danshen: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

Ch’ih Shen, Chinese Red Sage, čínský Salvia, Dan Shen Dan-Shen, Huang Ken, Pin-Ma Ts’ao, Racine de Salvia, Radix Salviae Miltiorrhizae, Radix Salvie Miltiorrhiae, Red Zakořeněný Sage, Red Sage, Sage miltiorrhiza , Salvia bowelyana, Salvia miltiorrh ..; Viz Všechny názvy ch’ih Shen, čínský Red Sage, čínské Salvia, Dan Shen Dan-Shen Huang Ken Pin-MA Ts’ao, Racine de Salvia, Radix Salviae Miltiorrhizae, Radix Salvie Miltiorrhiae, Red zakořeněné Sage, Red Sage , Sage miltiorrhiza, Salvia bowelyana, Salvia miltiorrhiza, Salvia przewalskii, Salvia przewalskii Mandarinorum, Salvia Root, Salvia yunnanensis, Salviae Miltiorrhizae, Sauge Rouge, Sauge Rouge Chinoise, Shu-Wei Ts’ao, Tan Seng, Tan-Shen, Tzu hmot- Ken; Anonymní

Danshen je bylina. Lidé používají kořen, aby lék; Danshen se používá pro oběhové problémy, “mozek útok” (mrtvice), bolest na hrudi (angina pectoris) a jiných chorob srdce a cév. Používá se také pro menstruační poruchy, chronická onemocnění jater a poruchy spánku způsobené stížností, jako je rychlý srdeční tep a těsného hrudníku. Někteří lidé používají danshen k onemocnění kůže, včetně akné, lupénky a ekzému. To je také používá k úlevě otlaky a na pomoc při hojení ran.

Danshen Zdá se, že ředění krve tím, že zabraňuje destiček a srážlivost krve. Ale také způsobuje rozšíření cév, a to může zvýšit krevní oběh.

Nedostatečná Evidence fo; bolest na hrudi (angina pectoris). Předčasné výzkum naznačuje, že při danshen ústy po dobu až 6 měsíců, je stejně účinná jako izosorbiddinitrát pro snížení bolesti na prsou u pacientů se srdečním onemocněním; Bronchitida. Brzy výzkum naznačuje, že vstřikování danshen navíc k obvyklé léčbě snižuje příznaky chronické astmatické bronchitidy a zlepšuje plicní funkce po 3-4 dnech. Nicméně, 10. den, přidání danshen na konvenční léčbu Nezdá se, že vyrobit další výhodu; Vysoký cholesterol. Předčasné výzkum naznačuje, že přidání danshen acupoint injekce hypolipidemické medikace po dobu 30 dnů snižuje celkový cholesterol, lipoprotein o nízké hustotě (LDL nebo “špatný” cholesterol), a určitých tuků v krvi nazývaných triglyceridy IT lidí s vysokým cholesterolem. Zdá se také, aby pomohla zvýšit lipoprotein s vysokou hustotou (HDL neboli “dobrého”) cholesterolu; Typ mrtvice způsobené krevní sraženinou (mozková mrtvice). Předčasné výzkum ukazuje, že příjem danshen ústy nebo nitrožilně danshen intravenózně (podle IV) by mohlo zlepšit funkci mozku po ischemické cévní mozkové příhodě; transplantace ledviny. Brzy výzkum naznačuje, že podáním injekce s danshen po dobu 10 dnů spolu s obvyklém zpracování zlepšuje funkci ledvin po transplantaci ledvin, ale nesnižuje riziko odmítnutí transplantátu; Problémy s krevním oběhu; Menstruační problémy; Břišní masy; Nespavost (nespavost); Akné; Podmínky kůží; podlitiny; Chronický zánět jater (hepatitida); Hojení ran; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost danshen pro tyto účely.

Danshen je možná SAFE, pokud jsou užívány ústy většina lidí. To může způsobit některé nežádoucí účinky, včetně svědění, žaludeční nevolnost a snížení chuti k jídlu; Existují určité obavy, že by to mohlo způsobit ospalost, závratě a stav krve s názvem trombocytopenie. Ale tam není dostatek informací, abyste měli jistotu, jestli danshen způsobuje tyto vedlejší účinky; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení není k dispozici dostatek spolehlivých informací o bezpečnosti užívání danshen, pokud jste těhotná nebo kojíte. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání; Krvácivé stavy: Existuje obava, že danshen může zvýšit riziko krvácení. Máte-li krvácivostí, nepoužívejte jej; Nízký krevní tlak: Danshen mohly snížit krevní tlak. V teorii, přičemž danshen také, aby krevní tlak stát u lidí s nízkým krevním tlakem příliš nízká; Chirurgie: Danshen mohla zpomalit srážlivost krve, takže existuje obava, že by to mohlo zvýšit riziko krvácení navíc v průběhu a po operaci. Přestat používat danshen nejméně 2 týdny před plánovaným operaci.

