diabetes dieta: co jíst kontrolovat hladinu cukru v krvi

To, co jíte – a když budete jíst – mohou mít vliv na hladinu cukru v krvi. Tyto potraviny tipy, kromě následujících poraďte se s lékařem, může pomoci udržet hladinu cukru v krvi pod kontrolou.

“Když jste strávil celý život rozvíjet stravovací návyky, nemůžete jen otočit vypínačem a přes noc je měnit,” říká Dee Sandquist, MS, RD, mluvčí Akademie medicína a intenzivní péče. Místo toho, Sandquist navrhuje počínaje jednou změnou a pracovat odtamtud.

Pro dobrou kontrolu hladiny cukru v krvi, prostor vaše jídlo o čtyřech až šesti hodin od sebe. Konzumace jídel přibližně ve stejnou dobu každý den, může také pomoci udržet hladinu cukru v krvi stabilní.

Rozteč sacharidy rovnoměrně po celý den pomáhá udržet hladinu cukru v krvi.

Přeskakování jídel, není dobrý nápad, pokud máte cukrovku. To platí iv případě, že se chystáte na jít na večírek nebo událost. Nevynechávejte jídla “zachránit” kalorie na později. Místo toho, jíst vaše další jídlo v pravidelném čase. Když se dostanete na party, zkuste jíst stejné množství sacharidů byste při jídle. Je to v pořádku, že mají léčit, prostě nejdou přes palubu.

Nemusíte omezit všechny sacharidů – jako chléb, těstoviny, brambory a rýži. Podívejte se na to, jak moc budete jíst. Chcete-li zachovat svou energii stabilní, budete pravděpodobně stačí jíst o něco méně. Místo toho, aby své obvyklé velikosti porce, zkuste mající dvě třetiny této částky. Udělej to pro každé jídlo a občerstvení.

Zkuste řezání zpět své sacharidů porce po dobu několika týdnů. Můžete si všimnout, že Vaše hladina cukru v krvi jsou nižší, a může dokonce klesnout pár liber.

Počítání sacharidů a kalorií nebo výpočtu glykemický index potravin může být složité! Zde je jednoduchý trik, který vám může pomoci začít jíst lépe. “Metoda deska” pomůže jíst tu správnou kombinaci a množství různých skupin potravin – sacharidů, bílkovin a zdravých tuků. Jíst správné kombinace vám pomůže udržet hladinu cukru v krvi pod kontrolou a udržet si energii v klidu.