CTCA rakoviny kůže (sponzoroval)

Jako nejčastější rakovinou ve Spojených státech, rakovina kůže přitahuje spoustu expozice médií, a to zejména v průběhu sluncem políbil letních měsících. Ale tady je fakt, že často uniká upozornění: Melanom může povrch v některé z nejvíce neobvyklých místech. Stejně jako v rámci svých nehtů. Nebo za ušima.

Mnozí z nás ví, že rakovinné skvrny se mohou objevit v oblastech, které se dostanou přímé slunce, stejně jako obličeje, ramen a krku. Ale části těla, které nejsou tak viditelné, nebo jako úzce kontrolována, může také skrývat neviditelné skvrny, které by mohly zůstat skryty, a proto uniknout včasný zásah. “Podle nehtů je velmi týkající se oblastí, zejména se společným použitím gelových manikúru”, které používají produkt, který ztvrdne tím, že léčí pod ultrafialovými lampami, říká Dr. Laura Farrington, onkologem v naší nemocnici mimo Chicagu. “Přímá expozice UV záření na ruce a nehty, a to zejména pravidelně, může zvýšit riziko vzniku melanomu a jiných kožních nádorů v těchto oblastech.

Dokonce i dna nohou, dlaních a víčka mohou být náchylnější k rakovině kůže. Stejně tak vaše skalp, podpaží a třísla nemusí vidět hodně slunce, ale rakovina může vyvinout tam taky. Rutinní prohlídky jsou klíčem k včasným zásahem, říká Dr. Farrington. “Skalp je vlastně obyčejný místo pro melanomů,” říká. “Je také důležité mít pravidelné gynekologické vyšetření, protože i když je pánevní oblast nemá příliš mnoho na slunci, může dojít k ještě melanom, a to může být obtížné zjistit sami.

Pro těžko vidět části těla, zkuste použít zrcátko nebo dotazem své blízké o pomoc. Váš kadeřník může také ukázat jako pomocný při kontrole pokožku hlavy a za ušima během svých pravidelných návštěv. Pokud se vám masáže, zeptejte se svého terapeuta hledat neobvyklé molu, skvrny nebo skvrny, a to zejména na zádech. Viz svého lékaře, pokud se něco změní nebo vypadá podezřele.

Rakovina kůže postihuje lidi všech částech světa bez ohledu na jejich barvu kůže nebo pigmentace. To je důvod, proč je důležité, aby každý nosí ochranu proti slunečnímu záření, včetně Afriky, mnoho lidí na světě, kteří “Stále můžete získat melanom, ačkoliv toto riziko je nižší,” říká Dr. Laurence Altshuler, ředitel onkologického sacích služeb v naší nemocnici v Tulse. I když jste slathering na ochranu proti slunečnímu záření, vzpomenout na dna svých nohou a rukou, a dbát na pokrytí lůžka vašich nehtů na nohou a nehtů, taky. “Většina lidí si nemyslím, že se tam dát opalovací krém,” říká Dr. Altshuler. A nepředpokládejte, že tetování bude sloužit jako ochranu před slunečním zářením. “Stále máte nosit opalovací krém,” dodává. “Tetování nechrání proti rakovině kůže. Ale mohou skrývat rakoviny kůže, takže by neměly být umístěny nad moly.

Chcete-li pomoci chránit sebe a své blízké, si tyto sun-bezpečnostní tipy

Nosit široké spektrum opalovací krém s minimálním ochranným slunečním faktorem (SPF) 15, a znovu každé dvě hodiny, protože všechny opalovací krémy zhoršovat po uplynutí této doby. Pokud jste plavání, znovu častěji. Nezapomeňte na své rty, oční víčka, mezi prsty na rukou a nohou a za ušima.

Pomáhají aplikovat své děti a znovu použít opalovací krém “, protože ani jeden úpal jako dítě může zvýšit riziko rakoviny kůže,” říká Dr. Farrington.

Vyhýbejte se slunci v době mezi 10 hod a 3 hod, kdy paprsky jsou nejsilnější.

Zůstat ve stínu. Máte-li být venku na slunci během vysoce intenzivních hodin, hledají kryt stromů či jiných ochranných opalovacích bariér.

Noste ochranný oděv, jako je široce okraj klobouky, sluneční brýle s dlouhými rukávy košile a kalhoty.

Získat roční kožní zkoušky lékařem, zvláště pokud vaše rodina má za sebou historii rakoviny kůže.

Přečtěte si více o příznacích rakoviny kůže.

Od

В2015 Rising Tide. Všechna práva vyhrazena.

 nepodporuje žádnou konkrétní produkt, službu nebo léčbu.