Digoxin (Lanoxin) pomáhá srdce bít silněji. Danshen také vypadá, že vliv na srdce. Přičemž danshen spolu s digoxinem může zvýšit účinek digoxinu a zvyšuje riziko vedlejších účinků. Neužívejte danshen pokud užíváte digoxin (Lanoxin) bez předchozí porady s vaším lékařem.

Danshen by mohlo zpomalit srážlivost krve. Užívání danshen spolu s léky, které také pomalé srážení krve může zvýšit pravděpodobnost vzniku podlitin a krvácení; Některé léky, které zpomalují srážení krve patří aspirin, klopidogrel (Plavix), diklofenak (Voltaren, Cataflam, jiní), ibuprofen (Advil, Motrin, ostatní), naproxen (Anaprox, Naprosyn, jiní), dalteparin (fragminu), enoxaparinem (Lovenox) , heparin, warfarin (Coumadin), a další.

Warfarin (Coumadin) se používá ke zpomalení krevní srážlivosti. Danshen může zvýšit, jak dlouho warfarin (kumarin) je v těle, a zvýšit šance na podlitiny a krvácení. Ujistěte se, že jste vaše krev pravidelně kontrolovat. Možná je třeba změnit dávku vašeho warfarin (Coumadin).

Příslušná dávka danshen závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro danshen. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Anonymní. Danshen v ischemické cévní mozkové příhody. Chin Med J 197 (Engl.); 3 (4): 224-226.

Bao, H. Y., Yu, H. L. a Wang, L. [Studie účinku injekce Salvia při léčení primární nefrotický syndrom a na endothelinu a séra interleukin-2 receptoru u dětí]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 22 (1): 28-29.

Bao, YX, Wong, CK, Leung, SF, Chan, AT, Li, PW, Wong, EL, Leung, PC, Fung, KP, Yin, YB a Lam, CW Klinické studie imunomodulačních aktivit Yunzhi-Danshen v pacientů s karcinomem nosohltanu. J Altern dodatek Med 200; 12 (8): 771-776.

Cai, D. G. Pokroky ve studiu chemických složek Danshen. Zhongguo Zhongyao Zazhi 199; 16: 376-377.

Cao, P., Feng, R., a Feng, Z. Pozorování sloučeniny Dan Shen vpichu hadího jedu na mozkové mrtvice. Čínská tradiční medicíny Kuang 199; 17 (4): 3-4, 8.

Chan, K., Chui, S. H., Wong, D. Y., Ha, W. Y., Chan, C. L., a Wong, R. N. Ochranné účinky Danshensu z vodného extraktu z Salvia miltiorrhiza (Danshen) proti homocysteinu indukovanou endoteliální dysfunkce. Life Sci 11-12-200; 75 (26): 3157-3171.

Chang, HM, Chui, KY, Tan, FW, Yang, Y., Zhong, ZP, Lee, CM, Sham, HL a Wong, HN struktura-aktivita vztah miltirone, aktivní receptor ligand centrální benzodiazepiny izolován od Salvia miltiorrhiza Bunge (Danshen). J Med Chem 199; 34 (5): 1675-1692.

Chang, P. N., Mao, J. C., Huang, S. H., Ning, L., Wang, Z. J., On, T., Duan, W., a Zhu, Y. Z. Analýza kardioprotektivní účinky s použitím čištěného Salvia miltiorrhiza extraktu na izolovaných srdcích potkanů. J Pharmacol Sci 200; 101 (3): 245-249.

Colombo, G., Agabio, R., Lobina, C., Reali, R., Morazzoni, P., Bombardelli, E., a Gessa, G. L. Salvia miltiorrhiza extrakt zpomaluje vstřebávání alkoholu, preference a diskriminaci v SP potkanů. Alkohol 199; 18 (1): 65-70.

