cyklothymii (cyklothymická porucha) příznaky, léčba, příčiny, a další

Cyklothymii – nebo cyklothymická porucha – je relativně mírná porucha nálady. V cyklotymické poruchy nálady houpačka mezi krátkými obdobími mírné deprese a hypománie, zvýšené nálady. Nízká a vysoká změny nálad nikdy dosáhnout závažnost velké deprese nebo plné mánie. Lidé s cyklotymické poruchou mají mírnější příznaky, než se vyskytují v plnohodnotné bipolární poruchou.

Od 0,4% do 1% populace USA má cyklothymie. jsou ovlivněny stejný počet mužů a žen. Příznaky obvykle začínají v dospívání nebo v rané dospělosti. Nástup cyklothymii je často obtížné určit.

V cyklothymii, nálady kolísají mezi mírnou depresí do hypománie a zase zpátky. U většiny lidí, je vzor nepravidelný a nepředvídatelný. Hypománie nebo deprese může trvat několik dní nebo týdnů. Mezi nahoru a dolů nálad, osoba by mohla mít normální nálady po dobu delší než jeden měsíc – nebo může cyklus nepřetržitě od hypomanický k depresi, aniž by normální doby mezi tím.

Ve srovnání s vážnějšími poruchami nálady, příznaky nálada cyklothymii jsou mírné. Depresivní příznaky cyklotymní poruchou nikdy nedosáhne kritéria pro velkou depresi. Zvýšené nálada nikdy nedosáhne definici mánie.

Cyklothymii mohou se pohybují na hranici mezi duševním onemocněním a normálními kolísání nálady a osobnosti. Někteří lidé s mírnými příznaky jsou velmi úspěšné v životě, a to díky jejich hypománií vyjádřit jednotlivé talenty. Na druhou stranu, chronické deprese a podrážděnost může zničit manželství a profesní vztahy.

Mnozí experti říkají, cyklothymická porucha je velmi mírná forma bipolární poruchou. Nikdo si není jistý, co způsobuje cyklothymii nebo bipolární poruchou. Genetika hrají roli ve vývoji obou těchto poruch. Lidé s cyklothymii je větší pravděpodobnost, že mají příbuzné s bipolární poruchou a naopak.

Cyklothymii často jde diagnostikováno a neléčené. Příznaky Většina lidí jsou natolik mírné, že se nesnaží léčbu duševní zdraví. Ve skutečnosti, někteří lidé odolávají myšlenku léčby, což snižuje jejich “nahoru” epizod, jakož i “dole.

Depresivní symptomy cyklotymní poruchy jsou obvykle častější, nepříjemný, a zakázání než hypomanických příznaků. Pocity deprese nebo nestability jsou obvykle to, co způsobují lidé s cyklothymii, aby vyhledal pomoc.