diabetická retinopatie, kdy volat lékaře

diabetes Trends

Volejte ihned svého lékaře, pokud máte cukrovku a upozornění

Bdělé čekání není možné, pokud máte cukrovku a všimněte si změny ve Vašem vidění.

Pokud máte diabetes 2. typu, i když nemají žádné příznaky onemocnění oka, budete ještě potřebovat, aby se vaše oči a zrak pravidelně kontrolovat očním specialistou (oftalmologické nebo optometristy). Pokud budete čekat, až budete mít příznaky, to je více pravděpodobné, že komplikace a vážné poškození sítnice budou již vyvinuté. Tyto mohou být těžší je léčit, a může dojít k trvalé ztrátě zraku.

Plováky ve vašem zorném poli. Vločky se často objevují jako tmavé skvrny, globs, řetězce, nebo tečky. Náhlá sprška plováků může být příznakem odchlípení sítnice, což je závažnou komplikací diabetické retinopatie; Nový vizuální defekt, stínu, nebo závěs přes část vašeho zraku. To je další známkou odchlípení sítnice; bolest očí nebo pocit tlaku v oku; Nové nebo náhlá ztráta vidění. Náhlý nástup částečné nebo úplné ztrátě zraku je příznakem mnoha poruch, které se mohou vyskytnout uvnitř nebo vně oka, včetně odchlípení sítnice nebo krvácení do oka. Náhlá ztráta vize je vždy lékařská pohotovost.

Pokud máte diabetes mellitus 1. typu, jsou věk 10 let nebo starší a byly diagnostikovány před 5 a více let, měli byste mít vaše oči zkontrolovat, i když nemají příznaky. Pokud budete čekat, až budete mít příznaky, to je více pravděpodobné, že komplikace a vážné poškození sítnice se nestalo. Mohou to být těžší je léčit. A škody mohou být trvalé.

Bdělé čekání není možné, pokud již máte diabetické retinopatie, ale nemají příznaky nebo ztrátu zraku. Budete muset vrátit do svého očního lékaře pro časté hodnocení (jednou za několik měsíců v některých případech), aby Váš lékař může pozorně sledovat změny ve vašich očích. Neexistuje žádný lék na nemoc. Ale léčba může zpomalit její progrese. Váš oční lékař vám říci, jak často budete muset být vyhodnoceny.

Lidé, kteří mají diabetes je třeba navštívit lékaře, který se specializuje na péči o oči pro své očních hodnocení.

Pokud trpíte diabetickou retinopatií a potřebují ošetření laserem nebo chirurgický zákrok, je třeba se poradit s očním lékařem, který se specializuje na léčbu sítnice a má speciální školení v péči o oční choroby způsobené cukrovkou.

Při přípravě na vaše jmenování, Tvorba většinu svého jmenování.

Ophthalmologis; optometristy