diabetes: jak se připravit na kolonoskopii – přehled téma

Colonoscopy je test, který vám umožní podívat lékaře uvnitř svého tlustého střeva. Lékař používá tenkou, osvětlené trubice zvané kolonoskopem hledat malé výrůstky (tzv polypy), rakovinu, a další problémy, jako je krvácení.

Podle zákona o cenově dostupnou péči, mnohé zdravotní pojistné plány zahrnují preventivní pečovatelské služby, včetně prohlídek, očkování a screeningových testů, a to bez nákladů na vás. Další informace.

Zdravotní pojištění Center

Před zkouškou se budete muset přestat jíst pevnou stravu. Také bude pít tekutiny nebo užít tabletu, která čistí tlustého střeva. To pomůže váš lékař, aby bylo možné vidět uvnitř vašeho tlustého střeva v průběhu zkoušky.

Když si schůzku na kolonoskopii, zmínit, že máte cukrovku. Žádat o speciální instrukce. Vyžádat ranní schůzku, takže se můžete vrátit co nejdříve do svého normální běžné k jídlu a užívání léků.

Lékař dělá vaše kolonoskopie (gastroenterologa), bude chtít vědět o všech lécích, které užíváte. Ujistěte se, že mu také říct o nějaké vitamíny, doplňky stravy a bylinných přípravků, které užíváte. Je to dobrý nápad mít seznam všech svých léků, když si schůzku.

Pokud užíváte léky na ředění krve, jako je warfarin (Coumadin) klopidogrel (Plavix), nebo aspirin, bude Váš lékař vám říci, zda a kdy byste měli přestat užívat tyto léky před zkouškou.

Promluvte si s diabetes lékařem o tom, jak nejlépe řídit hladinu cukru v krvi před a po zkoušce.

Zařídit, aby zůstali doma v den zkoušky. Použijete-li kapalinu nebo pilulky vyčistit vašeho tlustého střeva, budete chodit na záchod hodně. Získáte podrobné pokyny od lékaře o tom, jak používat léky (dvojtečka prep).

Poraďte se se svým lékařem, různé druhy léků. Možná budete potřebovat typ, který je nejbezpečnější pro lidi s problémy s ledvinami.

Přestat pít alkohol alespoň jeden den před a 1 den po proceduře. Alkohol může způsobit silnou reakci s anestetických léků používaných v průběhu zkoušky.