d-mannosy: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

Carubinose, D-Manosa, mannosa, Seminose.

D-mannosa je druh cukru, který se vztahuje na glukózu; D-manosa se používá k prevenci infekcí močových cest (IMC) a léčbu syndromu glykoproteinem sacharidů s deficitem, dědičnou metabolickou poruchu.

D-mannosa může ošetřit deficienci, způsobenou genetickým defektem, který způsobuje abnormální odbourávání a výrobu mannosy. D-mannosy by mohlo zabránit některé druhy bakterií z ulpívající na stěnách močového ústrojí a způsobuje infekci.

Nedostatečná Evidence fo; Léčbě vzácné dědičné onemocnění zvané sacharidů s nedostatkem typu glykoprotein syndrom 1b. Některé zprávy naznačují, že užívání D-mannosy doplňky zlepšuje ztrátu proteinů, jaterní funkce, nízká hladina cukru v krvi a poruchy srážení krve u lidí s touto podmínkou; Prevence infekce močových cest (IMC); Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost D-mannosy pro tyto účely.

D-mannosy se zdá být bezpečné pro většinu dospělých. To může způsobit řídkou stolici a nadýmání. Ve vysokých dávkách, může to poškodit ledviny; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: není dostatek poznatků o použití D-mannosy během těhotenství a kojení -feeding. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání; Diabetes: Některé výzkumy naznačují, že D-mannosy by mohl dělat kontrola hladiny cukru v krvi mnohem obtížnější u lidí s diabetem.

V současné době nemáme žádnou informaci pro D-mannosy interakce

Příslušná dávka D-mannosy závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V tomto okamžiku není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro D-mannosy. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Alton G, M Hasilik, Niehues R, et al. Přímá využití manózy pro savčí glykoprotein biosyntézy. Glycobiology 199; 8: 285-95.

Davis JA, Freeze HH. Studie metabolismu mannosa a účinky dlouhodobého manózy požití u myší. Biochim Biophys Acta 200; 1528: 116-26.

de Lonlay P, Cuer M, Vuillaumier-Barrot S, et al. Hyperinsulinemic hypoglykemie jako prezentující znamení v phosphomannose nedostatku izomerázou: nový projev glykoproteinu syndromu sacharidů s nedostatkem léčitelné s mannosy. J Pediatr 199; 135: 379-83.

Freinkel N, Lewis NJ, Akazawa S, et al. Včela syndrom – důsledky teratogenitě manózy v kultuře krysí embrya. N Engl J Med 198; 310: 223-30.

Hendriksz CJ, McClean P, Henderson MJ, et al. Úspěšná léčba sacharidů s nedostatkem glykoproteinu syndrom typu 1b s orálním mannosy. Arch Dis Child 200; 85: 339-40.

Michaels EK, Chmiel JS, Plotkin BJ, Schaeffer AJ. Účinek D-mannosa a D-glukózy na Escherichia coli bakteriurií u krys. Urol Res 198; 11: 97-102.

Niehues R, Hasilik M, Alton G, et al. Sacharidů s nedostatkem typu glykoprotein syndrom Ib. Phosphomannose nedostatek isomerasa a manóza terapie. J Clin Invest 199; 101: 1414-1420.

Ofek I, Goldhar J, Eshdat Y, Sharon N. Význam mannózových specifických adhezinů (lektiny) v infekcí způsobených Escherichia coli. Scand J Infect Dis Suppl 198; 33: 61-7.

Ofek I, Mosek A, Sharon N. Mannosa specifické přilnavost Escherichia coli čerstvě vylučuje močí pacientů s infekcí močových cest, a izolátů subkultivováno z infikovaného moči. Infikovat Immun 198; 34: 708-11.

Schaeffer AJ, Chmiel JS, Duncan JL, Falkowski WS. Mannosa citlivé přilnavost Escherichia coli na epiteliálních buněk od žen s opakovanými infekcemi močových cest. J Urol 198; 131: 906-10.

Venegas MF, Navas EL, Gaffney RA, et al. Vazba typu 1-piliated Escherichia coli se vaginálního hlenu. Infikovat Immun 199; 63: 416-22.

V Westphal, Kjaergaard S, Davis JA, et al. Genetické a metabolické analýza první dospělá osoba s vrozenou poruchou typu glykosylace Ib: dlouhodobé výsledky a dopady manózovým doplnění. Mol Genet Metab 200; 73: 77-85.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese