kdy, co a kolik jídla sníte. Záleží také na vaší úrovni fyzické aktivity, protože buňky v těle používat více cukru, když jste aktivní. Hypoglykémie je v podstatě reakcí na příliš mnoho inzulinu ve vašem systému. Inzulín urychluje snížení hladiny glukózy v krvi. Pak se bez jídla, nebo se vaše tělo spalování cukru rychleji, protože fyzické aktivity, hladina cukru se stává nebezpečně nízká.