diabetická neuropatie: cvičení bezpečně – přehled témat

diabetes Trends

Pravidelné cvičení může pomoci ovládat své diabetes, což může snížit riziko vážného diabetické neuropatie. V závislosti na jaké oblasti vašeho těla byly postiženy poškození nervů, i když může být nutné upravit některé aspekty vašeho cvičebního programu, aby jiné problémy nevyvinou.

Zranění, které jsou menší u zdravého člověka může mít závažné důsledky, pokud máte cukrovku, takže dobrá rána péče má zásadní význam; Kvůli snížení oběhu a problémy s sensation (neuropatie), lidé s diabetem jsou na mnohem vyšší riziko komplikací z běžných, každodenních řezy a škrábanců.

Máte-li poškození nervů v nohou, je třeba se vyhnout opakující se váha ložiskové cvičení, jako je jogging, prodloužené procházky a step aerobic. Opakující se důraz na nohou postižených neuropatie může vést k vředy, zlomeniny a společných deformit. Držet se cvičení, které nemají klást důraz na nohou, jako jsou

Plavání; Jízda na kole; Veslování; Sedící cvičení; Ramen a horní části těla cvičení; Jiné non-weight-ložiska cvičení.

Autonomní neuropatie postihující srdce a cévy mohou omezit, nikoliv však vyloučit, svou kapacitu pro cvičení. To zvyšuje riziko, že bude během namáhavého cvičení infarkt (často tichý infarkt myokardu) a může dojít k náhlým změnám krevního tlaku během nebo po cvičení. Ujistěte se, že budete mluvit se svým lékařem, než začnete cvičební program. On nebo ona vám pomůže naplánovat jemný program, který zlepší vaše zdraví, aniž by vás tlačí za hranice svého těla.

Autonomní neuropatie může snížit schopnost těla regulovat svou teplotu (termoregulace). Abnormálně bohatá nebo abnormálně snížené pocení jsou typické příznaky tohoto problému. Lidé s tímto typem neuropatie by neměl vykonávat ve velmi horkých nebo velmi chladném prostředí, protože jejich těla nemohou bezpečně přizpůsobit se těmto teplotám. Použijte silikagel nebo vzduchové mezipodešví a opotřebení polyester nebo polyester / bavlna prolnutí ponožky, aby se vaše nohy v suchu během cvičení. Je také důležité pít hodně vody před, během a po cvičení. Tělo je lépe schopen řízení jeho teploty, je-li dobře hydratované.