cvičením indukované astma – přehled témat

Astmatický záchvat je krátká doba při dýchání se stává obtížné, někdy spolu s svírání na prsou, sípání a kašle. Když se to stane během nebo po cvičení, to je známé jako námahového astmatem nebo námahového bronchospasmu. O 70 až 90 ze 100 lidí, kteří mají přetrvávajícího astmatu a asi 10 z 100 lidí, kteří nemají astma mají námahového astma. 1, 2 astma vyvolaného cvičením vyvíjí nejčastěji u sportovců, zejména těch, kteří vlak nebo provádět ve studeném vzduchu. Objeví Plavání způsobuje nejméně problémů pro děti, které mají astma. Plavání dokonce může pomoci snížit závažnost astmatu z tréninku. 3

Cvičením indukované astma je často není diagnostikována, a to zejména u dětí. Většina odborníků se shoduje, že anamnéza a fyzikální vyšetření nejsou přesné nástroje pro diagnostiku námahového astma. Pokud si všimnete příznaky astmatu (například sípání nebo dušnost), po svých podřízených cvičení, ujistěte se, informujte svého lékaře. Děti, které mají astma by mělo být i nadále podporováno na cvičení. A neměly by být omluven z výkonu ledaže by to bylo skutečně potřeba.

Pro lidi, kteří mají příznaky astmatu během cvičení, pomocí astma řidící lék před cvičením může pomoci snížit příznaky, a to zejména v chladném a suchém počasí. Pro tyto lidi, někteří odborníci astma doporučujeme následující: 4

Další kroky, kterými můžete snížit symptomy astmatu, když cvičíte patří následující

Pokud vaše dítě má námahového astma, být jisti, že jeho nebo její učitelé a trenéři vědět, kdy je třeba věnovat denně léky vašeho dítěte a co dělat, když vaše dítě má astmatický záchvat, zejména před a během fyzické námaze. astma akční plán vašeho dítěte poskytuje tuto informaci. Školní úředníci potřebují znát první známky varovné astmatického epizody, jak jsou léky vašeho dítěte použit, a jak dát léky. Školní personál by měl také vědět, jak se obrátit na svého dětského lékaře.

Take posouzení astma dostat akční plán Personalizované

Dušnost může dojít na počátku roku cvičení období. Někteří lidé zhorší 5 až 10 minut po tréninku zarážek; Potíže s dýcháním obvykle odezní během 20 až 30 minut po ukončení cvičení.

Svůj lék brát denně, v případě potřeby, pro snížení zánětu dýchacích cest a snížení přehnaná reakce (hyperreaktivita) dýchacích cest, které nesou vzduch do plic (průdušek); Zahřát před cvičíte; Použijte beta2-agonistů inhalátor asi 10 až 30 minut před cvičíte. Příklady beta2-agonistů používaných pro námahového astmatu zahrnují albuterol (například Proventil nebo Ventolin) a levalbuterol (Xopenex). Vliv krátkodobých beta2-agonistů trvá několik hodin.

Zabránili vystavení znečišťujícími látkami a alergeny, kdykoli je to možné. Cvičení doma, pokud jsou hladiny znečištění ovzduší; Nosit masku nebo šátek omotal kolem nosu a úst, pokud cvičíte v chladném počasí. To může pomoci teplé a zvlhčovat vzduch, který dýcháte v; Cvičení se pomalu po dobu prvních 10 až 15 minut.

da; Noc