bolesti hlavy, když k lékaři

Bolest hlavy je bolest v jakékoliv oblasti hlavy. Bolesti hlavy může dojít na jedné nebo obou stranách hlavy, být izolován na určitém místě, vyzařuje přes hlavu z jednoho bodu, nebo mají viselike kvalitu.

Bolest hlavy může jevit jako ostrá bolest, pocit pulzující nebo tupá bolest. Bolesti hlavy může postupně nebo najednou rozvíjet, a může trvat méně než jednu hodinu do několika dnů.

Zmatenost nebo potíže porozumět řeči, mdloby, vysoká horečka, větší než 102 F 104 F (39 C až 40 ° C), necitlivost, slabost nebo paralýza na jedné straně těla, ztuhnutí šíje, problémy se zobrazováním; Trouble řečeno, problémy s chůzí; nevolnost nebo zvracení (pokud není jasně spojené s chřipkou nebo kocoviny)

primární bolesti hlavy

Vaší hlavy příznaky může pomoci lékař zjistit její příčinu a příslušnou léčbu. Většina bolesti hlavy nejsou důsledkem vážné nemoci, ale některé z nich mohou vyplývat z život ohrožující stav vyžaduje neodkladnou péči.

Usilovat o neodkladné péče

Bolesti hlavy jsou obecně klasifikovány podle příčin smrti

Naplánovat návštěvu lékaře

Primární bolest hlavy je způsobena zvýšenou činnost nebo problémy s bolestí citlivé struktur ve vaší hlavě. Primární bolesti hlavy není příznakem onemocnění.

Chemická aktivita v mozku, nervů a cév obklopující lebku, nebo svaly hlavy a krku (nebo nějaká kombinace těchto faktorů) může hrát roli v primárních bolestí hlavy. Někteří lidé mohou také nést geny, které dělají je větší pravděpodobnost vzniku takové bolesti hlavy.

Bolest hlavy může být příznakem závažného onemocnění, jako je mrtvice, meningitida nebo encefalitida.

Přejít na nemocniční pohotovost nebo navštívit svého lékaře nebo místní číslo tísňového volání, pokud jste zažívá nejhorší bolest hlavy svého života, náhlá, prudká bolest hlavy nebo bolest hlavy doprovázenou

Podívejte se na lékaře, pokud máte bolesti hlavy, které

navštivte svého lékaře

Vyskytují častěji, než je obvyklé, jsou mnohem závažnější, než je obvyklé, zhorší nebo se nezlepší s vhodným využitím over-the-counter léky; Udržujte vás z práce, spánek nebo se účastní běžné činnosti, protože ty nouzi, a chtěli byste se najít možnosti léčby, které vám umožní ovládat lépe