diabetes: počítání sacharidů, pokud používáte inzulín

diabetes Trends

Sacharidy, nebo carb, počítání je importan; dovednost se učit, když jste hav; diabetes. Počítání sacharidů pomáhá udržovat přísnou kontrolu krevního cukru (glukózy) hladiny; Také vám dává flexibilitu jíst to, co yo; chtít. To vám může pomoci cítit se více pod kontrolou a jistotu při správě tě; diabetes.

T; počítat sacharidů gramů na jídle, je třeba vědět, kolik sacharidů ar; v každém druhu potravin, které jíte. To zahrnuje veškerou potravu, ať už se jedná o krajíc chleba, miska salátu, nebo; lžíce zálivka. Většina balených potravin hav; štítky, které vám říci, kolik celkem sacharidy jsou v jedné porci; Sacharidů vodítka může pomoci také. Ty dostanete od diabetem pedagogů a Americe; Diabetes Association.

Chcete-li zjistit, kolik sacharidů jsou v potravinářském tha; není zabalen, budete muset znát standardní porce O; sacharidů potraviny. EAC; velikost porce nebo standardní část má asi 15 gramů O; sacharidy.

Pomocí počtu gramů sacharidů i; jídlo, můžete zjistit, kolik inzulínu přijmout. To je založeno na vás; osobní inzulin-to-sacharidy poměr.

Například: Váš lékař vám může doporučit, abyste 1 jednotku rychlého-aktin; inzulín na každých 10 až 15 gramů sacharidů, které jíte. Takže pokud vaše MEA; Má 50 gramů sacharidů a lékař říká, že budete potřebovat; jednotka inzulinu na každých 10 gramů sacharidů, budete potřebovat 5 jednotek O; inzulín, aby se vaše po jídle hladinu cukru v krvi ze stoupající nad Targe; úroveň.

Váš poměr inzulin-to-sacharidů může v čase měnit. I; někteří lidé se změní z jednoho jídla na další. Ty by mohly trvat 1 ks O; inzulín na každých 10 gramů sacharidů na oběd, ale brát 1 jednotku na věky; 15 gramů u večeře.

Udržujte tyto tipy na paměti při počítání sacharidů

Když budete mít přehled o tom, co jíte a vyzkoušet své Bloo; cukru po jídle a cvičení, můžete zjistit, co efek; bílkovin, tuků, vlákniny a cvičení mají na množství inzulínu, které potřebujete.

Počítat sacharidy a jíst vyváženou stravu

Association Diabetes (2013). Nutriční terapie doporučení pro nakládání s dospělými s diabetem. Diabetes Care, 36 (11): 3821 – 3842. DOI: 10,2337 / dc13-2042. Přístupné 05.12.2013.

Association Diabetes (2014). Standardy zdravotní péče při diabetes-2014. Diabetes Care, 37 (Suppl 1): S14-S80. DOI: 10,2337 / DC14-S014. Přístupné 07.1.2014.

Campbell AP, Beaser RS ​​(2010). Lékařské nutriční terapie. V RS Beaser, ed, Joslin Diabetes je Deskbook: a. Příručka pro poskytovatele primární péče, 2. vydání, str 91 až 136… Boston: Joslin Diabetes Center.

Franz MJ (2012). Léčebné výživy terapie pro diabetes mellitus a hypoglykemie z nediabetických původu. V LK Mahan a kol., Eds., Krause Food and Nutrition procesu péče, 13. vyd., Str. 675-710. St Louis: Saunders.

E. Gregory Thompson, MD – Vnitřní Medicin; Rhonda O’Brien, MS, RD, CDE – ověřil Diabetes pedagog

4.6.2014