Colombo, G., Serra, S., Vacca, G., Orru, A., Maccioni, P., Morazzoni, P., Bombardelli, E., Riva, A., Gessa, GL, a Carai, MA Identifikace miltirone jako aktivní složka Salvia miltiorrhiza odpovědné za snížení vlivu kořenových extraktů na příjem alkoholu u krys. Alkohol Clin Exp Res 200; 30 (5): 754-762.

Don, M. J., Shen, C. C., Syu, W. J., Ding, Y. H., a Sun, C. M. Cytotoxické a aromatické složky z Salvia miltiorrhiza. Phytochemistry 200; 67 (5): 497-503.

Dong, Z. T. a Jiang, W. D. Účinek danshensu na izolované prasečí koronární tepny přípravy perfuze. YaoxueXuebao 198; 17: 226-228.

Guo, Z. X., Jia, W., Gao, W. Y., Xu, H. Z., Zhao, L. B., a Xiao, P. G. Klinické zkoušky kompozitních Danshen odvodu kondenzátu pilulky pro léčbu anginy pectoris. Zhongguo Tianran Yaowu 200; 1: 124-128.

Han, Y. Wang, Z. K., a Wang, Z. D. [Pozorování na terapeutickém účinku sloučeniny šalvěj výpadku pilulky pro léčbu vasovagol synkopa]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 24 (5): 452-454.

Hao, H., Wang, G., Cui, N., Li, J., Xie, L., a Ding, Z. Farmakokinetika, absorpce a tkáňové distribuce tanshinone IIA pevné disperze. Planta Med 200; 72 (14): 1311-1317.

Hsieh, T. C. a Wu, J. M. diferenciální regulace růstu, progresi buněčného cyklu a genové exprese v lidských estrogen receptor pozitivní MCF-7 rakoviny prsu buněk extraktů odvozených od polysaccharopeptide já-Yunity a Danshen a jejich kombinace. Int J Oncol 200; 29 (5): 1215-1222.

Hu, J. a Ren, L. [Experimentální studie vlivu danshen na životaschopnost spálenou kůži]. Zhongguo Xiu.Fu Chong.Jian.Wai Ke.Za Zhi. 199; 12 (4): 205-208.

Hung, H. H., Chen, Y. L., Lin, S. J., Yang, S. P., Shih, C. C., Shiao, M. S., a Chang, C. H. A B-bohaté frakce kyseliny salvianolic z Salvia miltiorrhiza indukuje neointimální apoptózu buněk v králičím angioplastice modelu. Histol.Histopathol. 200; 16 (1): 175-183.

Jin, D. Z., Yin, L. L., Ji, X. Q., a Zhu, X. Z. Cryptotanshinone inhibuje cyklooxygenázu-2 aktivitu enzymu, ale ne jeho expresi. Eur J Pharmacol 11-7-200; 549 (1-3): 166 – 172.

Kang, B. Y., Chung, S. W., Kim, S. H., Ryu, S. Y., a Kim, T. S. Inhibice interleukinu-12 a interferon-gama produkce v buňkách imunitního systému podle tanshinones z Salvia miltiorrhiza. Immunopharmacology 200; 49 (3): 355-361.

Kim, H. H., Kim, J., Ji, H. Y., Kim, Y. C Sohn, D. H. Lee, B. M. a Lee, H. S. Farmakokinetika lithospermic kyseliny B izolované z Salvia miltiorrhiza u potkanů. J Toxicol Environ Health 12-10-200; 68 (23 až 24): 2239-2247.

Kong, D. Y. chemické složky Salvia miltiorrhiza (Danshen). Zhongguo Yiyao Gongye Zazhi 198; 20: 279-285.

Kuang, P. a Xiang, J. Vliv radix salviae miltiorrhizae o EAA a IAA v průběhu mozkové ischémie v pískomilů: mikrodialyzační studie. J Tradit Chin Med 199; 14 (1): 45-50.

Kuang, P. G., Wu, W. P., Zhang, Y. F., Liu, J. X., a Pu, C. D. Účinek radix Salviae miltiorrhizae na vasoaktivní intestinální peptid v cerebrální ischemie: zvíře experiment. J Tradit.Chin Med 198; 9 (3): 203-206.

Kuang, P., Tao, Y., a Shi, J. Vliv radix Salviae miltiorrhizae na extracelulární adenosin a vyhodnocení jejího ochranného účinnosti u ischemické reperfuzní krysa – mikrodialýzy, HPLC a histopatologických studií. J Tradit Chin Med 199; 17 (2): 140-147.

