dalekozrakost (hyperopie) – přehled témat

Lidé, kteří jsou dalekozraké vidět věci na dálku snadněji než oni vidět věci zblízka. Pokud jste velmi prozíravý, blízké předměty mohou být tak rozmazaný, že nemůžete dělat úkoly, jako je čtení nebo šití. Prozíravý oko vidí věci jinak než oka, které není prozíravé.

Rozmazané vidění, zvláště v noci; Problémy vidět předměty zblízka. Například nemůžete vidět dost dobře číst noviny tisk; Bolavé oči, namáhání očí a bolesti hlavy.

Bolesti hlavy; Třít jeho nebo její oči často; Mají problém se čtením nebo zobrazit malý zájem o čtení.

Dalekozrakost (hyperopia) je obvykle odchylka od normálního, není nemoc. Jak to ovlivní budete pravděpodobně změní, jak jste věku.

Dalekozrakost nastane, když světlo vstupující do oka se zaměřuje za sítnicí, místo přímo na něj. To je způsobeno okem, který je příliš krátký, jehož rohovka není dostatečně zakřivený, nebo jehož čočka sedí dále zpět do oka, než je běžné.

Dalekozrakost často běží v rodinách. Ve vzácných případech, některé nemoci, jako je retinopatie a nádorů oka mohou způsobit to.

Příznaky mohou zahrnovat dalekozrakost

Děti s tímto problémem mohou mít žádné příznaky. Ale dítě s těžším dalekozrakost květen

Dalekozrakost často začíná v raném dětství. Ale normální růst opravuje problém. Pokud je dítě ještě trochu prozíravý, když je oko přestaly růst (na cca 9 let), oko může obvykle nastaví tak, aby se k problému. Tento jev se nazývá ubytování.

Ale jak stárneme, naše oči již nemůže upravovat stejně. Od asi 40 let, naše oči přirozeně začnou ztrácet schopnost zaměřit na blízké objekty. Tento jev se nazývá presbyopie. Můžete začít všímat, že u vidění rozmazaný. Jako presbyopie zhorší, budou oba blízko a vidění do dálky stírají.

Rutinní oční vyšetření oftalmologem nebo optometristy může ukázat, zda se prozíravě hledět do budoucnosti. Oko zkouška zahrnuje otázky týkající se vašeho zraku a fyzické zkoušky vašima očima. Oční pozadí, tonometrie, lampa zkouška štěrbina a jiné vize testy jsou také součástí rutinního vyšetření očí.

Oční vyšetření by mělo být provedeno pro nové děti a vůbec dobře dětské návštěvy.