diabetes a hormony: řízení změn hladiny cukru v krvi, jak si s přibývajícím věkem

diabetes Trends

Pokud máte cukrovku, víte spoustu věcí – od jíst příliš mnoho, aby chybí občerstvení, pro obyčejné stres – může mít vliv na hladinu cukru v krvi. Ale věděli jste, prostě stárne mohlo ztížit ovládání?

Udělat hubnutí s cukrovkou jednodušší nastavením S.M.A.R.T. cílů; CHYTRÝ. je zkratka pro konkrétní, měřitelné, dosažitelné, relevantní a časově vymezené. Když jsou vaše cíle S.M.A.R.T., bude to jednodušší, aby zůstali na trati s vaší stravě; Chcete-li pomoci spravovat své diabetes, budete muset rozšířit sacharidů více rovnoměrně po celý den. Tak, například, S.M.A.R.T. Cílem je “Budu jíst snídaně obsahující 45 gramů sacharidů denně pro další 2 týdny €.; Zde je S.M.A.R.T. breakdow; Konkrétní:…

Tělo také začne vydávat méně některých hormonů, včetně lidského růstového hormonu. Ženy budou tvořit méně estrogenu a progesteronu, a muži často produkují méně z pohlavního hormonu testosteronu. A jak člověk stárne, můžete být náchylnější k nemocem a infekcím, které mohou Spike hladinu cukru v krvi.

Nebojte se příliš mnoho, ačkoli. Středního věku neznamená, že budete muset provést dramatické změny ke kontrole diabetu. Je to prostě dobré být si vědom věcí, které by mohly pop-up.

Jak ženy s přibývajícím věkem, hormonální změny před a během menopauzy často způsobují návaly horka, podrážděnost a problémy se spánkem. Nejen, že tyto kapky nebo výkyvy hormonů ovlivnit vaši náladu a život, ale mohou také ovlivnit hladinu cukru v krvi. Tyto vzestupy a pády průměrné může znamenat, že budete muset otestovat hladinu a provést úpravy častěji.

Pokud máte diabetes 1. typu, můžete si všimnout, nízká hladina krevního cukru častěji, jak se dostanete blíž k menopauze. To může být znamením, že vaše hormony jdou dolů a možná budete potřebovat více inzulínu. Je důležité znát rozdíl mezi nízké hladiny krevního cukru a náladovost či jiných perimenopause příznaků.

Můžete dosáhnout menopauzy co nejdříve, pokud máte diabetes 1. typu, ale pokud jste obézní a mají typu 2, navrhované změny by mohl začít později. To proto, že estrogen neklesá tak rychle, u těžších žen.