Kuang, P., Tao, Y., a Tian, ​​Y. Vliv radix Salviae miltiorrhizae na oxidu dusnatého v poranění mozku ischemické-reperfusní. J Tradit Chin Med 199; 16 (3): 224-227.

Kuang, P., Tao, Y., a Tian, ​​Y. Radix Salviae miltiorrhizae léčba vede ke snížené peroxidace lipidů v reperfuzního poškození. J Tradit Chin Med 199; 16 (2): 138 – 142.

Kuang, P., Wu, W., a Zhu, K. Důkaz pro zmírnění poškození buněk v ischemickém mozku krys radix salviae zpracování miltiorrhizae – imunocytochemie a histopatologie studií. J Tradit Chin Med 199; 13 (1): 38 až 41.

Lee, C. M., Wong, H. N., Chui, K. Y., Choang, T. F., Hon, P. M., a Chang, H. M. Miltirone, centrální benzodiazepinový receptor parciální agonista z čínské léčivá bylina Salvia miltiorrhiza. Neurosci Lett 6-24-199; 127 (2): 237-241.

Li CP, Yung KH, a Chiu KW. Hypotenzní účinek Salvia miltiorrhiza buněčné kultury extraktu. Journal of čínské medicíny 199; 18 (3-4): 157-166.

Li, L. N. ve vodě rozpustné aktivní složky

Li, W., Li, J., Ashok, M., Wu, R., Chen, D., Yang, L., Yang, H., Tracey, KJ, Wang, P., Sama, AE, a Wang , H. A kardiovaskulární lék Záchrany myši před letální sepse podle selektivně zeslabení pozdní působící prozánětlivou zprostředkovatele, skupinový box vysoká mobilita 1. J Immunol 3-15-200; 178 (6): 3856 – 3864.

Li, X., Yu, C., Cai, Y. Liu, G., Jia, J., a Wang, Y. simultánní stanovení šesti fenolických složek danshen v lidském séru pomocí kapalinové chromatografie / tandemové hmotnostní spektrometrie. J Chromatogr.B Analyt.Technol.Biomed.Life Sci 6-5-200; 820 (1): 41 až 47.

Liang, T. J., Zhang, C. D., a Zhang, W. [Vliv tongxinluo kapsle na plazmové endotelinu a kalcitonin genů souvisejících peptidu u pacientů s nestabilní anginou pectoris]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 22 (6): 435-436.

Lin, YH, Liu, AH, Wu, HL, Westenbroek, C., Song, QL, Yu, HM, Ter Horst, GJ, a Li, XJ Salvianolic kyselina B, antioxidant ze Salvia miltiorrhiza, zabraňuje Abeta (25-35 ) indukované snížení v BPRP v PC12 buňkách. Biochem Biophys.Res Commun. 9-22-200; 348 (2): 593-599.

Liu, A. H., Lin, Y. H., Yang, M., Sun, J. H., Guo, H., a Guo, D. A. vysokoúčinné kapalinové chromatografické stanovení tanshinones v kořenech Salvia miltiorrhiza a souvisejících tradičních čínských léčivých přípravků. J Pharm Pharm Sci 200; 9 (1): 1-9.

Liu, G. T., Zhang, T. M., Wang, B. E., a Wang, Y. W. Ochranný účinek sedmi přírodní fenolických sloučenin proti peroxidační poškození biomembrán. Biochem Pharmacol 1-22-199; 43 (2): 147 – 152.

Liu, J. J., Lin, D. J., Liu, P. D., Huang, M., Li, X. D., a Huang, R. W. indukci apoptózy a inhibici buněčné lepidla a invazivní účinky u tanshinone IIA v akutní leukemických buněk promyelocytární in vitro. J Biomed.Sci 9-6-200;

Liu, J., Kuang, P., Wu, W., Zhang, F., Liu, J., Wan, F., Huang, Y., a Ding, A. Radix Salviae miltiorrhizae chrání krysy hipokampální neurony v kultuře z anoxické poškození. J Tradit Chin Med 199; 18 (1): 49-54.

Liu, Q. a Chao, R. B. [Určení danshensu v moči a jeho farmakokinetiky u člověka]. Yao Xue.Xue.Bao. 200; 38 (10): 771-774.

Liu, ZL, Gao Sy, Deng J, a Li H. Analýza vlivu kompozitních Danshen kapek prášky při léčení chronické stabilní anginy pectoris. Čínské tradiční medicíny Pacient 199; 19 (7): 20-21.

