cvičení a roztroušená skleróza

Běžné příznaky roztroušené sklerózy, jako je únava, slabost a špatnou koordinaci, může vyhlídky na cvičení skličující, pokud máte MS. Studie však ukazují, že výhody cvičení dalece přesahují výzvy pro lidi s RS – tak dlouho, jak si vzpomenete, aby to přehánět, a že umírněnost je zásadní.

Pokud máte MS, poraďte se se svým lékařem před zahájením rutinní. Pro někoho s RS, příliš agresivní cvičení může přinést na velké únavě a zranění a zhoršuje příznaky. I když pravidelné aerobní cvičení bylo prokázáno ke zvýšení pevnosti a rovnováhu, zlepšit střeva a kontrola močového měchýře a snížit spasticity související s MS, může selhat, pokud nechcete mít jemnější přístup.

Může docházet k mravenčení, brnění nebo rozmazané vidění, když začnete cvičit. Je to z důvodu zvýšení tělesné teploty v důsledku námahy. Typicky se příznaky zmírnit, protože se tělo ochlazuje. Můžete spravovat vaše tělesná teplota při cvičení s chladicím límcem nebo jiného zařízení.

Fyzioterapeutem nebo instruktor fitness, kdo je obeznámen s MS může být velmi užitečné s modifikací rutinu, který se hodí své schopnosti a problémy adresy, například tělesné teploty, poruchami rovnováhy, únava a křeče. On nebo ona může také pomoci sledovat tep a dechovou frekvenci, který vám pomůže tempo sám a vyhnout se přetížení. Bazén cvičení, jako je vodní aerobik, může také pomoci s rovnováhou, a proto snížit riziko pádů.

Každý, kdo s MS může upravit cvičením ke splnění jeho potřebám. Jen pamatujte, že pracovat v rámci svého rozsahu schopností a ne, aby to přehánět.

S

navštivte svého lékaře