cvičení a bolesti hlavy

Když cvičíte, ani nezpůsobí sebe fyzicky, svaly hlavy, krku a vlasové pokožky je třeba více krve k cirkulaci. To způsobí, že krevní cévy bobtnat, což může vést k onemocnění zvané námahová bolesti hlavy.

Bolesti hlavy, které se nejčastěji vyskytují v důsledku výkonu nebo nadměrné námaze zahrnují bolesti hlavy běžec a orgasmu bolest hlavy (sex bolestí hlavy). I když tyto se mohou vyskytnout v izolaci, oni jsou nejčastější u lidí, kteří mají dědičnou náchylnost k migréně (jeden nebo oba rodiče mají migrény).

Bylo zjištěno, že většina námahová bolesti hlavy jsou benigní a reagovat na obvyklé bolesti hlavy ošetření. Některé námahová bolesti hlavy jsou zvláště citlivé na Indocin (indomethacin), protizánětlivého léku k dispozici s lékařského předpisu, které bylo přijato 30 až 60 minut před cvičením.

Je velmi důležité, i když ne předpokládat, že vaše bolesti hlavy, zejména nové námahová bolesti hlavy, jsou způsobeny cvičení. S cílem vyloučit jiné lékařské příčiny – z nichž některé mohou být život ohrožující – lékař potřebuje zhodnotit své bolesti hlavy.

Překvapující Bolesti hlavy Triggers

ZDROJE

Národní nadace bolesti hlavy: “exertional Bolesti hlavy.”

Johns Hopkins Medicine: “Primární námaha bolest hlavy.”