Ma, Z. C, Gao, Y., žlutohnědá, H. L., Xiao, C. R. Wu, H. J., a Wang, S. Q. [Účinky fufangdenshen tablet na lidské aterosklerotické plazmatické bílkoviny využívající techniku ​​proteomickou]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 200; 31 (9): 766-769.

Mao, J. a Gan, Z. Pozorování Sloučenina Dan Shen klesá pilulku pro mozkového infarktu. Farmakologická Magazine lidové osvobozenecké armády 200; 17 (1): 49-50.

Min, L. Q., Dang, L. Y. a Ma, W. Y. [Klinická studie o účinku a terapeutického mechanismu složeného injekce Salvia o akutním mozkovým infarktem]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 22 (5): 353-355.

Min, L. D., Yuan, J., Li, X. a kol. Vliv kompozitního šalvěj miltiorrhiza na vaskulární endoteliální buněčné funkce u pacientů s mozkovým infarktem. Chinese Journal of Clinical rehabilitace 200; 8 (16): 3090-1.

Oh, S. H., Cho, K. H., Yang, B. S., a ROH, Y. K. Přírodní látky z Danshen potlačují aktivitu itóova buňka. Arch Pharm Res 200; 29 (9): 762-767.

Pan C., Chen, N., a Huo, J. 187 případy sloučeniny Dan Shen injekci a hadího jedu k mozkovému infarktu. 199; 13 (2): 157-8. Čínská tradiční medicíny Shanxi 199; 13 (2): 157-158.

Pei, W. J., Zhao, X. F., Zhu, Z. M., Lin, C. Z., Zhao, W. M., a Zheng, X. H. Studie o určení a farmakokinetice Sloučenina Danshen Kapající pilulky v lidském séru podle sloupce spínacím kapalinové chromatografie elektrosprejem iontové pasti hmotnostní spektrometrie. J Chromatogr.B Analyt.Technol.Biomed.Life Sci 10-5-200; 809 (2): 237-242.

Ona, S. F., Huang, X. Z., a Tong, G. D. [Klinická studie na léčbu fibrózy jater různými dávkami injekčně Salvia]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 24 (1): 17-20.

Shi, Y. H. [Srovnávací studie z kompozitních danshen kapek prášky a Sordi při léčbě pacientů s chronickou stabilní anginou pectoris]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 17 (1): 23-25.

Suh, SJ, Jin, UH, Choi, HJ, Chang, HW, Syn JK, Lee, SH, Jeon, SJ, Syn KH, Chang, YC, Lee, YC, a Kim, CH Cryptotanshinone z Salvia miltiorrhiza BUNGE má inhibiční účinek na TNF-alfa-indukované matrixové metaloproteinasy-9 výroba a migrace HASMC přes down-regulovány NF-kappa B a AP-1. Biochem Pharmacol 12-15-200; 72 (12): 1680-1689.

Sun AY, Zheng P a Artmann GM. Danshen předčištění způsobuje farmakologické a silný odpor vůči ischemickém poškození v krysím mozku. Bioreologie 199; 36:73.

Suo, Z., Qin, H., Cao, W., Liu, W., a Zheng, J. [Analýza čtyř složek v Fufang Danshen tablet vysokoúčinné kapalinové chromatografie s elektrochemickými a ultrafialové detekcí]. Se.Pu. 200; 23 (6): 626-629.

Tam, L. S., Chan, Y. T., Leung, K. W., a Critchley, J. A. Warfarin interakce s tradiční čínské léky: danshen a methylsalicylát medikovaných oleje. Aust.N.Z.J Med 199; 25 (3): 258.

Tian, ​​X. H., Xue, W. J., a Ding, X. M. [Aplikace injekcí Danshen v raném stádiu transplantace ledvin]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 25 (5): 404-407.

Wang H. Klinické analýzy 40 případů hyperlipémií léčených acupoint-injekcí Danshen. Čínský Akupunktura a Moxování (Chung-Kuo Chen Chiu) 199; 17 (8): 469-470.

Wang, G., Wang, L., Xiong, Z. Y., Mao, B., a Li, T. D. Sloučenina šalvěj pelety, tradiční čínské medicíny, při léčbě chronické stabilní anginy pectoris ve srovnání s dusičnany: meta-analýzy. Med Sci.Monit. 200; 12 (1): SR1-SR7.

Wang, J. Z., Chen, M. E., a Xu, Y. Q. [Účinek Salvia miltiorrhiza co. na angiotensin II a atriální natriuretický polypeptid, u králíků]. Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 11 (7): 420-1, 390.

