Bolesti plynu a plynové

Bolesti plynu a plynu může udeřit v nejhorším možném okamžiku – během důležitou schůzku nebo na přeplněném výtahu. Ačkoli průchodu střevního plynu (dechu) obvykle není vážné, může to být nepříjemné.

Cokoliv, co způsobuje střevní plyn, nebo je spojen s zácpa nebo průjem může vést k bolesti plynu. Tyto bolesti obvykle dochází, když plyn se hromadí ve vašich střevech, a nejste schopni to vyhnat. Většina lidí projít plynů nejméně 10krát za den.

Dobrou zprávou je, že i když nemůžete zastavit bolesti plynů a plynů, několik jednoduchých opatření může pomoci snížit množství plynu, který produkují a zmírnit vaše nepohodlí a rozpaky.

Pro většinu lidí jsou příznaky plynu a bolesti plynu jsou až příliš zřejmé. Obsahují

Někdy bolesti plynu může být konstantní nebo tak intenzivní, že se cítí jako něco špatného.

Kdy navštívit lékaře

Plyn může být někdy mylný pro

Co můžeš udělat

To je považováno za normální, se pak plyn jako střevní plyn 10 až 20 krát za den. Tato částka se pohybuje ze dne na den, nicméně.

Zavolejte svého lékaře, pokud je váš plyn doprovázen

Navíc, poraďte se se svým lékařem, pokud vaše bolesti nebo plyn jsou tak přetrvávající nebo závažné, že oni se střetávají s vaší schopnost žít normální život. Ve většině případů, léčba může pomoci snížit nebo zmírnit problém.

Formuláře plyn, když bakterie v tlustém střevě kvasit uhlohydráty, které nejsou stráveny v tenkém střevě. Bohužel, zdravé, potraviny s vysokým obsahem vlákniny jsou často nejhorší pachatelů. Vlákno má mnoho zdravotních výhod, včetně udržet váš trávicí trakt v dobrém stavu a reguluje hladinu cukru v krvi a cholesterolu v krvi. Ale vlákno může také vést ke vzniku plynu.

Co můžete očekávat od svého lékaře

potraviny s vysokým obsahem vlákniny, které se běžně způsobují bolesti plynu a plynové zahrnují

Fiber doplňky stravy obsahující psyllium, jako Metamucil, může způsobit takové problémy, zvláště pokud jsou přidávány do svého jídelníčku příliš rychle. Nápoje sycené oxidem uhličitým, jako je soda a piva, také způsobit plynu.

Jiné příčiny zahrnují plynatost

Jsi větší pravděpodobnost, že mají problémy s plynem, pokud vás

Věk ani pohlaví ovlivnit, jak často budete procházet plyn.

Co můžete udělat v mezidobí

Vzhledem k tomu, schůzky mohou být krátké, je to dobrý nápad přijít připraveni.

Před svým jmenováním, poznamenejte

Pro bolestí způsobených plyny a zemního plynu, některé základní otázky, zeptejte se svého lékaře patří

Neváhejte klást další otázky, které se používají pro vás během svého jmenování.

Lékař bude mít pravděpodobně otázky pro vás. On nebo ona může požádat

Vede deník o tom, co jíte a pijete, kolikrát denně si projít plynu a jiné příznaky se vyskytnout. Přinést deník do svého jmenování. To může pomoci lékař zjistit, zda existuje souvislost mezi svými bolestmi plyn nebo plynových a Vaši dietu.

Strava

Lékař bude pravděpodobně určit, co je příčinou vašich bolestí plynů a plynů na základě

Během fyzické zkoušky, lékař může zkontrolovat břicho, aby zjistil, jestli je to nafouklé a čekat na dutý zvuk, zatímco jemným poklepáváním břicha. Dutý zvuk obvykle indikuje přítomnost přebytečného plynu.

Over-the-counter léky

V závislosti na vašich dalších příznaků, může lékař doporučit další vyšetření k vyloučení podmínek, které jsou mnohem závažnější, například částečnou obstrukcí střeva.

Jsou-li vaše bolesti plynu způsobena jiným zdravotním problémem, léčení základního onemocnění může nabídnout úlevu. V opačném případě nepříjemné plyn je obecně zachází s dietními opatřeními, změnou životního stylu nebo over-the-counter léky. Ačkoli řešení není pro všechny stejný, s trochou pokusů a omylů, většina lidí jsou schopni najít nějakou úlevu.

Následující dietní změny mohou pomoci snížit množství plynu, vaše tělo produkuje nebo přesunout pomoci plynového rychleji prostřednictvím svého systému

Omezte používání mléčných výrobků. Vyzkoušet použitím mléčné potraviny s nízkým obsahem laktózy, jako je jogurt, místo mléka. Nebo zkuste použít produkty, které pomáhají trávit laktózu, například Lactaid nebo Dairy lehkostí.

Konzumace malé množství mléčných výrobků najednou, nebo je konzumovat s jinými potravinami mohou také aby byly snáze stravitelné. V některých případech však může být nutné odstranit mléčné výrobky úplně.

Některé produkty mohou pomoci, ale oni nejsou vždy účinné. Vezměme si snaží

Tvorba změny životního stylu může pomoci snížit nebo zmírnit přebytečný plyn a bolest plynu

V případě, že zápach z průchodu týkající se množství plynu ti, omezuje potraviny s vysokým obsahem sloučenin obsahujících síru – například brokolice, růžičková kapusta nebo jiné brukvovité zeleniny, pivo a potraviny s vysokým obsahem bílkovin – může snížit výrazné pachy. Podložky, spodní prádlo a polštáře, které obsahují uhlí může také pomoci absorbovat nepříjemné pachy z průchodu plynu.

navštivte svého lékaře