choroby, které ovlivňují kojení – Přehled téma

Většina žen s chronickými nemocemi nebo infekčních nemocí mohou prsu -feed.

Žena by také neměly kojit, pokud její dítě má galactosemie.

Vzácná hormonální porucha nazývá Sheehanův syndrom je žena schopna produkovat mléko nebo produkovat dostatek mléka krmit své dítě. syndrom výsledky Sheehan z těžkého krvácení (krvácející) bezprostředně po porodu.

Ženy s cukrovkou obvykle mohou prsu -feed, ale může být nutné dodržovat speciální dietu. Mohou být schopni snížit jejich dávky inzulínu při kojení, protože jejich hladiny glukózy v krvi se používá k produkci mléka; Ženy s cystickou fibrózou nebo fenylketonurií (PKU) musí mít svůj mléko a zdraví svého dítěte sledován při kojení; Ve většině případů, kojení je možné, když matka má hepatitida A, chronickou hepatitidou B nebo hepatitidy C nebo cytomegalovirus (CMV).

Je infikována virem lidské imunodeficience (HIV), protože se mohou projít virus na své dítě ve svém mléka; Má aktivní tuberkulózu nebo některé virové infekce (jako jsou aktivní, akutní hepatitida); Má vředy na prsou způsobené infekcí (jako je herpes, syfilis nebo plané neštovice). Bude muset počkat, dokud infekce vyřešena, nebo úspěšně léčit.