Wang, X. P. a Yang, poruchy R. M. Pohyb případně vyvolané tradičních čínských bylin. Eur Neurol 200; 50 (3): 153-159.

Wang, X., Bastow, K. F., Sun, C. M., Lin, Y. L., Yu, H. J., Don, M. J., Wu, T. S., Nakamura, S., a Lee, K. H. protinádorové látky. 239. Isolation, struktura Objasnění, celková syntéza a aktivita rakovina prsu anti-neo-tanshinlactone z Salvia miltiorrhiza. J Med Chem 11-4-200; 47 (23): 5816 až 5819.

Wang, X., Morris-Natschke, S. L., a Lee, K. H. Nový vývoj v chemii a biologii bioaktivních složek Tanshen. Med Res Rev 200; 27 (1): 133-148.

Wasser, S., Ho, J. M., Ang, H. K., a Tan, C. E. Salvia miltiorrhiza snižuje experimentálně vyvolanou jaterní fibrózu u krys. J Hepatol. 199; 29 (5): 760-771.

Watzke, A., O’Malley, S. J., Bergman, R. G. a Ellman, J. A. Přeložení konfiguraci kyseliny B salvianolic a zřízení jeho totožnosti kyselina lithospermic B. J. Nat Prod 200; 69 (8): 1231-1233.

Wei, Z. M. [Účinky vstřikování Salviae miltiorrhizae na senilních pacientů s chronickou bronchitidou astmatických]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 16 (7): 402-404.

Wu, B. W., Pan, T. L., Leu, Y. L., Chang, Y. K., Tai, P. J., Lin, K. H., a Horng, J. T. protivirové účinky Salvia miltiorrhiza (Danshen) proti enterovirus 71. Am J Chin Med 200; 35 (1): 153-168.

Wu, H. L., Wang, X., Li, X. M., Luo, W. J. a Deng, T. T. [Trial studie o Deng tie-tao je ischemická choroba srdeční tobolky zlepšení kvality života pacientů.]. Chin J Integr.Med 200; 11 (3): 173-178.

Wu, H. N. a Sun, H. [Studie o terapeutickém účinku kompozitního injekce Salvia porovnané s západní medicína v léčbě diabetické nohy]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 23 (10): 727-729.

Wu, W., Kuang, P., a Li, Z. Vliv radix Salviae miltiorrhizae na genovou expresi syntézy oxidu dusnatého v ischemických mozku potkana. J Tradit Chin Med 199; 18 (2): 128-133.

Wu, W., Kuang, P., a Li, Z. Ochranný účinek radix Salviae miltiorrhizae na apoptózy neuronů při fokální cerebrální ischémie a reperfúzního poškození. J Tradit Chin Med 199; 17 (3): 220-225.

Wu, Z. G. a Chen, D. Y. 75 případů onemocnění koronárních tepen anginy pectoris léčených sloučeninou Danshan injekce a krmných Danshan Drop Pill. J Changchun College Tradit Chin Med 200; 18:14.

Wu, Z. Z., Jiang, Y. Q., Yi, S. M., a Xia, M. T. Radix Salviae Miltiorrhizae ve střední a pozdní stadia glaukomu. Chin Med.J 198 (Engl.); 96 (6): 445-447.

Xia, Z., Gu, J., Ansley, D. M., Xia, F., a Yu, J. antioxidační terapie Salvia miltiorrhiza snižuje plazmatické endothelinu-1 a thromboxanu B2 po mimotělního oběhu u pacientů s vrozenou srdeční vadou. J Thorac.Cardiovasc.Surg 200; 126 (5): 1404-1410.

Xiong, L. L. [Terapeutický účinek kombinované léčby Salvia miltiorrhizae a Polyporus umbellatus polysacharidu pro léčbu chronické hepatitidy B]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 13 (9): 533-537.

Xu, Z. C. [Účinek vstřikování Salvia miltiorrhizae na peritoneální dialýze]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 13 (2): 74-6, 67.

Yang, M., Liu, A., Guan, S., Sun, J., Xu, M., a Guo, D. Charakterizace tanshinones v kořenech Salvia miltiorrhiza (Dan-shen) metodou vysokoúčinné kapalinové chromatografie s ionizace elektrosprejem tandemovou hmotnostní spektrometrií. Rapid Commun.Mass Spectrom. 200; 20 (8): 1266-1280.

Ye, G., Wang, CS, Li, YY, Ren, H., a Guo, DA Simultánní stanovení a farmakokinetické studie na (3,4-dihydroxyfenyl) kyselina mléčná a protocatechuic aldehydu v krysím séru po orálním podání Radix Salviae miltiorrhizae extrakt. J Chromatogr.Sci 200; 41 (6): 327-330.

Yi, L. D. a Wang, X. W. [Srovnávací studie o léčbě závažné hepatitidy od západní medicíny a podle TCM]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 22 (7): 543-544.

York, D. A., Thomas, S., Greenway, F. L., Liu, Z., a Rood, J. C. Vliv bylinného extraktu číslo deset (NT) na tělesné hmotnosti u potkanů. Chin Med 200; 02:10.

Yu, XY, Zhou, ZW, Lin, SG, Chen, X., Yu, XQ, Liang, J., Duan, W., Wen, JY, Li, XT, a Zhou, SF Role of ATP-vazebné kazety léku dopravci ve střevní absorpci tanshinone IIB, jeden z hlavních aktivních diterpenoidů z kořene Salvia miltiorrhiza. Xenobiotica 200; 37 (4): 375-415.

Yuan, J., Guo, W. Yang, B., Liu, P., Wang, Q., a Yuan, H. 116 případy koronárního anginy pectoris léčených prášku složeného z radix ženšen, radix Notoginseng a succinum. J Tradit.Chin Med 199; 17 (1): 14-17.

Zhai, Z. L., Sun, J. H., a Zhang, J. Velká dávka Dan Shen pro akutní ischemickou cévní mozkovou příhodou. HeBei Medicine 200; 7 (12): 1110-1111.

Zhang, J., Huang, M., Guan, S., Bi, HC, Pan, Y., Duan, W., Chan, SY, Chen, X., Hong, YH, Bian, JS, Yang, HY, a Zhou, S. studie těchto mechanických střevní absorpci cryptotanshinone, je hlavní aktivní složka Salvia miltiorrhiza. J Pharmacol Exp Ther 200; 317 (3): 1285-1294.

Zhang, L. F., Li, L. a Li, J. C. Aplikace zlepšuje mikrocirkulaci v léčbě těžké akutní pankreatitidy. Chin J Practl Intern Med 200; 22: 163-164.

Zhang, L. J., Zhang, B. F., a Tian, ​​F. Sloučenina Dan Shen v kombinaci s heparinem akutní ischemické cévní mozkové příhody. Zhejiang Journal integrovaných tradiční čínské a západní medicíny 200; 12 (7): 423.

Zhang, R. J., Vy, C., Cai, B. W., Wan, Y., He, M., a Li, H. [Účinek sloučeniny Salvia injekce na srážení krve u pacientů s traumatickým mozkovým infarktem]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 24 (10): 882-884.

Zhang, X. P., Li, Z. J., a Liu, D. R. Pokrok ve výzkumu mechanismu Radix salviae miltiorrhizae v léčbě akutní pankreatitidy. Hepatobiliary.Pancreat.Dis Int 200; 5 (4): 501-504.

Zhang, X., Kuang, P., Wu, W., Yin, X., Kanazawa, T., Onodera, K., Metoki, H., a Oike, Y. Vliv radix Salviae Miltiorrhizae Composita na peroxidaci low density lipoprotein kvůli mědi chloridu. J Tradit Chin Med 199; 14 (3): 195-201.

Zhang, X., Wu, W., Kuang, P., Takemichi, K., Kogo, O., Hirobumi, M., a Yasaburo, O. Vliv radix salviae miltiorrhizae composita a ligustrazine na peroxidaci lipidů v nízké hustotě lipoprotein vzhledem k mědi dichloridu. J Tradit Chin Med 199; 14 (4): 292-297.

Zhang, Y., Akao, T., Nakamura, N., Duan, C. L., Hattori, M., Yang, X. W., a Liu, J. X. Extrémně nízká biologická dostupnost lithospermate hořečnatého B, aktivní složka z Salvia miltiorrhiza, u potkana. Planta Med 200; 70 (2): 138 – 142.

Zhang, Y., Shi, C. X., a Li, Y. X. [Účinek Salviae miltiorrhizae na mRNA exprese inducibilní syntázy oxidu dusnatého a orgánové zranění u krys s těžkou akutní pankreatitidou]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 25 (11): 1012-1015.

Zheng, G. H. a Kakisawa, H. Výzkum chemických složek Danshen. Zhongguo Yaoxue Zazhi 198; 24: 6-10.

Zhou, L., Chow, M., a Zuo, Z. Zlepšený způsob kontroly kvality pro produkty Danshen – zvážení jak hydrofilních a lipofilních aktivních složek. J Pharm Biomed.Anal. 6-7-200; 41 (3): 744-750.

Zhou, S., Shao, W., a Duan, C. [Pozorování prevenci a léčení účinek Salvia miltiorrhiza composita u pacientů s ischemickou chorobou srdeční podstupujících koronární non-operaci srdce]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 19 (2): 75-76.

Zhou, W. a Ruigrok, T. J. Ochranný účinek danshen během ischemie a reperfuze: izolované krysí srdce studie. Am J Med Chin 199; 18 (1-2): 19-24.

Zhou, Z., Liu, Y., Miao, A. D., a Wang, S. Q. Salvianolic kyselina B zeslabuje aktivátor inhibitor typu 1 v produkci TNF-alfa léčeni lidské pupečníkové žíly endoteliálních buněk. J Cell Biochem 9-1-200; 96 (1): 109-116.

Chan TY. Interakce mezi warfarinem a danshen (Salvia miltiorrhiza). Ann Pharmacother 200; 35: 501-4.

Chan TY. lékové interakce jako příčina overanticoagulation a krvácení do čínských pacientů užívajících warfarin. Int J Clin Pharmacol Ther 199; 36: 403-5.

Chow L, M Johnson, Wells A, Dasgupta A. Účinek čínské tradiční medicíny Chan Su Lu-Shen-Wan, Dan Shen a asijské ženšenu na měření hladiny digoxinu v séru Tina-quant (Roche) a systémovou Synchron LX (Beckman digoxin) imunologické. J Clin Lab Anal 200; 17: 22-7.

Dasgupta, A., herec, JK, Olsen, M., Wells, A., a Datta, P. In vivo digoxin podobné imunoreaktivity u myší a rušení čínské medicíny Danshen při měření sérového digoxinu: odstranění rušení pomocí chemiluminiscenčního test. Clin Chim.Acta 200; 317 (1-2): 231-234.

Dr. vévodovi phytochemical a Ethnobotanical databází. K dispozici na adrese: http://www.ars-grin.gov/duke/.

Heck AM, DeWitt BA, Lukeš AL. Potenciální interakce mezi alternativními terapiemi a warfarinu. Am J Health Syst Pharm 200; 57: 1221-7.

Izzat MB, Yim APC, El-Zufari MH. Chuť čínské medicíny! Ann Thorac Surg 199; 66: 941-2.

Qiu F, G Wang, Zhang R, Sun J, et al. Vliv danshen extraktu na aktivitu CYP3A4 u zdravých dobrovolníků. Br J Clin Pharmacol 201; 69: 656-62.

Roberts AT, Martin CK, Liu Z, et al. Bezpečnost a účinnost dietní bylinné doplnit a kyseliny gallové na hubnutí. J Med Food. 200; 10: 184-8.

Tam LS, et al. Warfarin interacions s čínskými tradičními léky: danshen a methylsalicylát medikované oleje. Aust N Z J Med 199; 25: 258.

Tan, K. Q., Zhang, C., Liu, M. X. a Qiu, L. [Srovnávací studie léčebných účinků akupunktury, čínské byliny a západní medicíny na nervový hučení v uších]. Zhongguo Zhen Jiu 200; 27 (4): 249-251.

Wahed A, Dasgupta A. Pozitivní a negativní in vitro zásahu čínské medicíny dan Shen při měření sérové ​​hladiny digoxinu. Eliminace rušení monitorováním koncentrace volného digoxinu. Am J Clin Pathol 200; 116: 403-408.

Wang N, Luo HW, Niwa M, Ji J. inhibitor nový shlukování krevních destiček z Salvia miltiorrhiza. Planta Med 198; 55: 390-1.

Wu B, Liu M, Zhang S. Dan Shen prostředky pro akutní ischemickou cévní mozkovou příhodou. Cochrane Database Syst Rev 200; (2): CD004295.

Xue, Y. P., Zhang, S. B., a Gao, T. [pozorování na terapeutické účinky chronické prostatitidy léčených zejména zahřátím jehly moxování]. Zhongguo Zhen Jiu 200; 26 (5): 335-336.

Yu CM, Chan JC, Sanderson JE. Čínské byliny a warfarin potenciace danshen. J Intern Med 199; 241: 337-9.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese